MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Miasteczku Lapońskim tłumy, bo kolejny raz pojawiły się żywe renifery i wielbłąd Alladyn! To prawdziwa atrakcja dla mieszkańców

Joanna Niedziela
Joanna Niedziela
Jacek Katarzyński
Jacek Katarzyński
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Mikołajkowe popołudnie było wielkim wydarzeniem, bo na zielonogórskim deptaku, niedaleko ratusza po raz kolejny pojawiło się Miasteczko Lapońskie. Na mieszkańców czekały prawdziwe renifery i wielbłąd o imieniu Alladyn. Był też Mikołaj, który zdradził nam, o czym w tym roku marzą dzieci!

Na zielonogórskim deptaku tłumy, bo po raz kolejny pojawiło się mikołajkowe Miasteczko Lapońskie. Był Mikołaj, renifery i..wielbłąd! To prawdziwa atrakcja dla dzieci, które chętnie robiły sobie zdjęcia ze zwierzakami.

Było tu bardzo dużo dzieci! Były przedszkola, były dzieci z Krzywańca, matek osadzonych w więzieniu, więc z łezką w oku oglądałam jak się bardzo cieszyły - mówi Eleonora Szymkowiak, radna i prezes Stowarzyszenia "Ludzie dla Ludzi" Mecenat Złotego Serca

Renifer Rudolf

Renifery to zwierzęta, których ojczyzną jest północna Skandynawia, ich występowanie pokrywa się niemal dokładnie z północnym kołem podbiegunowym. Te roślinożerne ssaki znane są z pokonywania ogromnych dystansów i oczywiście z tego, że są w zaprzęgu Świętego Mikołaja.

Tam urodził się nasz najstarszy renifer - Rudolf i stamtąd przyjechał do nas już 15 lat temu. Obecnie ma 16 lat i jest najstarszym reniferem w naszej hodowli - mówi Andrzej Woźniak, właściciel hodowli reniferów w Mieszkowicach (woj. zachodniopomorskie)

Jak mieszkańcom podoba się wielbłąd?

Piękny jest, pierwszy raz widzę takie zwierzę. Jestem pełen podziwu dla hodowcy – mówi pan Dawid

Wielbłąd Alladyn do Zielonej Góry przyjechał z okolic Legnicy, ale pochodzi z mongolskich stepów Baktrian. Teraz obrósł puchatą wełną, więc jak mówi właściciel - nawet -40 stopni, nie zrobi na nim wrażenia!

Budzi duże zainteresowanie. Mamy dużo pytań - czy wielbłądowi nie jest zimno? To bardzo duże zwierzę, waży ok. tony, dlatego trzeba uważać, żeby nie stanąć przed nim, żeby nie zdeptał - mówi Daniel Puzdrakiewicz, właściciel hodowli wielbłądów w Grzymalinie

Tajemnica Mikołaja

Przez cały dzień można było zrobić sobie zdjęcie ze Św. Mikołajem. Ci, którzy chcieli mogli wrzucić list do skrzynki a odważniejsze maluchy zdradzały swoje marzenia szepcząc Mikołajowi prosto do ucha. Po wysłuchaniu wszystkich gwiazdkowych życzeń zdradził nam, że dzieci najczęściej wspominały o klockach Lego!

Warto to robić, bo coś musi się dziać w naszym mieście w końcu! Jestem też w trakcie przygotowywania Orszaku Trzech Króli - dodaje Eleonora Szymkowiak, radna i prezes Stowarzyszenia "Ludzie dla Ludzi" Mecenat Złotego Serca

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska