Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Akademik Wcześniak już po remoncie. Czeka na żaków

Malwina Ławicka 68 324 88 74 [email protected]
fot. Paweł Janczaruk
Akademik Wcześniak wypiękniał i czeka na lokatorów. Zapisy trwają do końca roku. Żacy wprowadzą się do nowoczesnych pokoi na początku stycznia. Do ich dyspozycji będzie kuchnia, pralnia, może i siłownia...

Akademik pachnie świeżością. Nie tylko segmenty (dwa pokoje plus kuchnia) są wyremontowane. Wymieniono także całe wyposażenie. - Luksus i europejski poziom - mówią ci, którzy obejrzeli już Wcześniak po modernizacji.

Bianka Bartków z III roku socjologii podanie o pokój złożyła już jesienią.
- Teraz mieszkam w akademiku, gdzie warunki nie są rewelacyjne. Chciałabym przenieść się do lokalu o wyższym standardzie.

- Myślę, że to atrakcyjna inwestycja dla wielu studentów - dodaje Roksana Ryś z III roku filologii germańskiej, która sama nie planuje przeprowadzki, bo woli mieszkać na stancji. Podobnie jak jej kolega z roku Michał Czopor. Może gdyby to był początek roku akademickiego?

Kazimierz Krawczyk, pełnomocnik rektora ds. domów, stołówek i klubów studenckich, informuje, że kwaterowanie mamy zaplanowane na początek stycznia. Dodaje, że termin składania podań został przedłużony do końca roku. Do tej pory wpłynęło ponad 150 zgłoszeń. - Z doświadczenia wiemy, że studenci przeważnie reagują w takich sprawach z lekkim opóźnieniem - usprawiedliwia sytuację K. Krawczyk. Jeśli okaże się, że po nowym roku zostaną wolne miejsca, mniej zdecydowani żacy ciągle będą mieli szansę złożyć swoje wnioski.

Do dyspozycji studentów jest 306 miejsc w pokojach jedno i dwuosobowych. Ten układ jednak można zmienić.
- Na parterze, który jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, są pokoje dwuosobowe z możliwością zrobienia trzyosobowych, więc choć teraz mamy wyposażenie dla trzystu sześciu mieszkańców, maksymalna opcja przewiduje trzystu dwudziestu jeden. - tłumaczy K. Krawczyk. Na każdym piętrze znajdują się segmenty, w których skład wchodzą dwa pokoje, łazienka i kuchnia. Wyposażenie jest nowe i kompletne. W kuchniach żacy znajdą nawet czajniki. Jedyną niedogodnością może być brak piekarników. - W związku z zagrożeniem budynek jest odcięty od gazu. Kuchenki, jakie wstawiono, są w postaci elektrycznej płyty grzewczej.

Spośród kolejnych pięter trochę wyróżnia się VII kondygnacja, przeznaczona dla doktorantów i studentów zza granicy, którzy biorą udział w wymianie międzynarodowej w ramach programu Erazmus. K. Krawczyk tłumaczy, że jest tam bardziej kameralnie.

Miesięczna opłata za miejsce we Wcześniaku wynosi 225 zł za mieszkanie w "dwójce" i 300 zł za "jedynkę". Dodatkowo studenci będą płacić za media, w zależności od tego, ile wody i energii zużyją.
Będzie też pralnia i suszarnia.

- Obok tych pomieszczeń mamy dwie sale, które możemy zagospodarować przy współpracy z radą mieszkańców np. na siłownię i przechowalnię rowerów - zdradza K. Krawczyk. Cały budynek będzie chroniony monitoringiem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska