MKTG SR - pasek na kartach artykułów

VI Festiwal Henrykowski odbędzie się w Kożuchowie. Zaplanowano bogaty program wydarzeń. Sprawdź, kto i kiedy wystąpi

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Michał Mogiła - dyrektor artystyczny Festiwalu Henrykowskiego w Kożuchowie.
Michał Mogiła - dyrektor artystyczny Festiwalu Henrykowskiego w Kożuchowie. Zdzisław Haczek
- Przed państwem niepowtarzalna podróż muzyczna, pełna emocji i wzruszeń - zapraszają organizatorzy, czyli Centrum Kultury "Zamek". Zobacz program VI Festiwalu Henrykowskiego w Kożuchowie.

VI Festiwal Henrykowski. Koncert inauguracyjny

Na organach zagra Waldemar Krawiec – absolwent katowickiej Akademii Muzycznej, znakomity solista, uczestnik wielu kursów mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych profesorów. Artysta koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą. W Kożuchowie w jego wykonaniu usłyszymy dzieła takich kompozytorów jak: Adolph Hesse, Johann Sebastian Bach, Johann Ludwig Krebs, Johann Peter Kellner czy Theodore Dubois.

Wystąpi również zespół Duo Del Gesú, założony w 2010 r. przez francuskiego skrzypka Arnauda Kaminskiego i polskiego altowiolistę Krzysztofa Komendarka-Tymendorfa. Artyści zdobyli pierwszą nagrodę na 25. Young Musician International Competition Città di Barletta. Sukces we Włoszech zainicjował międzynarodową karierę zespołu: koncertuje na całym świecie, zapraszany jest na międzynarodowe festiwale, kongresy, seminaria, do prowadzenia warsztatów mistrzowskich oraz zasiadania w jury konkursów muzycznych.
Wykonają dzieła Marina Maraisa, Josepha Haydna, Wolfganga Amadeusa Mozarta oraz Franza Schuberta.

  • Termin: sobota, 15 sierpnia 2020 r., o 19.00.
  • Miejsce: kościół parafialny pw. Matki Bożej Gromnicznej w Kożuchowie.

Koncert festiwalowy z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

Ten koncert pod nazwą "Muzyka i słowo" będzie transmitowany on-line. Andrzej Chorosiński - organy. Michał Chorosiński - recytacje.

  • Termin: 23 sierpnia, godz. 19.00.
  • Miejsce: kościół parafialny pw. Matki Bożej Gromnicznej w Kożuchowie.

Koncert festiwalowy muzyki polskiej i francuskiej

Będzie to koncert promujący płytę Reed Conection Trio "Muzyka polska i francuska na trio stroikowe". Wystąpią Michał Mogiła - obój. Jarosław Podsiadlik - klarnet. Rafał Dołęga - fagot.
Termin: 29 sierpnia, godz. 19.00.
Miejsce: Centrum Kultury „Zamek” w Kożuchowie.

Gala Operowo-Operetkowa na zakończenie festiwalu

Wystąpią utalentowani artyści Grupy Operowej Sonori Ensemble. Będzie to przebojowy koncert, podczas którego zabrzmią czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety, sceny operowe i operetkowe, a także standardy jazzowe, pieśni neapolitańskie i popularne piosenki.
- Przed państwem niepowtarzalna podróż muzyczna, pełna emocji i wzruszeń. W programie najsłynniejsze sceny z oper: "Carmen", "Opowieści Hoffmanna", "Lakme", "Don Giovanni" i wiele innych, a także wiedeńskie przeboje operetkowe, jak "Księżniczka Czardasza" czy "Wesoła wdówka". Nie zabraknie także wirtuozowskich popisów pianistycznych oraz słowa wiążącego. Gala w wykonaniu artystów z Pragi, Berlina, Krakowa i Wrocławia to niezapomniany wieczór! - czytamy w zaproszeniu.

Grupa Sonori Ensemble
Ma na swoim koncie ponad 350 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury Polsce i za granicą (Austria, Niemcy, Włochy, Słowacja). Do ważniejszych osiągnięć należą: występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści koncertowali m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori, koncert w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavantich” w Jarosławiu, spektakl „Mozartiada” podczas festiwalu Drama Teatralna w Tarnobrzegu.

  • Termin: 30 sierpnia (niedziela), godz. 19.00.
  • Miejsce: Centrum Kultury „Zamek” w Kożuchowie.

Cena biletu: 35 zł. Bilety można zakupić w sekretariacie Centrum Kultury "Zamek" w Kożuchowie. Ilość miejsc jest ograniczona.

Festiwal Henrykowski w Kożuchowie

Wydarzenie odbywa się od 2015 roku. Jest to przedsięwzięcie artystyczne mające na celu prezentacje koncertów muzyki klasycznej i kameralnej o wysokim poziomie artystycznym.
Więcej aktualnych informacji na profilu wydarzenia: Festiwal Henrykowski w Kożuchowie

Kożuchów

Skarb znaleziony w Czeklinie, wsi-widmo w gminie Bobrowice

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska