Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Boisko za ponad 3 mln zł przy stadionie w Krośnie Odrzańskim. To dopiero początek?

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Wideo
od 16 lat
Klub piłkarski Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie pozyskał 3 mln zł dofinansowania rządowego na budowę nowego boiska przy stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Planowane są kolejne, duże inwestycje.

W czwartek (6 lipca) oficjalnie podpisana została umowa, dotycząca dofinansowania pozyskanego przez klub Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie na budowę nowego boiska.

- Odebraliśmy podpisaną umowę między MKS Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie a Kancelarią Prezesa Rady Ministrów z siedzibą w Warszawie - informuje prezes Tęczy, Grzegorz Jurojć. - Wartość dofinansowania to 3 mln 32 tys. 650 zł, natomiast cała inwestycja będzie kosztować 3 mln 148 tys. zł.

Odnowione boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem

Kompleksowo zmodernizowane zostanie boczne boisko przy stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim. To teren OSiR, który został użyczony klubowi Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie. M.in. naturalna nawierzchnia zostanie wymieniona na sztuczną, zmodernizowane zostanie oświetlenie z naświetlaczami ledowymi, boisko zostanie wyposażone w nowe piłkochwyty, nowy zestaw bramek mobilnych oraz stałych, a także nowe ławki rezerwowych.

Prezes klubu Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie, Grzegorz Jurojć informuje, że prace nad nowym boiskiem ruszą w połowie lipca.

Boisko za ponad 3 mln zł przy stadionie w Krośnie Odrzańskim...

Rozpoczęcie prac jest zaplanowane na 17 lipca 2023 roku. Prace potrwają od 8 do 10 tygodni.

- Szacujemy, że boisko zostanie oddane do użytku w połowie października tego roku - mówi G. Jurojć.

Nowe boisko dla wszystkich

Prezes Tęczy dodaje, że każdy będzie mógł korzystać z nowego boiska.

- Zgodnie z zapisami złożonego wniosku na modernizację górnej płyty, z boiska będą mogły korzystać przede wszystkim szkoły z terenu gminy, zgodnie z ustawą o pożytku publicznym i wolontariacie. Z boiska będzie korzystał klub. Będzie ono dostępne dla innych, ale prowadzony będzie harmonogram, dotyczący korzystania z nowego obiektu.

Na mapie zaznaczone jest boisko, które zostanie zmodernizowane w tym roku za ponad 3 mln zł.
Na mapie zaznaczone jest boisko, które zostanie zmodernizowane w tym roku za ponad 3 mln zł. OSiR Krosno Odrzańskie

Praca wre na obiektach OSiR w Krośnie Odrzańskim

W tym roku na obiektach OSiR w Krośnie Odrzańskim realizowanych jest wiele inwestycji. Mówi o tym dyrektor OSiR, Tomasz Struk.

- Cieszę się z modernizacji boiska, bo tak dużej inwestycji, odkąd pracuje jako dyrektor, to tutaj nie było - podkreśla T. Struk. - Ponadto dzięki wsparciu firmy Budimex i kierownika budowy Marcina Szulca powstało boisko do bule. Budimex we współpracy z pracownikami OSiR pod kierownictwem Tadeusza Przeździęka przygotowali ten obiekt, na którym już odbył się turniej inauguracyjny. Chcemy jeszcze zainstalować tutaj oświetlenie, aby mieszkańcy mogli pograć w bule również wieczorami.

W planach jest też budowa boiska do siatkówki plażowej przy hali sportowo-widowiskowej na ulicy Pułaskiego w Krośnie Odrzańskim, które powinno powstać do końca tego roku. Ponadto na plaży w Łochowicach modernizowany jest pomost.

- To drugi etap zadania finansowanego z projektu urzędu marszałkowskiego pn. "Rekreacja nad lubuską wodą" - informuje T. Struk. - Przy realizacji pierwszego etapu udało się pozyskać 70 tys. zł, gmina Krosno Odrzańskie dołożyła do tego zadania 200 tys. zł. Podobnie jest w tym roku. Czekamy na pozwolenia budowlane, chcemy dokończyć pomost jesienią tego roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska