MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak jeździć, gdy leją asfalt na ważniejszej ulicy w Gorzowie?

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
We wtorek układana była nawierzchnia między skrzyżowaniem ze Żwirową, Słowiańską i Roosevelta a skrzyżowaniem z Mickiewicza i Mościckiego.
We wtorek układana była nawierzchnia między skrzyżowaniem ze Żwirową, Słowiańską i Roosevelta a skrzyżowaniem z Mickiewicza i Mościckiego. Jarosław Miłkowski
Wczoraj na ulicy Kosynierów Gdyńskich rozpoczęło się układanie ostatniej warstwy asfaltu. Utrudnienia z tym związane potrwają do końca tygodnia.

Jeszcze przed majówką kierowcy w Gorzowie będą mogli nieco odsapnąć. Jeśli pogoda nie przeszkodzi, w najbliższy weekend powinno zakończyć się układanie ostatniej warstwy asfaltu na ul. Kosynierów Gdyńskich. W kolejnym tygodniu będą mogli po niej jeździć kierowcy.

Remont na długości 1,2 km

Remont ulicy przeprowadzany jest na sporym, bo 1200-metrowym, odcinku pomiędzy rondem Kosynierów Gdyńskich a skrzyżowaniem z ulicami: Żwirową, Roosevelta i Słowiańską. Podzielony on został na etapy i także odcinkowo układana jest teraz ostatnia warstwa asfaltu.

Prace nad układaniem ścieralnej części nawierzchni zaczęły się we wtorek 23 kwietnia. Na pierwszy ogień poszedł fragment między skrzyżowaniem przy wodociągach i parku Słowiańskim a skrzyżowaniem z ulicami: Mickiewicza i Mościckiego. Gdy byliśmy na placu budowy wczesnym popołudniem, prace szły bardzo sprawnie.

W środę 24 kwietnia roboty mają przesunąć się w stronę centrum miasta. Układanie asfaltu będzie na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Jagiellończyka a skrzyżowaniem z ul. Borowskiego. W związku z tym kierowców, a także pasażerów linii autobusowych MZK czekają utrudnienia.

Cały odcinek, na którym będzie układany asfalt, będzie wyłączony z ruchu, a samochody zjeżdżające ul. Matejki będą mogły dojechać tylko do wysokości ul. Sienkiewicza. Kierowcy w tej części miasta będą więc musieli jechać objazdem. Do wyboru jest trasa przez Wyczółkowskiego i Mościckiego oraz przez Marcinkowskiego, Konstytucji 3 Maja, Estkowskiego.

Jak jeździć, gdy leją asfalt na ważniejszej ulicy w Gorzowie?

Tą drugą trasą – w obu kierunkach - będą jeździły dziś autobusy, na których trasie są ulice Kosynierów Gdyńskich i Matejki. Dotyczy to linii: 100, 101, 121, 124, 136. Linie 105, która wozi pasażerów na trasie os. Staszica – cmentarz jest dziś zawieszona. Linie 104 i 111 w obu kierunkach będą jeździły m.in. przez ul. Armii Polskiej i Mieszka I.

Leją asfalt dzień po dniu

W czwartek 25 kwietnia układanie asfaltu ma Kosynierów Gdyńskich powinno odbywać się na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Borowskiego a rondem koło IV LO. Ten fragment będzie całkowicie wyłączony z ruchu. By nieco ułatwić życie kierowcom, ulice: Bohaterów Warszawy i 30 Stycznia – w obu przypadkach na odcinkach sąsiadujących z Kosynierów Gdyńskich – będą ulicami dwukierunkowymi (choć „ślepymi”).

Jeśli chodzi o komunikację miejską, to linie autobusowe: 100, 101, 121, 124, 136 i 512 od skrzyżowania ulic Wybickiego i Łokietka pojadą ulicami: Armii Polskiej, Edwarda Borowskiego i od skrzyżowania z ul. Kosynierów Gdyńskich powrócą na dotychczasowe trasy. W kierunku śródmieścia pojadą dotychczasową trasą objazdu, czyli przez ul. Armii Polskiej. Tak będą jeździć także w piątek. Linia 104 zmieni trasę tylko w czwartek od skrzyżowania al. Konstytucji 3 Maja i ul. E. Estkowskiego pojedzie ulicami: Konstytucji 3 Maja, Sikorskiego, Chrobrego, Wybickiego, Armii Polskiej, Borowskiego i od skrzyżowania z ul. Mieszka I powróci na dotychczasową trasę.

Jak jeździć, gdy leją asfalt na ważniejszej ulicy w Gorzowie?

W sobotę i niedzielę (27-28 kwietnia) asfalt będzie układany na rondzie Kosynierów Gdyńskich. Co zrozumiałe, w te dni autobusy będą omijać tę część miasta. O szczegółach poinformujemy przed weekendem.

- A co z ułożeniem asfaltu na odcinku między skrzyżowaniem Jagiellończyka a skrzyżowaniem z Mickiewicza? - może zapytać uważny Czytelnik. Tu trwają jeszcze większe prace. Asfalt ma zostać tu położony w drugiej połowie maja.

Czytaj również:
Stare lampy w okolicy dworca PKP w Gorzowie jednak do wymiany

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska