MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Boiska niby otwarte, ale nie otwarte. Jak to z nimi jest? A place zabaw, siłownie pod chmurką?

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Na boiskach trenują młodzi i starsi sportowcy, a place zabaw i siłownie zewnętrzne nadal pozostają zamknięte. Na niektórych boiskach też pustki.
Na boiskach trenują młodzi i starsi sportowcy, a place zabaw i siłownie zewnętrzne nadal pozostają zamknięte. Na niektórych boiskach też pustki. Mariusz Kapała, Michał Kalinowski
Boiska niby są otwarte, a jednak nie są. Jak to jest z nimi? Dlaczego nie mogę pograć na nich w piłkę? - pytają młodzi zielonogórzanie i ich rodzice. Prezydent odpowiada, że to nie jest tak, iż każdy w dowolnej chwili może wejść na boisko. A co z placami zabaw, siłowniami zewnętrznymi?

Następuje odmrażanie. Jednym z punktów było otwarcie boisk. Dzięki czemu sportowcy mogą wrócić do treningów, oczywiście w ograniczonym składzie i zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
- Orliki, boiska, stadiony miały być otwarte. Chciałem pograć w piłkę i okazuje się, że nie mogą sobie z kolegami na nich pograć. Rozumiem, że są ograniczenia liczbowe, ale my ich byśmy nie przekraczali - napisał do nas pan Sebastian.

Otwarte stadiony i boiska? Nie dla każdego

Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki podkreśla, że owszem miejskie boiska zostały otwarte, ale nie dla każdego. Nie sa one czynne całe dnie i nikt nie kontroluje, kto na nich gra.
Drugi etap odmrażania gospodarki, czyli m.in. udostępnienie boisk, orlików, nie polega na tym, że są one do dyspozycji jak przed pandemią koronawirusa. Zostały ponownie uruchomione z myślą o powrocie sportowców - w tym dzieci i młodzieży - do treningów. I to oni w określonych godzinach zajmują boiska. Pod okiem trenera ćwiczą, pamiętając o tym, że na murawie może przebywać jedynie sześć osób.

Otwarte boiska i stadiony. Wszystko musi być pod kontrolą

Dzieci do lat 13 odprowadzane są np. do bramki na stadionie przy ul. Sulechowskiej. Stamtąd odbiera je trener. Po zakończonych zajęciach znów je odprowadza do bramy. Starsze, powyżej 13 lat, mogą się samodzielnie poruszać.
Stadion jest udostępniany na treningi. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Robert Jagiełowicz zastanawia się, go udostępnić także indywidualnie. Wiele osób przed epidemią biegało tutaj... Teraz mogłoby jedynie sześć osób, potem konieczna byłaby 15-minutowa przerwa i dezynfekcja.

Place zabaw i siłownie pod chmurką nadal pozostają zamknięte

Co z orlikami? Na nich także pod okiem MOSiR odbywają się zajęcia. Np. przy ul. Źródlanej -trenują dwa kluby. Od godziny 15.00 do 20.00 na boisku trawiastym, a druga cześć na boisku do koszykówki.
Co z placami zabaw? Niektóre wspólnoty opracowały sobie regulamin, że z placu zabaw w danym momencie może korzystać tylko jedna rodzina.

Jak zauważa prezydent Janusz Kubicki - place zabaw i siłownie pod chmurką nadal zostają zamknięte.

Tak wynika z obowiązujących dziś - w związku z pandemią koronawirusa - przepisów. Na razie premier czy minister zdrowia nie informowali, kiedy i w jaki sposób mają one znów funkcjonować. Trzeba cierpliwie czekać na kolejny etap odmrażania gospodarki i... normalnego życia.

WIDEO: Liga południowokoreańska jako pierwsza na świecie rozpoczęła rozgrywki pomimo trwającej pandemii. Na stadionie byli obecni również komentatorzy i fotoreporterzy

ZOBACZ TEŻ

Tak pracowano na basenie - podczas przerwy technicznej - we wrześniu zeszłego roku

Koronawirus spuścił nam wodę w basenie. Wszyscy czekamy, aż ...

Dolina Gęśnika już się bardzo zmieniła, a czekają ją kolejne zmiany. Czy wykonawcy uda się zakończyć inwestycję do końca czerwca tego roku?

Dolina Gęśnika. Jak idą prace? Czy koronawirus znów opóźni t...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska