MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dofinansowanie Szpitala Uniwersyteckiego. Radni PO chcieliby, aby miasto przekazało 850 tys. zł

Maciej Dobrowolski
Maciej Dobrowolski
Radny Marcin Pabierowski
Radny Marcin Pabierowski Mariusz Kapała
- W trudnych czasach zagrożenia koronawirusem powinniśmy dofinansować działanie szpitala w Zielonej Górze. Dlatego ponownie na sesji rady zgłosimy projekt uchwały, według którego miasto przekaże 850 tys. zł na rzecz placówki – zapowiada Marcin Pabierowski, przewodniczący klubu PO w radzie miasta. Czy inicjatywa zyska poparcie?

Pomysł, aby przekazać Szpitalowi Uniwersyteckiemu 850 tys. zł zaoszczędzone na promocji lotów z Babimostu pojawił się już na poprzedniej sesji rady miasta. Wtedy jednak w atmosferze gorącego sporu propozycja nie spotkała się z aprobatą rady – uchwała zgłoszona przez polityków Platformy nie została przyjęta. Według radnych PO, po tym jak epidemia koronawirusa dotarła również do Polski, warto jednak ponownie rozważyć całą propozycję.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tak karmią w szpitalu w Zielonej Górze. "Jakbym miał żwir w ustach"

DECYZJA RADNYCH


- Można liczyć na rząd czy na wojewodę, ale przede wszystkim na siebie. W obliczu rozszerzającej się epidemii powinniśmy zadbać o to, żeby szpital funkcjonował, jak najlepiej. Przekazane środki placówka mogłaby przeznaczyć na potrzeby związane z walką z koronawirusem – przekonuje radny Marcin Pabierowski. I dodaje, że zielonogórska lecznica dysponuje jedynym oddziałem zakaźnym z prawdziwego zdarzenia w województwie. Z tego powodu, szpital może być wkrótce mocno obciążony.

- Jako samorząd powinniśmy pomóc przygotować się placówce na narastające wyzwania. Szkoda, że uchwała nie została przyjęta za pierwszym razem, ale teraz mamy szansę to zmienić. Dlatego mam nadzieję, że projekt zyska poparcie na następnej sesji. Musimy być odpowiedzialni, w końcu chodzi tutaj o zdrowie nas wszystkich – uważa Pabierowski.

Radny Jacek Budziński z PiS uważa, że pomysł wart jest rozważenia. – Sytuacja uległa zmianie. Mając na względzie epidemię koronawirusa powinniśmy przedyskutować propozycję na kolejnej sesji. To może być dobra decyzja – twierdzi Budziński.

PREZYDENT JEST SCEPTYCZNY

Prezydent Janusz Kubicki jest jednak sceptycznie nastawiony do całej inicjatywy. – Nie chciałbym tego komentować, ale uważam, że część osób próbuje zbić kapitał polityczny w sytuacji zagrożenia. Tak nie powinno się postępować. Politycy PO zgłaszają pewne pomysły w mediach, ale nikt nawet nie spotkał się ze mną w tej sprawie – wskazuje włodarz Zielona Góry. I jednocześnie podkreśla, że miasto na pewno wesprze zielonogórski szpital, jeśli zajdzie taka potrzeba.

– Zawsze to robimy. W sytuacji zagrożenia koronawirusem powinniśmy skupić się na wykonywaniu zaleceń rządu oraz wojewody, bowiem to oni posiadają narzędzia oraz kompetencje do radzenia sobie z całym problemem. Jesteśmy w stałym kontakcie z wojewodą Władysławem Dajczakiem – twierdzi prezydent Kubicki. W jego opinii wojewoda „zdał” egzamin w sytuacji zagrożenia epidemią.

Wideo: Czy wierzyć we wszystko w sieci? „Ciepła woda absolutnie nie leczy, jeśli chodzi o koronawirusa”

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska