Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Worek medali abilimpijczyków z Polkowic

Konrad Kaptur
Polkowiccy abilimpijczycy z nagrodami wywalczonymi w Koninie.
Polkowiccy abilimpijczycy z nagrodami wywalczonymi w Koninie. Archiwum PZINR
Reprezentacja Polkowickiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu zanotowała historyczny sukces podczas jubileuszowej, 15. edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Umiejętności Osób Niepełnosprawnych. Polkowiczanie przywieźli z Konina sześć złotych medali!

- Tak udanego startu jeszcze nie było. Nasza ekipa liczyła sobie dziesięciu zawodników. Z tej grupy osiem osób zdobyło medale - pięć złotych oraz trzy srebrne. Dodatkowo zwyciężyliśmy jako drużyna, w sposób bezapelacyjny. Dlatego z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że takich sukcesów nie zanotowaliśmy w całej historii naszych startów, a uczestniczymy w abilimpiadach od samego początku - mówi nam Stefan Topolski, szef reprezentacji polkowiczan.

Złote medale dla drużyny PZINR zdobyli Mario Lesiński w rzeźbie, Agnieszka Woźniak w krawiectwie, Genowefa Pokorska w kwiaciarstwie, Teresa Purzycka w kulinariach oraz Danuta Moskaluk w hafcie. Srebro wywalczyli - Krystyna Dróżdż w hafcie, Józef Jelonek w malarstwie oraz Tadeusz Mazur w stolarstwie. Pozostałe dwójka tworząca drużynę PZINR - Józefa Górska oraz Zofia Żółtkowska otrzymały dyplomy za udział w abilimpiadzie.

Lista powyższych sukcesów polkowiczan zapiera dech w piersiach. A to nie wszystko! Reprezentanci naszej gminy wygrali bowiem także rozgrywany przy okazji abilimpiady Integracyjny Turniej Bocci. Bocci to dyscyplina paraolimpijska, posiada wybitne walory sportowo-rehabilitacyjne, ale jest także doskonałą grą dla pełnosprawnych - sprawdza się jako gra integracyjna. Celem gry jest wrzucenie na boisko bili białej, a następnie umieszczenie w jej bezpośrednim sąsiedztwie jak największej ilości bil jednego koloru.
- To dyscyplina wymagająca dużej precyzji. My okazaliśmy się najdokładniejsi, choć wcześniej nie trenowaliśmy - mówi nam Agnieszka Woźniak, jedna z trzech zawodniczek tworzących naszą drużynę.
W nagrodę za zwycięstwo drużynowe nasza ekipa otrzymała nowiutka maszynę do szycia Łucznik. Na razie nie wiadomo jeszcze co się z nią stanie.

- Najprawdopodobniej stanie w ważnym miejscu w naszym biurze i będzie przypominać wielki sukces, który odnieśliśmy w Koninie - podkreśla Stefan Topolski.

W tegorocznej edycji abilimpiady uczestniczyło 38 ekip z całej Polski. Tym większą rangę ma sukces odniesiony przez naszych reprezentantów. Oni jednak na tym nie poprzestają i w przyszłym roku planują przywieźć jeszcze większą ilość medali oraz pucharów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska