W derbach dwóch Stali lepsza ta z Mielca. Gorzowianie zapłacili za katastrofalną indolencję strzelecką

Gorzowianie (ciemne stroje) katastrofalnie zagrali w pierwszej połowie w ataku i musieli uznać wyższość swej imienniczki z Mielca. Handball Stal Mielec/Budimex Stal Gorzów Facebook
W 25. kolejce spotkań w Lidze Centralnej piłkarzy ręcznych Stal Gorzów przegrała w sobotę (6 kwietnia) ze swoją imienniczką w Mielcu. Goście zapłacili słono za swoją indolencję strzelecką w pierwszej połowie, którą zakończyli z dorobkiem zaledwie sześciu zdobytych bramek.

HANDBALL STAL MIELEC – BUDIMEX STAL GORZÓW WLKP. 26:23 (11:6)

• Handball Stal: Dekarz, Błażejewski – Stefani i Wołyncew po 5, Napierała i Światłowski po 4, Sarnowski 3, Kotliński i Ruhnke po 2, Smoliński 1, Kaźmierczak, Kustudic, Nowak.
  • Budimex Stal: Nowicki, Marciniak – Renicki 7, Lemaniak i Ripa po 4, Drzazgowski, Pietrzkiewicz, Przybylski i Stupiński po 2, Droździk, Napierkowski, Wychowaniec, Zając.
  • Kary: 14 min – 4 min.
  • Sędziowali: Maciej Mleczko i Krzysztof Paczyński (obydwaj z Bochni).
  • Widzów: 350.

Mielczanie zdominowali faworytów

Przed spotkaniem delikatnym faworytem wydawali się być goście z Gorzowa. Przede wszystkim dlatego, że przed pierwszym gwizdkiem sędziów zajmowali wyższe miejsce w tabeli (szóste, 39. punktów), a ostatnio bardzo pewnie wygrali z Nielbą Wągrowiec. Mielczanie zajmowali dopiero 12. lokatę z dorobkiem 27 „oczek”.

Początek meczu był bardzo dobry w wykonaniu mielczan. Po pięciu minutach oraz bramkach Denisa Wołyncewa i dwóch Szymona Światłowskiego prowadzili 3:0. W ich grze, poza bardzo dobrą ofensywą, mogła się podobać szczelna defensywa oraz obrony w wykonaniu golkipera Nikodema Błażejewskiego.

Gorzowianie przespali aż 11 minut gry!

Czas mijał, a obraz gry się nie zmienił. Goście nadal nie mogli zdobyć żadnego gola, zaś dla gospodarzy trafił Bartosz Sarnowski i w 10 min było 4:0. Gorzowianie otworzyli swe strzeleckie konto dopiero w 11 min. W kolejnych minutach gra się wyrównała, lecz miejscowi cały czas utrzymywała przewagę 3-4 goli z początku spotkania. W 23 min na świetlnej tablicy „wisiał” rezultat 9:5. Ostatecznie do przerwy było 11:6. Najbardziej cieszył się z tego wyniku Błażejewski, bo zaledwie 6 puszczonych bramek w meczu na zapleczu Orlen Superligi to bez wątpienia duży wyczyn.

Goście w końcu się poderwali. Było jednak za późno

Początek drugiej połowy był kontynuacją tego, co działo się na boisku w końcówce pierwszej odsłony. Gra była wyrównana, drużyny na przemian zdobywały bramki. A to sprawiało, że mielczanie cały czas utrzymywali swoją przewagę. Gdy w 40 min trafił Paweł Napierała, Handball Stal prowadziła 16:11. W końcu gorzowianie zaczęli odrabiać straty. Kilka niewykorzystanych szans mielczan, a do tego dobra skuteczność gości w ataku – głównie Rafała Renickiego, Michała Lemaniaka i Mateusza Ripy – sprawiły, iż w 47 min było już tylko 17:15. Chwilę później trafił jednak Filip Stefani i gospodarze ponownie wyszli na bezpieczniejsze, trzybramkowe prowadzenie.

W 40 min Błażejewskiego zastąpił w „klacie” miejscowych Dawid Dekarz. I zaliczył kilka kluczowych interwencji w momentach, gdy przyjezdni mogli jeszcze mieć nadzieję na odrobienie dystansu do rywali. Ostatecznie nic takiego się jednak nie stało. Podopieczni trenera Roberta Lisa pewnie dowieźli prowadzenie do końca i wygrali różnicą trzech trafień.

Czytaj również:
Gorzowscy szczypiorniści nie sprawili sensacji w Pucharze Polski. Ale plamy też nie dali