MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dziś w ZSP odbył się konkurs tańca, koncerty i pokaz drwali

(czas)
- Praca drwala nie jest taka łatwa, jak się niektórym wydaje - powiedział pilarz.
- Praca drwala nie jest taka łatwa, jak się niektórym wydaje - powiedział pilarz. Fot. Szymon Czaja
Zespół Szkół Przyrodniczych w Głogowie zorganizował dziś dzień otwarty. Szkoła prezentuje swoją ofertę dydaktyczną i stara się zachęcić gimnazjalistów do tego, by wybrali naukę właśnie w tej placówce. Dni otwarte połączono z Powiatowym Konkursem Tańca.
W konkursie tańca nowoczesnego występowało 21 zespołów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w dwóch kategoriach: show-dance oraz
W konkursie tańca nowoczesnego występowało 21 zespołów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w dwóch kategoriach: show-dance oraz hip-hop. Fot. Szymon Czaja

W konkursie tańca nowoczesnego występowało 21 zespołów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w dwóch kategoriach: show-dance oraz hip-hop.
(fot. Fot. Szymon Czaja)

- Nasza szkoła ma wspaniałą tradycję - zapewnia Jadwiga Stankiewicz, która uczy ochrony lasu. - Wszyscy mogą dziś zwiedzić teren szkoły i zobaczyć jak bogate zaplecze techniczne posiadamy. We wszystkich budynkach prezentujemy różnorodne pokazy, koncerty i poczęstunki. A na sali gimnastycznej odbywa się powiatowy konkurs tańca.

W konkursie występowało 21 zespołów tanecznych ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w dwóch kategoriach: Show-dance oraz Hip-hop. Publiczność była zachwycona występami. - Każdy zespół robi duże wrażenie, ale chłopaki z grupy tanecznej "Pyk pyk" z I Liceum Ogólnokształcącego naprawdę mi zaimponowali - powiedział Amadeusz Orłowski z ZSP, który tańczy w zespole "Mazurek". - Robili salta w przód, w tył, bokiem i stosowali nieznane mi dotąd konfiguracje.

Na korytarzu w budynku A uczniowie technikum architektury krajobrazu przygotowali wystawę wiosennych stroików wielkanocnych. - Przygotowanie takich stroików, to naprawdę misterna i żmudna robota - powiedziały Karolina i Magda, uczennice, które prezentowały wystawę. - Ale naprawdę się opłaca, bo wszystkim bardzo się podoba nasza wystawa.

Na dziedzińcu szkoły odbył się koncert grupy "przedsmak". - Gramy w ciężkich klimatach, więc jest trochę głośno i o to właśnie w tym chodzi! - powiedział lider grupy Remigiusz Wałęga. - Dużo się dzisiaj dzieje, dlatego przychodzi tutaj wielu ludzi. Cieszymy się, że możemy pokazać to, co umiemy najlepiej. Dzisiaj gościnnie gra z nami Dastin Emilianowicz z zespołu "Defacto".

W budynku nauk przyrodniczych od rana koncertował zespół sygnalistów łowieckich "Cietrzew". Natomiast przy budynku B zwój sprzęt rozstawili pilarze, którzy demonstrowali strój drwala oraz pokazywali jak posługiwać się pilarką motorową w bezpieczny sposób. - Praca drwala nie jest taka łatwa, jak się niektórym wydaje - powiedział uczeń z technikum leśnego, który prowadził prezentację. - Każdy, kto chwyta pilarkę powinien wcześniej dowiedzieć się jak prawidłowo ją trzymać oraz jakie niebezpieczne sytuacje mogą mieć miejsce i jak wtedy reagować.

W powiatowym konkursie tańca w kategorii show-dance w grupie szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył zespół "Pyk pyk" z I LO. W grupie gimnazjów pierwsze miejsce zajął zespół "No Name" z Gimnazjum nr 5. Natomiast w grupie zespołów ze szkół podstawowych zwyciężył zespół "Fala" z SP nr 12.
W kategorii duety hip-hop w grupie szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli Patryk Borowy i Konrad Korus z ZSP. Wśród gimnazjalistów najlepszymi okazały się Agata Przybylska i Weronika Moniatowicz z gimnazjum nr 5. Pierwsze miejsce wśród duetów ze szkół podstawowych zajęły Katarzyna Zibrow i Hanna Cielebąk SP nr 12.

- Tworzenie stroików wielkanocnych kosztowało nas wiele pracy, ale opłacało się, bo wszystkim się podoba - powiedzieli uczniowie technikum architektury
- Tworzenie stroików wielkanocnych kosztowało nas wiele pracy, ale opłacało się, bo wszystkim się podoba - powiedzieli uczniowie technikum architektury krajobrazu. Fot. Szymon Czaja

- Tworzenie stroików wielkanocnych kosztowało nas wiele pracy, ale opłacało się, bo wszystkim się podoba - powiedzieli uczniowie technikum architektury krajobrazu.
(fot. Fot. Szymon Czaja)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska