1/5
Było trzech liderów, został jeden. Spośród drużyn ze ścisłej...

Było trzech liderów, został jeden. Spośród drużyn ze ścisłej czołówki IV ligi w sobotę punktów nie stracił tylko Stilon Gorzów. Na szczególną uwagę zasługuje także hat-trick Damiana Koppenhagena. Sprawdź, co działo się w weekend (2-3 października) na boiskach lubuskiej IV ligi! >>>>>

Obejrzyj wideo: Mateusz Konefał, trener Budowlanych Murzynowo, po wyjazdowym zwycięstwie nad Pogonią Świebodzin

2/5
Lider jest jeden...

Lider jest jeden
Dwie bramki Łukasza Maliszewskiego, zdobyte w odstępie niespełna 10 minut, dały Stilonowi Gorzów zwycięstwo nad Spójnią Ośno Lubuskie 2:1 i samodzielne prowadzenie w tabeli IV ligi. Zespół trenera Karola Gliwińskiego skrzętnie wykorzystał potknięcia rywali, z którymi dzielił fotel lidera.
Mniejsze potknięcie zaliczył Meprozet Stare Kurowo, który na wyjeździe zremisował z Piastem Iłowa. Goście prowadzili przez ponad 40 minut. Gola na 1:1 stracili w 80 min.
Mocno potknęła się z kolei Pogoń Świebodzin, która przed własną publicznością uległa Budowlanym Murzynowo 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów dla przyjezdnych strzelił Dawid Ufir. - Nie chcemy być nijacy - mówi Mateusz Konefał, trener Budowlanych. I nie jesteście!

3/5
Hat-trick Koppenhagena...

Hat-trick Koppenhagena
W dwóch spotkaniach IX kolejki padło pięć goli. Czarni Żagań pokonali u siebie Syrenę Zbąszynek 4:1. Kto liczył na ekscytujący pojedynek snajperów, ten się przeliczył. Owszem, Błażej Strugaru zapisał na swoim koncie dwie bramki, ale Paweł Dulat tym razem zaliczył „pusty przebieg”.
Skutecznością zaimponował natomiast Damian Koppenhagen, kompletując hat-tricka w wyjazdowym i wygranym 4:1 meczu Dębu Sława - Przybyszów z Koroną Kożuchów. Goście zadali nokautujący cios w samej końcówce, trafiając w 89 min, a później dwukrotnie już w doliczonym czasie.
W klasyfikacji najlepszych strzelców IV ligi prowadzi Strugaru (11 bramek), przed Koppenhagenem (9) i Dulatem (8).

4/5
Dzielili się po równo...

Dzielili się po równo
Oprócz Piasta i Meprozetu punktami podzieliły się jeszcze cztery ekipy. Odra Nietków tradycyjnie już musiała gonić wynik w konfrontacji z Promieniem Żary. Dogoniła w niespełna 10 minut i na własnym boisku zremisowała 1:1.
Rezultatem 2:2 zakończyło się natomiast spotkanie Czarni Browar Witnica - Polonia Słubice. W tym meczu obie drużyny prowadziły. Goście 1:0 przez... minutę, a gospodarze 2:1 przez 10 minut.