Bieg Sylwestrowy z szampanem i życzeniami na mecie [ZDJĘCIA,...

  Bieg Sylwestrowy z szampanem i życzeniami na mecie [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału
  Dariusz Brożek

  Gazeta Lubuska

  Miłośnicy aktywnego wypoczynku z Międzyrzecza i okolic pożegnali 2018 r. podczas jubileuszowego 35 Biegu Sylwestrowego. Wystartowało w nim 32 biegaczy i trzech rowerzystów. Po pokonaniu kilkukilometrowej trasy spotkali się w mieszkaniu organizatora Andrzeja Frabińskiego, gdzie złożyli sobie życzenia i wznieśli toasty szampanem za Nowy Rok.
  W jubileuszowym, 35 Biegu Sylwestrowym wzięło udział 32 biegaczy i trzech rowerzystów. Podobnie jak w poprzednich latach, spotkali się w Sylwestra o
  1/25
  przejdź do galerii

  W jubileuszowym, 35 Biegu Sylwestrowym wzięło udział 32 biegaczy i trzech rowerzystów. Podobnie jak w poprzednich latach, spotkali się w Sylwestra o godz. 15.00 przed średniowiecznym zamkiem. Jak podkreślał organizator biegu Andrzej Frabiński, doroczna impreza ma koleżeński, rodzinny wręcz charakter. ©Dariusz Brożek

  W jubileuszowym, 35 Biegu Sylwestrowym wzięło udział 32 biegaczy i trzech rowerzystów. Podobnie jak w poprzednich latach, spotkali się w Sylwestra o godz. 15.00 przed średniowiecznym zamkiem. Jak podkreślał organizator biegu Andrzej Frabiński, doroczna impreza ma koleżeński, rodzinny wręcz charakter.

  - Podczas tego biegu wyniki są drugorzędne. Najważniejsze jest to, że mogliśmy się spotkać – mówił.

  Międzyrzecka impreza należy do najstarszych biegów sylwestrowych na lubusko-wielkopolskim pograniczu. Na mecie zameldowali się m.in. uczestnicy pierwszego biegu w 1984 r. - A. Frabiński, Roman Strzelczyk, Bronisław Kalisz i Tadeusz Świder.

  Seniorzy tchnęli nowego ducha w dawne ognisko muzyczne. Zobacz zdjęcia z otwarcia Domu Seniora  Liczący kilka kilometrów dystans pierwszy pokonał Marcin Antczak. Zwycięzca jest żołnierzem 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Na koncie ma wiele sportowych sukcesów wywalczonych w barwach „siedemnastej”. Kilka mistrzowskich tytułów zdobytych zespołwo w tzw. małpim gaju – biegach w Ośrodku Sprawności Fizycznej. W 2019 r. zamierza wystartować w mistrzostwach Europy i Świata w biegach z przeszkodami OCR.

  W elitarnej brygadzie służy także Magdalena Kiewluk, która wygrała w kategorii pań. Podobnie jak M. Antczak, z powodzeniem reprezentuje jednostkę podczas wojskowych i cywilnych imprez biegowych.

  Oni zimnej wody się nie boją. Zobacz zdjęcia z niedzielnego morsowania w jez. Głębokie


  Najmłodszym uczestnikiem był siedmioletni Miguel z Majorki, a najstarszym 79-letni Stanisław Skrzek. W nagrodę otrzymali okolicznościowe medale, które wręczył im A. Frabiński.

  Najmłodszy biegacz pokonał trasę razem z ojcem Oscarem, który wystartował w międzyrzeckiej imprezie drugi raz. Na mecie zapewnia, że za rok ponownie będzie reprezentować słoneczną Hiszpanię na sylwestrowym biegu w Międzyrzeczu.

  Mieszkańcy Skwierzyny oddali hołd bohaterom Powstania Wielkopolskiego


  Po pokonaniu trasy uczestnicy spotkali się w mieszkaniu organizatora. Czekały tam na nich pyszne ciasta i szampan, którym wznieśli toasty za Nowy Rok. Mieli okazję podsumować imprezy biegowe w mijającym roku oraz złożyć sobie noworoczne życzenia.

  Więcej informacji z powiatu międzyrzeckiego w dzienniku „Gazeta Lubuska” i na portalu miedzyrzecz.naszemiasto.pl.  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Małe Mądrale odc.4

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Już 25 kwietnia - 12 Tenorów na jednej scenie. Kup bilet już dziś!

  Już 25 kwietnia - 12 Tenorów na jednej scenie. Kup bilet już dziś!

  Innowacyjna firma szuka pracowników! Obejrzyj wideo!

  Innowacyjna firma szuka pracowników! Obejrzyj wideo!

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love