Anders Thomsen indywidualnym mistrzem Danii! Brąz dla Marcusa Birkemose'a

Jarosław Miłkowski
Anders Thomsen to jeden z ulubieńców kibiców Stali Gorzów.
Anders Thomsen to jeden z ulubieńców kibiców Stali Gorzów. Jarosław Miłkowski
Co za wieczór w duńskim Vojens! Na podium indywidualnych mistrzostw Danii, które odbyły się w środę 30 września, stanęło trzech zawodników związanych ze Stalą Gorzów. Mistrzem został Anders Thomsen.

Z powodu epidemii koronawirusa w tym roku w Danii nie odbywają się rozgrywki najwyższej ligi żużlowej. Duńczycy nie zrezygnowali jednak z rozgrywania indywidualnych mistrzostw swojego kraju.
W środę 30 września finał indywidualnych mistrzostw Danii rozgrywany był na torze w Vojens. Startowało w nich dwóch zawodników, którzy mają ważne kontrakty z Moimi Bermudami Stalą Gorzów – Anders Thomsen oraz Marcus Birkemose, a także jeden z tegorocznych „gości” w gorzowskiej drużynie – Nicolai Klindt. I cała ta trójka wskoczyła na podium!

Po 20-biegowym turnieju zasadniczym po 13 punktów zgromadzili: Thomsen i Birkemose, natomiast o oczko mniej mieli Klindt i Leon Madsen. W finałowym biegu ten ostatni wjechał jednak w taśmę i został wykluczony. Decydującą gonitwę wygrał natomiast Thomsen, jeden z liderów Stali. Za jego plecami przyjechał Klindt (w tym roku jest podstawowym zawodnikiem Ostrovii Ostrów, ale w Stali pojechał jeden mecz na zasadach „gościa”) i Birkemose, który 9 października skończy dopiero 17 lat.

Birkemose ma kilkuletni kontrakt ze Stalą. W tym roku jeździ na wypożyczeniu w PSŻ Poznań, a w składzie Stali był podczas uznanego za nierozegrany mecz żółto-niebieskich z Eltroksem Włókniarzem Częstochowa 3 lipca (spotkanie zostało przerwane po pożarze rozdzielni). W przyszłym roku Birkemose prawdopodobnie będzie już stałym zawodnikiem ekstraligowej Stali.
Dodajmy, że piąte miejsce w Vojens zajął kolejny gorzowski zawodnik – Niels-Kristian Iversen. Siódmy był Jonas Jeppesen, którego RM Solar Falubaz Zielona Góra wypożyczył do Ostrowa.