Zielona Góra. Fundacja zbiera pieniądze na nowoczesny sprzęt dla oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej. Każdy może pomóc!

OPRAC.:
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Dzięki zatrudnieniu w szpitalu prof. Murawy i zakupie nowoczesnego sprzętu można dziś wykonywać operacje, na które Lubuszanie do tej pory musieli jeździć do dużych ośrodków Archiwum Szpitala Uniwersyteckiego
W zielonogórskim szpitalu pracuje wielu wybitnych lekarzy, którzy pojawili się tu wraz z kierunkiem medycyna na Uniwersytecie Zielonogórskim. Wśród nich prof. Dawid Murawa, który wykonuje wiele skomplikowanych operacji, na które Lubuszanie do tej pory musieli jeździć do innych ośrodków. By można było więcej i lepiej, potrzebny jest nowoczesny sprzęt. Dlatego powstała fundacja, która zbiera pieniądze na ten cel. Zobacz konkretnie na co teraz potrzebne są fundusze? Pomóż!

Dzięki kierunkowi medycyna na Uniwersytecie Zielonogórskim w szpitalu pracę znalazło wielu cenionych nie tylko w Polsce specjalistów. Teraz w Zielonej Górze wykonywane są skomplikowane operacje i zabiegi m.in. przez profesora Dawida Murawę. By można było leczyć jeszcze lepiej, potrzebny jest nowoczesny sprzęt. Dlatego powstała fundacja, która zbiera na ten cel pieniądze.

Zielona Góra. Fundacja zbiera pieniądze na nowoczesny sprzęt...

Fundacja zbiera pieniądze na najnowocześniejszy sprzęt

W drugiej połowie 2020 roku powstała w Zielonej Górze Fundacja Chirurgii i Onkologii Polskiej cHOP im. Pawła Murawy (www.fundacja-chop.pl).
Jak zauważa Daniel Hrehorecki, prezes fundacji, od momentu pojawienia się w szpitalu w Zielonej Górze, wybitnego w skali europejskiej, chirurga - prof. Dawida Murawy, nasz oddział chirurgii onkologicznej staje się jednym z najlepszych ośrodków leczenia raka w Polsce. Do prof. Murawy przyjeżdżają pacjenci z całej Polski. By skutecznie leczyć nas oraz nasze rodziny, prof. Murawa potrzebuje najnowocześniejszego sprzętu. Celem fundacji jest zbieranie środków na zakup najnowocześniejszego sprzętu, który będzie wykorzystywany przy operacjach onkologicznych w szpitalu w Zielonej Górze.

Zobacz też, jak powstała Fundacja Chirurgii i Onkologii Polskiej cHOP im. Pawła Murawy

Dzięki dynamicznej działalności fundacji, chcemy doprowadzić do sytuacji, iż profesjonalny lekarz wraz z nowoczesnym sprzętem będzie czekał na pacjenta onkologicznego, a nie odwrotnie. Szybkość i skuteczność podjętego leczenia jest bowiem najczęściej warunkiem wyleczenia raka. W przyszłości chcemy także wysyłać najzdolniejszych młodych chirurgów na praktyki do renomowanych, specjalistycznych ośrodków chirurgii onkologicznej w Europie. Działalność naszej fundacji zamierzamy rozwinąć na terenie całej Polski.

Co już udało się fundacji kupić, a na jaki sprzęt medyczny zbiera teraz pieniądze?

Ze środków założycieli fundacji (mojej spółki Centrum Komina oraz Arpol Państwa Mowczan) oraz pierwszych darowizn udało się zakupić pierwsze urządzenie IC-Flow (około 130 tys. złotych), które pracuje już w naszym szpitalu. Kolejna zbiórka pieniędzy oraz wsparcie marszałek Elżbiety Polak doprowadziły do pozyskania kolejnego sprzętu tzw. noża wodnego, który został także użyczony szpitalowi w Zielonej Górze (około 180 tys. złotych). Aktualnie rozpoczęliśmy zbiórkę środków na kolejne, zaawansowane technicznie, urządzenie HIPEC COMBAT PRS+ do przeprowadzania chemioterapii śródoperacyjnej, którego cena wynosi około 275 tys. zł.

Zobacz też:

Ten sprzęt to ratunek dla pacjentów, u których wystąpiły przerzuty nowotworowe w jamie brzusznej

Byłby to czwarty w Polsce HIPEC, a w tak nowoczesnym wariancie - pierwszy. HIPEC jest ratunkiem dla pacjentów, u których wystąpiły przerzuty nowotworowe w jamie brzusznej. Standardowa chemioterapia na ogół nie pomaga niestety w takich przypadkach - pacjenci umierają po kilku miesiącach. Jak pokazują badania, pacjenci po operacjach przy użyciu HIPEC żyją nawet po 10 lat, a czasami dochodzi do całkowitego wyleczenia. W związku z powyższym, zwracam się do Państwa z prośbą o możliwe jak najszersze nagłośnienie naszej inicjatywy, która zmierza w sposób bezpośredni na poprawienie jakości leczenia nowotworów w naszym regionie. Nasze działania są przedstawiane na bieżąco na FB - https://m.facebook.com/
Numery kont bankowych fundacji:
PLN - PL58 1140 2004 0000 3602 8049 5283
EUR - PL08 1140 2004 0000 3712 1196 9674

Zobacz też:
TAKICH OPERACJI DOTĄD U NAS NIE BYŁO

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie