MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak idzie remont ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie? Roboty przyśpieszyły

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Za remont niemal całej ul. Kosynierów Gdyńskich odpowiada firma Eurovia. Inwestycja kosztuje miasto 27,4 mln zł.
Za remont niemal całej ul. Kosynierów Gdyńskich odpowiada firma Eurovia. Inwestycja kosztuje miasto 27,4 mln zł. Jarosław Miłkowski
W połowie marca ma zakończyć się przebudowa pierwszej ćwiartki skrzyżowania koło byłego placu cyrkowego. Cała inwestycja ma potrwać ostatecznie do września tego roku.

Na remoncie ul. Kosynierów Gdyńskich roboty wyraźnie przyśpieszyły. Tak śmiało możemy stwierdzić po tym, gdy wybraliśmy się na plac budowy w środę 6 marca. W wielu punktach remontowanej ulicy były grupy robotników. Łącznie można było ich liczyć w dziesiątkach.

Drogowcy pracują m.in. na skrzyżowaniu Kosynierów Gdyńskich z Roosevelta, Żwirową i Słowiańską. Prace odbywają się i na dojeździe do skrzyżowania od strony Multimediów i na części w okolicy wjazdu na były plac cyrkowy w parku Słowiańskim. Przed wjazdem na plac powstaje właśnie zatoczka autobusowa. Jej powstanie będzie znacznym udogodnieniem dla zjeżdżających komunikacją publiczną z ul. Żwirowej. Od lat w tej części miasta nie ma przystanku dla jadących od strony cmentarza i Chwalęcic. Pasażerowie, którym zależy na znalezieniu się w rejonie ul. Roosevelta, muszą więc wysiąść albo na przystanku na wysokości ul. Błotnej, albo kilkaset metrów dalej.

- W związku z budową zatoki autobusowej, ze względów bezpieczeństwa m.in. osób, które będą korzystały z przystanku MZK, zrealizowano prace polegające na niwelacji terenu, w tym usunięciu kolidującego z inwestycją drzewa – informuje Ewa Iwańska, dyrektor biura zarządu Gorzowskich Inwestycji Miejskich. Jak dodaje, w połowie marca ma zakończyć się przebudowa prawoskrętu z ul. Żwirowej w Słowiańską. – Wówczas wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu – mówi E. Iwańska.

Wzdłuż Kosynierów Gdyńskich układają chodniki

Co jeszcze dzieje się na remoncie ul. Kosynierów Gdyńskich? W okolicach skrzyżowania z ul. Mościckiego i Mickiewicza trwa układanie chodników. Z kolei w rejonie skrzyżowania z ul. Matejki trwa układanie nowych krawężników przy wysepkach i zewnętrznej części jezdni. Przypomnijmy: niebawem, także w ramach remontu ul. Kosynierów Gdyńskich, ma zostać zrobiony łączący się z nią odcinek ul. Jagiellończyka. Do urzędu wojewódzkiego czy skarbówki najpóźniej za pół roku powinniśmy jeździć już równą drogą (dziś ulica jest pełna dziur).

- Zakończenie wszystkich robót planowane jest we wrześniu – informuje Ewa Iwańska. Latem na całym odcinku ul. Kosynierów Gdyńskich ma zostać ułożona ostatnia warstwa asfaltu. Na razie z całego odcinka ulicy mogą korzystać kierowcy jadący z kierunku południowego na północ (czyli w stronę Żwirowej i Chwalęcic).

Remont ul. Kosynierów Gdyńskich połączony jest w jednej inwestycji z budową ronda koło Słowianki, Prace rozpoczęły się w marcu zeszłego roku, a cała inwestycja – Eurovia robi ją za 27,4 mln zł - miała potrwać do lipca. Ostatecznie będzie miała ona ponad dwa miesiące opóźnienia.

Czytaj również:
Rondo koło Areny Gorzów będzie gotowe… w czerwcu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska