Winobraniowy Turniej Brydża wygrała para z Międzyrzecza

Do rywalizacji stanęły również pary mieszane, czyli tzw. miksty
Do rywalizacji stanęły również pary mieszane, czyli tzw. miksty Anna Szmytkowska
W zielonogórskiej Palmiarni zebrało się 46 par, by wspólnie rozegrać Winobraniowy Turniej Brydża o puchar prezydenta miasta. To zawody wliczane do wojewódzkiego Grand Prix.

- Zawody w Zielonej Górze zawsze przyciągają sporą liczbę uczestników, ponieważ dzięki hojności sponsorów aż ok. 20 par może liczyć na bardzo ciekawe nagrody - tłumaczył Grzegorz Pogodzińki, sędzia państwowy z Gorzowa Wlkp. Sędzią komputerowym podczas zawodów był Paweł Szczygieł z Poznania.

Rywalizacja została rozegrana metodą zapisu maksymalnego, który to umożliwia porównanie umiejętności zawodników, a jednocześnie eliminuje czynnik szczęścia w rozdaniu.

Po całodniowych zawodach pierwsze miejsce zdobyła para z Międzyrzecza: Mirosław Bublewicz i Andrzej Rękosiak, którzy osiągnęli wynik 60,9 proc. Drugie miejsce przypadło Florianowi Fabisiowi z Zielonej Góry i Januszowi Łunisowi Krosna Odrz. - 58,19 proc. Trzecie miejsce przypadło Zdzisławowi Szyszkowskiemu i Kazimierzowi Bednarkowi z Głogowa - 58,02 proc.

W mikstach pierwsze miejsce zdobyli Irena i Lesław Hugielowie z wynikiem 55,01 proc. W ogólnej klasyfikacji zajęli 10. miejsce.