Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Doczekaliśmy się i warto było czekać – mówi sołtys Marwic Ryszard Herian i snuje plany na zagospodarowanie nowiutkiej sali wiejskiej

Robert Bagiński
fot. Robert Bagiński
Po wielu latach podgorzowskie Marwice doczekały się nowoczesnej sali wiejskiej. – Jako mieszkańcy, nigdy nie mieliśmy takiej sali z prawdziwego zdarzenia - cieszy się sołtys Ryszard Herian.

Marzenie o funkcjonalnej sali wiejskiej towarzyszyło mieszkańcom sołectwa Marwice już od dawna, ale spełniło się dopiero w piątek. Warto było czekać, bo obiekt, który został oficjalnie otwarty, rzeczywiście robi duże wrażenie i na tle innych tego typu budynków w powiecie gorzowskim, istotnie się wyróżnia. Powstał ze środków budżetu gminy Lubiszyn, ale również z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych (700 tys. zł) oraz lubuskiego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (500 tys. zł), który jest w gestii samorządu wojewódzkiego.

Polska, to nie tylko duże miasta, ale również mniejsze miejscowości, które też mają prawo się rozwijać. W naszej gminie korzystamy z różnych środków, tych rządowych oraz samorządowych w Lubuskiem, a dzięki temu mieszkańcy mają do swojej dyspozycji nie tylko lepsze drogi i chodniki, ale także infrastrukturę społeczną - mówi GL wójt gminy Lubiszyn, Artur Terlecki. – Chcemy, aby w każdym sołectwie było wszystko, co niezbędne dla mieszkańców – dodaje.

W uroczystości otwarcia sali wiejskiej w Marwicach, udział wziął były wojewoda lubuski, a obecnie poseł na Sejm, Władysław Dajczak.

To miejsce robi ogromne wrażenie. Wręcz trudno uwierzyć, że w takiej małej miejscowości, jest taki wspaniały obiekt. Wierzę, że spełni swoją rolę i będzie miejscem integracji środowiska – mówił do zebranych samorządowców i mieszkańców. – Przez osiem lat, jak byłem wojewodą, podobne obiekty powstały w dziesiątkach miejscowości, które starałem się wspierać – mówił.

To prawda, tylko do gminy Lubiszyn, popłynęły w tym czasie ponad 34 miliony złotych.

To są duże pieniądze, które widać gołym okiem, ponieważ gmina zmienia się na lepsze. Sam wójt Terlecki, nie zasypuje gruszek w popiele, a gmina Lubiszyn z Rządowego Funduszy Inwestycji Strategicznych, otrzymała w ostatnim czasie 6,7 mln zł na kolejne inwestycje. – To będzie termomodernizacja trzech obiektów, szkoły oraz dwóch sal wiejskich. Wybudujemy też nową salę w Baczynie - mówi wójt.

Sołtys Marwic, Ryszard Herian, już dzisiaj snuje plany na zagospodarowanie nowiutkiej sali wiejskiej.

Mamy z mieszkańcami sporo planów, jest wiele ciekawych pomysłów, które będziemy chcieli tu realizować. Przede wszystkim, jest to miejsce integracji, gdzie będziemy mogli się spotykać, organizować różne wydarzenia, ale również świętować. Doczekaliśmy się i warto było czekać – mówi sołtys Herian.

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska