Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Członek komisji wyborczej w Słubicach zakażony koronawirusem. Kilkadziesiąt osób na kwarantannie. Co z wyborami?

Aleksandra Sierżant
Aleksandra Sierżant
Od pozostałych członków komisji, którzy brali udział w szkoleniu pobrano wymazy do badań
Od pozostałych członków komisji, którzy brali udział w szkoleniu pobrano wymazy do badań Malgorzata Genca
U członka komisji wyborczej w Słubicach potwierdzono zakażenie koronawirusem. Pozostali są objęci kwarantanną, ponieważ brali udział we wspólnym szkoleniu. - Czy wybory w Słubicach się nie odbędą? - pytają zaniepokojeni mieszkańcy.

Pierwsze niepokojące informacje pojawiły się 25 czerwca w godzinach wieczornych.

- Według moich źródeł dwie osoby w urzędzie miejskim, członkowie obwodowych komisji wyborczych, zostały objęte kwarantanną i pobrano od nich wymazy. Osoby te nieświadome zagrożenia, uczestniczyły w szkoleniach komisji wyborczych, co w przypadku wyniku pozytywnego może pociągnąć za sobą konieczność poddania kwarantannie wszystkich członków obwodowych komisji wyborczych z całego miasta! - poinformował na swoim blogu Mariusz Dubacki, który podczas ostatnich wyborów samorządowych ubiegał się o fotel burmistrza Słubic.

Jeszcze tego samego dnia próbowaliśmy potwierdzić te informacje, jednak ze względu na późną porę nie dostaliśmy odpowiedzi od urzędników.

Koronawirus w Słubicach. Zakażony młody mężczyzna

Następnego dnia, 26 czerwca, o nowym przypadku zakażenia koronawirusem na terenie powiatu słubickiego poinformowała nas Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzeczniczka prasowa wojewody: - Potwierdzam, że mamy nowy przypadek zakażenia koronawirusem. To młody mężczyzna, który w tej chwili przebywa w domowej izolacji.

Kilkadziesiąt osób na kwarantannie

Jak udało nam się dowiedzieć, zakażony był członkiem obwodowej komisji wyborczej. Wcześniej brał udział w przedwyborczym szkoleniu. W związku z tym kilkadziesiąt osób zostało objętych kwarantanną, w tym urzędnicy. Wszyscy zostali poddani testom na obecność koronawirusa, trwa oczekiwanie na wyniki.

Te informacje potwierdził nam również Wojewódzki Państwowy Inspektorat Sanitarny. - U jednego z członków Obwodowej Komisji Wyborczej w Słubicach potwierdzono laboratoryjnie zakażenie SARS CoV-2. W wyniku podjętego dochodzenia (...) kwarantannie poddano 38 osób z kontaktu z przypadkiem dodatnim. Ponadto, pod ścisłym nadzorem epidemiologicznym znajduje się 45 osób - członkowie rodzin - przekazała nam rzeczniczka prasowa WSSE, Aneta Mokosa.

Beata Bielecka, rzeczniczka urzędu gminy w Słubicach przekazała nam, że 6 pracowników magistratu zostało objętych kwarantanną. Podobnie sytuacja wygląda również w starostwie powiatowym.

- Od 3 pracowników pobrano wymaz i nie mogą oni opuszczać domu do czasu wyniku. Są to osoby, które podczas szkolenia siedziały na jednej sali z zakażonym - przekazał nam Wojciech Obremski, rzecznik starostwa. - Nie podejmujemy żadnych gwałtownych ruchów, jesteśmy w ciągłym kontakcie z Sanepidem i pracujemy z zachowaniem środków ostrożności (maseczki, rękawiczki, itp.). Czekamy na wyniki badań - dodaje W. Obremski.

Wybory w Słubicach zagrożone?

Czy wybory w Słubicach się nie odbędą? Takie pytanie zadaliśmy burmistrzowi Słubic, Mariuszowi Olejniczakowi.

- O tym co będzie dalej, zadecyduje komisarz wyborczy. Pozostali członkowie komisji, którzy nie są objęci kwarantanną, liczą karty do głosowania i przygotowują się do wyborów. Jak będzie z pozostałymi - to okaże się, gdy będą już znane wyniki - tłumaczy włodarz Słubic.

Starosta Leszek Bajon zwołał na godz. 16.00 posiedzenie Zarządu Kryzysowego, na którym urzędnicy, sanepid i służby mają omawiać obecną sytuację w gminie Słubice i powiecie słubickim.

lubuskie
  • Zakażonych114 408
    + 740
  • Zmarło2 736
    + 0

14. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
  • Zakażonych:+33 480(4 886 154)
  • Zmarło:+33(105 194)
  • Szczepienia:+19 509(51 564 403)
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

WIDEO: Czy takie miejsca mogą być zagrożeniem w dobie koronawirusa?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska