Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Co czeka bezrobotnych w Lubuskiem?

Redakcja
Dotacje na tworzenie firm są finansowane z funduszu pracy
Dotacje na tworzenie firm są finansowane z funduszu pracy Archiwum GL
Młodzi bezrobotni mają dość szkoleń z tego jak, pisać życiorys. Urzędnicy pośredniaków mówią z kolei o milionach złotych, po które młodzi - ale nie tylko oni - mogą się schylić. To jak jest naprawdę?

Na koniec maja w Lubuskiem zarejestrowanych było 60.157 bezrobotnych. Prawie co piąty nie ma 25 lat, 567 ukończyło szkołę w ciągu ostatniego roku. Większość z nich mówi o beznadziei i szykuje się do wyjazdu z kraju. - Nie wierzę, że znajdę tutaj jakąkolwiek robotę - mówi Piotr z Zielonej Góry, absolwent szkoły gastronomicznej. - W ciągu ostatniego roku byłem na kilku stażach, ale tak naprawdę traktowano mnie jak darmowego niewolnika. W urzędach pracy tylko uczą pisać życiorys, a kasę mają tylko dla znajomych.

Małgorzata Kordoń, rzeczniczka Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze, zapewnia, że urzędy pracy dostosowują formy pomocy - także tej skierowanej do ludzi młodych - do życia. Stanowczo mniej pieniędzy wydają na szkolenia, a więcej na bezpośrednie wsparcie, na biznesowy start. Mowa o milionach złotych!

Co z dotacjami na biznesowy start? Co decyduje o powodzeniu przedsięwzięć młodych ludzi? Przeczytasz w czwartek (13 czerwca) w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej"

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska