MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W niedzielę rowerzyści oblegają ścieżkę między Zieloną Górą a Nową Solą. Co tam się dzieje? | WIDEO, ZDJĘCIA

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wideo
od 12 lat
– Nie wiem, jak będzie na trasie, bo trochę grad pada. Ale na rowerze jest dobra rozgrzewka – przyznaje pani Jola, która na otwarcie sezonu rowerowego wybrała się z ul. Zawadzkiego w Zielonej Górze. I zamierza dojechać do Stanów w gm. Nowa Sól. W niedzielę, 24 marca oficjalnie ruszył sezon rowerowy w Zielonej Górze, Otyniu i Nowej Soli. Na tę okazję przygotowano wydarzenie „Łączy nas ścieżka Zielona Góra - Otyń - Nowa Sól”.

Otwarcie sezonu rowerowego. „Łączy nas ścieżka Zielona Góra - Otyń - Nowa Sól”

W niedzielę, 24 marca ścieżka rowerowa między Zieloną Górą Zatoniem a Nową Solą jest pełna rowerzystów. To dzisiaj oficjalnie rozpoczyna się sezon rowerowy. W 10 Miejscach Obsługi Rowerzystów można odebrać „paszport rowerowy” i kolorową naklejkę. Rowerzyści, którzy zbiorą trzy naklejki mogą odebrać opaskę rowerową (punkty odbioru opasek: Zatonie, MOR Stany, Park Odra).

Pod pałacem w Zielonej Górze Zatoniu od południa co chwilę zatrzymują się kolejni rowerzyści. Rowerową jazdę, jako dobrą formę spędzania czasu poleca Andrzej Huszcza, uwielbiany żużlowiec, który również uczestniczy w niedzielnej akcji.

– Jazda na rowerze to dobry tryb sportowego życia, podtrzymywanie kondycji i zdrowia przede wszystkim. Spotykam wielu lekarzy, którzy jeżdżą na rowerach – mówi wieloletni sportowiec.

Anna Wróbel z Gubina dojechała do Zatonia samochodem, a dalej wybrała się na rowerze. Sezon rowerowy zaczęła już wcześniej. A w niedzielę zaplanowała przejechać całą ścieżkę.

– Uważam, że to świetna inicjatywa, która łączy ludzi, a przede wszystkim pobudza nas do wysiłku fizycznego, a to jest z kolei dla naszego zdrowia – zachwala.

Pani Jola ruszyła na rowerze z ul. Zawadzkiego w Zielonej Górze. Zatrzymała się pod pałacem w i Zatoniu. Celem były Stany w gminie wiejskiej Nowa Sól.

– Nie wiem, jak będzie na trasie, bo trochę grad pada. Ale na rowerze jest dobra rozgrzewka – przyznaje zielonogórzanka. – Razem z mężem staramy się prowadzić bardzo aktywny tryb życia. Jesteśmy równolatkami. Chodzimy często na basen i jeździmy na rowerze. I dajemy radę.

Wydarzenie pn. „Łączy nas ścieżka Zielona Góra - Otyń - Nowa Sól” rozpoczyna oficjalne korzystanie z systemu ścieżek rowerowych i zwłaszcza tej najnowszej pomiędzy Zatoniem a Otyniem, 24 marca 2024 r.

W niedzielę rowerzyści oblegają ścieżkę między Zieloną Górą ...

Ścieżka rowerowa Zielona Góra. Do pracy i dla turystów

Ścieżką między Zieloną Górą, a Nową Solą intensywnie jeździ Jakub Kosiak ze stowarzyszenia Cykliści z Soli. – Ta ścieżka to było jedno z moich marzeń. Pracuję w Zielonej Górze i chciałem dojeżdżać na rowerze z Nowej Soli, co było możliwe, ale było dosyć trudne, teraz ta ścieżka daje mi te możliwości. A gdyby ktoś twierdził, że to jest za daleko, to radzę kupić rower elektryczny i korzystać, ta ścieżka spełnia rolę komunikacyjną między miastami – wyjaśnia nowosolanin. I poleca ścieżkę też turystom. – Ścieżka ma na trasie wiele ciekawych punktów, Otyń, Niedoradz, Zatonie, to naprawdę dobry produkt turystyczny – zachwala J. Kosiak.

Paszport rowerzysty. Jak go zdobyć?

Organizatorzy otwarcia sezonu rowerowego czekają na rowerzystów na nowosolskich i zielonogórskich ścieżkach rowerowych, a dokładnie w 10 Miejscach Obsługi Rowerzystów.

To:

  1. MOR Rondo Księżnej Doroty,
  2. Pałac w Zatoniu – fontanna,
  3. MOR Ługi,
  4. MOR Otyń – Bażantarnia,
  5. MOR Otyń Edelweiss,
  6. MOR Stany,
  7. MOR Nowa Sól, (szpital),
  8. MOR Nowa Sól – ul. Przyszłości,
  9. Nowa Sól Odra Park
  10. MOR Ciepielów.

W każdym z miejsc można odebrać paszport rowerowy i kolorową naklejkę. Rowerzyści, którzy zbiorą trzy naklejki będą mogli odebrać nagrodę gwarantowaną – opaskę rowerową (punkty odbioru opasek: Zatonie, MOR Stany, Park Odra).
Skorzystać można też z loterii fantowej z nagrodami w pałacu w Zatoniu i na terenie Odra Park w Nowej Soli.
Wydarzenie trwa do godz. 15.

Rowerowa Stolica Polski. Zaczyna się trening

Otwarcie sezonu to jednocześnie rozpoczęcie treningu do Rowerowej Stolicy Polski 2024. Aby kręcić kilometry dla swojego miasta wystarczy pobrać darmową aplikację „Aktywne Miasta” z Google Play lub App Store. Apka rejestruje trasy, którymi jeździ rowerzysta i ich długości. W ten sposób gromadzone są punkty dla miast oraz drużyn. Puchar „Rowerowej Stolicy Polski” wygrywa to miasto, które uzyska najlepszy wynik.
Takim tytułem cieszyły się m.in. Nowa Sól i Otyń.

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska