Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Nowej Soli polała się krew. W wyjątkowej akcji policjanci otrzymali wsparcie

OPRAC.: bt
fot. Lubuska policja
Nowosolscy policjanci oddawali krew podczas zorganizowanej zbiórki, w którą również włączyli się mieszkańcy.

W poniedziałek, 19.02.2024 r., dzięki zaangażowaniu Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowej Soli, przed nowosolską jednostką Policji stanął mobilny punkt poboru krwi. Każda osoba, która chciała oddać krew, musiała wypełnić specjalny formularz, oddać odrobinę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji można było już oddać najcenniejszy dar dla potrzebujących.

Dziewięć lat temu, kiedy po raz pierwszy przed Komendą Powiatową Policji w Nowej Soli stanął autobus przeznaczony do poboru krwi pojawił się pomysł, aby utworzyć Honorowy Klub Dawców Krwi, zrzeszający policjantów i innych mundurowych. Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi obecnie liczy już kilkudziesięciu członków. Liczba policjantów deklarująca chęć niesienia pomocy stale rośnie. Do szczytnej akcji przyłączył się pełniący obowiązki I Zastępcy Komendanta nowosolskiej jednostki - komisarz Łukasz Szymański, który również podzielił się swoją krwią.

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna i cenna jest krew w ratowaniu ludzkiego życia. Pamiętajmy, że bieżące stany magazynowe krwi i jej składników maleją. Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie - mówi aspirant Justyna Sęczkowska-Sobol z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli

To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy mieć od 18 do 65 lat, ważyć powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Wśród mundurowych wielu jest takich, którzy regularnie oddają krew, aby pomóc potrzebującym. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego życiodajnego płynu. Pamiętajmy, że krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie ludzkie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska