Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jesienny spacer po perle Ziemi Lubuskiej, czyli Łagów piękny o każdej porze roku

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Jesienny spacer po Łagowie Lubuskim
Jesienny spacer po Łagowie Lubuskim Jacek Katos
Wielu z nas nie lubi listopada, bo szary, smutny... Siedzimy więc w domu pod kocem, z książką i gorącą herbatą. Ale wystarczy się zmobilizować i pospacerować po okolicy, po ulubionych miejscach takich jak te w Łagowie Lubuskim. Perła Ziemi Lubuskiej zachwyca o każdej porze roku i pokazuje swoje inne oblicze.

Choć jesienią Łagów Lubuski cichnie i oddaje głos ptakom, zwierzętom, to ciągle jest atrakcyjny i kusi swoją magią. Warto się o tym przekonać, wybierając się na dłuższy spacer, który także w listopadzie przynosi naszemu zdrowiu same korzyści.

Jesienny spacer po Łagowie Lubuskim

Jesienny spacer po perle Ziemi Lubuskiej, czyli Łagów piękny...

Spacer w Łagowie przyniesie nam relaks i zapomnimy o kłopotach

Spacery wzdłuż jezior, po lesie czy w okolicy zamku to relaks, na jakim latem tu nie możemy liczyć. Teraz jest spokojnie i cicho. Na pomoście spotkać możemy jedynie wędkarzy czy... kaczki. Spotkamy tu także łabędzie, posłuchamy śpiewu ptaków.

Łagów Lubuski to jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości w naszym regionie. I to o każdej porze roku. Bo za każdym razem odkrywamy go na nowo. Miejscowość kojarzy się większości ze wzniesionym w XIV wieku Zamkiem Joannitów, t jednym z najcenniejszych zabytków woj. lubuskiego. Ale nie tylko on zachwyca gości. Także przyroda wokół dwóch jezior - Trześniowskiego i Łagowskiego przyciąga swoim pięknem.

Ścieżki turystyczne w Łagowie

- Naprawdę warto nie tylko jesienią pojechać w góry i zachwycać się pięknymi widokami. W Łagowie jesienią też jest cudownie i można podziwiać niezwykłą przyrodę. No o ten spokój - mówi Ilona Nowaczyk z Zielonej Góry, która często z rodziną odwiedza perłę Ziemi Lubuskiej.

Jezioro Ciecz (Trześniowskie) to 10. w kraju jezioro pod względem głębokości. Jest to jednocześnie jedno z najczystszych jezior w naszym regionie. Na spacer w tych okolicach można wybrać się śladem dwóch ścieżek turystycznych. Pierwsza to przyrodniczo-historyczna "Sokola Góra" o długości 1,5 km. Na jej trasie położony jest Zamek Joannitów i zabytkowy park, rezerwat leśno-krajobrazowy. Ta trasa też biegnie nad Jeziorem Trześniowskim. Znajdziemy tam pomniki przyrody i grodzisko "Na Sokolej Górze". Przejście tej ścieżki zajmuje około 40 minut.

Druga ścieżka turystyczna jest większym wyzwaniem. "Nad Jeziorem Trześniowskim" i w rezerwacie Buczyna Łagowska to trasa, której pokonanie zajmuje około 4 godzin plus około 1,5 godziny powrót do Łagowa.

Zobacz też film: Nad wodami w Zaborze

Nie chcesz nudzić się w domu?  Może więc warto wsiąść na rower i wyruszyć jedna z proponowanych przez nas tras. A przy okazji zobaczyć, jak zmieniły się parki, jak w słońcu wyglądają remontowane zabytki i poczuć wiatr we włosach. Oto 10 propozycji rowerowych wypraw. Każda opisana jest pod kolejnym zdjęciem. Oto 10 propozycji rowerowych wypraw. Każda opisana jest pod kolejnym zdjęciem >>>

To są rowerowe hity - 10 propozycji wycieczek po Zielonej Gó...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska