Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

To był kapitalny rok dla zawodników Klubu Karate NIDAN Zielona Góra. Mają w garści prawie 500 medali! Zabrakło jednej sztuki

Cezary Konarski
Cezary Konarski
Klub Karate NIDAN Zielona Góra podczas uroczystej gali podsumował 2023 rok.
Klub Karate NIDAN Zielona Góra podczas uroczystej gali podsumował 2023 rok. Cezary Konarski
Klub Karate NIDAN Zielona Góra ma za sobą kolejny wspaniały rok. Zielonogórzanie zdobywali medale na wszystkich najważniejszych imprezach w kraju i na świecie. Ich medalowy licznik w 2023 roku zatrzymał się na liczbie 499.

KK NIDAN swoje osiągnięcia podsumował na tradycyjnej, uroczystej gali, podczas której nagrodził wszystkich swoich sportowców, którzy zdobywali medale na krajowych i międzynarodowych arenach. Podziękowano również z współpracę i wsparcie sponsorom i przyjaciołom klubu.

Mirosław Kuciarski: będziemy mieli się z czym zmierzyć

- Miniony rok był dla nas bardzo dobry pod każdym względem, mieliśmy bardzo dużo wyjazdów startowych, od okręgowych, czy ogólnopolskich turniejów, poprzez mistrzostwa Polski w karate tradycyjnym i fudokanie, aż po mistrzostwa Europy i świata – powiedział Mirosław Kuciarski, prezes i trener KK NIDAN. - Na wszystkich imprezach nasi zawodnicy zdobywali medale. Uwieńczeniem naszej działalności w 2023 roku było zorganizowanie w Zielonej Górze międzynarodowego seminarium z senseiem Avi Rokah. Najbliższym uczniem prekursora karate tradycyjnego na świecie, senseia Hidetaki Nishiyamy. Przyjechało do nas mnóstwo karateków i trenerów z ośmiu krajów. Jeśli chodzi o wyniki, to miniony rok był dla nas lepszy niż poprzedni. Przywoziliśmy do Zielonej Góry worki medali, jak to niektórzy potocznie nazywają. Zabrakło nam jednego medalu do tego, żeby osiągnąć liczbę 500, ale to zostawiamy na przyszłość, byśmy mieli się z czym zmierzyć.

Klub ma aż 117 medalistów

Galę poprowadził Anatol Kałasznikow, prezes Fundacji Promocji i Rozwoju Karate Tradycyjnego NIDAN. On też skrupulatne wyliczył kto i ile medali zdobył. Na 499 „krążków” złożyły się 202 złote, 129 srebrnych i 168 brązowych. Medale zdobywało 117 reprezentantów klubu. Najlepsi z nich stawali na podium mistrzostw Europy i świata.
W przygotowanym rankingu klubowym kolejny raz pierwsze miejsce zajął Konrad Kałasznikow – zdobywca 31 medali, za nim uplasowali się Wiktoria Warzecha i Tomasz Rudkiewicz.

- To był pracowity rok i na pewno bardzo ciężki pod względem startów w zawodach, treningów, wysiłku. Ale z drugiej strony bardzo owocny – powiedziała Wiktoria Warzecha, a Tomasz Rudkiewicz dodał: - Przez cały rok uczestniczyliśmy w bardzo wielu zawodach, mamy za sobą mnóstwo wyjazdów i treningów. Trzeba było poświęcić na to wiele wysiłku i czasu, ale wydaje mi się, że warto było.

Wiktoria i Tomasz, zapytani o najważniejszy cel w 2024 roku, obje zgodnie odpowiadają: - Barcelona, czyli wyjazd na mistrzostwa świata. No, i oczywiście kolejne zwycięstwa.

Konrad Kałasznikow: Było ciężko, ale jednak z pewnym ułatwieniem

Konrad Kałasznikow tak z kolei podsumował miniony rok i odniósł się do planów na przyszłość:

- To był dla mnie ciężki rok, ponieważ musiałem poświęcić mnóstwo czasu na ćwiczenia, żeby ciągle utrzymywać wysoką formę. Jak co roku musiałem sobie pewnych rzeczy odmawiać. W minionym roku startowałem jeszcze w młodszej grupie, w juniorach młodszych, co dawało mi trochę przewagi nad tymi, którzy dopiero weszli do tego grona, bo byłem tu rok dłużej. Więc było ciężko, ale jednak z pewnym ułatwieniem. W tym roku będzie znacznie trudniej, bo będę rywalizował wśród juniorów. Nie zakładam sobie żadnych celów, zawsze chcę wypaść jak najlepiej, by pokazać się z dobrej strony. A gdyby udało mi się pojechać na mistrzostwa świata, to na pewno będzie przyjemnie.

Mirosław Kuciarski też nie stawia przed swoimi podopiecznymi konkretnych celów.

- Zawsze ze spokojem wypowiadam się o planach na przyszłość – powiedział sensei. - Wolę cieszyć się po niż przed. Z pewnością rok będzie trudny, jak zawsze. Część zawodników zmieniło kategorie wiekowe, dla nich będą to pierwsze wyzwania, czy to w młodzieżowcach, czy w juniorach. Ale oczywiście jestem pozytywnie nastawiony i wierzę, że nie będziemy w cieniu innych.

Gośćmi honorowymi gali zielonogórskiego klubu byli posłanka Maja Nowak i wicewojewoda lubuski Dariusz Popławski.

- Jestem bardzo dumny z osiągnięć klubu. Gratulacje należą się senseiowi Mirosławowi Kuciarskiemu, wszystkim wojownikom i ich rodzicom – mówił Dariusz Popławski. - Dla mnie, jako przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego, jest to bardzo budujące. Nasz urząd będzie otwarty na inicjatywy sportowe, które niosą za sobą zdrowie, na pewno będą akceptowane i wspierane. Sporty walki są dla mnie bardzo bliskie, bo sam jestem rodzicem córki, która trenuje karate tyle, że w Żarach.

Najlepsi reprezentanci Klubu Karate NIDAN w 2023 roku:

  • 1. Konrad Kałasznikow – 264 pkt. (31 medali: 21 złotych – 6 srebrnych – 4 brązowe);
  • 2. Wiktoria Warzecha – 183 pkt. (20 medali: 12-3-5);
  • 3. Tomasz Rudkiewicz – 141 pkt. (22 medale: 13-4-5);
  • 4. Maciej Florek – 126 pkt. (19 medali: 6-6-7);
  • 5. Martyna Trubiłowicz – 116 pkt. (20 medali: 13-2-5).
Klub Karate NIDAN Zielona Góra podczas uroczystej gali podsumował 2023 rok.

To był kapitalny rok dla zawodników Klubu Karate NIDAN Zielo...

WIDEO: Skrót Gali Sportu Lubuskiego 2024

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska