Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Drewniana klasa w Brodach. Zespół Szkolno - Przedszkolny laureatem konkursu organzowanego przez Lasy Państwowe

OPRAC.: (alucz)
Zespół Szkolno - Przedszkolny jest laureatem konkursu organizowanego przez Lasy Państwowe
Zespół Szkolno - Przedszkolny jest laureatem konkursu organizowanego przez Lasy Państwowe Zespół Szkolno - Przedszkolny
Zespół Szkolon Przedszkolny w Brodach otrzymał aż 65 tysięcy złotych w ramach konkursu organizowanego przez Lasy Państwowe.

27 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brodach (pow. żarski) otwarto infrastrukturę, która powstała w ramach ogólnopolskiego konkursu Lasów Państwowych „Klasa z drewna”. Na bazie infrastruktury przeprowadzono gręa terenową „#graMYwLAS” .

Projekt miał być oryginalny

Placówka jest jednym z laureatów konkursu i dzięki temu trafiło do niej 65 tysięcy złotych dofinansowania z Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Celem konkursu było propagowanie drewna jako ekologicznego i trwałego surowca, a także zwrócenie uwagi na szczególne znaczenie lasów w naszym środowisku. Szkoły uczestniczące w konkursie miały za zadanie przygotowanie oryginalnego projektu, który miał promować rozwijanie zainteresowań z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej, ochronę przyrody, funkcje lasów, zrównoważoną gospodarkę leśną i działania Lasów Państwowych.

Zagadki i quizy

Infrastruktura do prowadzenia aktywnych zajęć terenowych oraz żywych lekcji przyrody to dziewięć stałych stanowisk do prowadzenia gry terenowej oraz prosta, zadaszona wiata z miejscami do siedzenia dla jednaj klasy. Elementy infrastruktury zostały rozmieszczone na zielonych terenach szkoły otaczających budynki szkolne, a wykonał je stolarz. W grze terenowej wzięły udział całe klasy pod opieką swoich wychowawców. Uczestnicy autorskiej gry „#graMY w LAS”, której scenariusz powstał we współpracy z Ośrodkiem Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich, rozwiązywali zadania, zagadki i quizy; poznawali drewno jako supersurowiec, różnorodne funkcje lasów oraz pracę leśnika.Uczniowie w atrakcyjny, aktywny sposób uczyli się i bawili na świeżym powietrzu.

Super surowiec

Wśród opiekunów stanowisk gry byli także leśnicy: Arkadiusz Gołuch - zastępca nadleśniczego, który prowadził stanowisko "Leśne narzędzia i maszyny", Paweł Mrowiński - szef OEPL w Jeziorach Wysokich (stanowisko: "Leśne koło wiedzy") oraz Ilona Mrowińska - spec.ds. edukacji leśnej (stanowisko: "Praca leśnika"). Na stanowiskach "Jaki to surowiec?" oraz "Jakiego drzewa to drewno?" była wykorzystana leśna gra o drewnie "Super surowiec".

Mnóstwo gości

Podczas apelu podsumowującego wydarzenie, laureatom konkursu - wszystkim uczniom z klas, które zajęły 3 pierwsze miejsca - zostały wręczone nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Lubsko. Szkoła przygotowała dyplomy dla wszystkich klas. W uroczystości inaugurującej projekt "#graMY w LAS” wzięli udział przedstawiciele regionalnych i lokalnych instytucji i mieszkańcy gminy. Wśród zaproszonych gości byli dyrektor Wojciech Grochala, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych,Grzegorz Kielczyk - nadleśniczy Nadleśnictwa Lubsko ,Wioletta Markulak, przedstawiciel Kuratorium – koordynator terenowego zespołu wizytatorów w Żarach, Juliusz Dudziak, wójt gminy Brody oraz radni.

źródło: Nadleśnictwo Lubsko

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska