Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kandydaci na burmistrza Żar. Cztery osoby startują w wyścigu o władzę w mieście

Aleksandra Łuczyńska
Aleksandra Łuczyńska
Czterech kandydatów powalczy o fotel burmistrza Żar. Wśród nich jest radna, obecny wiceburmistrz, historyk i regionalista oraz syn dawnego burmistrza.

Kto zostanie burmistrzem Żar po wyborach samorządowych, które odbędą się już 7 kwietnia? Kandydatów na stanowisko burmistrzów i wójtów można zgłaszać w komisjach wyborczych do 14 marca do godziny 16.00. Już dziś wiadomo, że w Żarach powalczą cztery osoby.

Czytaj też:

Kandydaci na burmistrza Żar (według kolejności alfabetycznej)

  • Patryk Faliński - obecny wiceburmistrz miasta. Karierę w żarskim Ratuszu rozpoczął u boku Wacława Maciuszonka w 2010 roku, kontynuował ją na tym samym stanowisku także wtedy, gdy burmistrzem została Danuta Madej. Po trzech kadencjach w roli zastępcy burmistrza Faliński powalczy o fotel burmistrza. Na swoim profilu kandydat pisze m.in. o tym, że chciałby przywrócić uśmiech mieszkańcom Żar. Wspomina także m.in. o zielonym centrum Żar.
  • Edyta Gajda - radna miejska. W radzie miejskiej w Żarach zasiada od 2014 roku, jest przewodniczącą zarządu stowarzyszenia Tobie i Miastu. Mieszka w Kunicach, zawodowo jest związana z rynkiem nieruchomości. Jest organizatorką dorocznych kwest na cmentarzach, podczas których są zbierane pieniądze na leczenie chorych dzieci. Jak podkreśla, jej wizja rozwoju miasta opiera się na współpracy, transparentności i otwartości na potrzeby mieszkańców.
  • Radosław Pogorzelec - pracownik Urzędu Marszałkowskiego. Kandydat Lewicy, syn Romana Pogrzelca, byłego burmistrza Żar, który z Ratusza odszedł w 2010 roku. Pogorzelec pracował m.in. w Starostwie Powiatowym oraz Urzędzie Gminy (sekretarz). Mieszka w Olbrachtowie. Na swoim profilu wyborczym zapewnia, że stawia na rozwój, edukację, sport i zieleń.
  • Rafał Szymczak - historyk i regionalista. Nauczyciel historii w żagańskim liceum. Mieszkaniec Kadłubii (gmina Żary). Startuje z poparcie komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Współzałożyciel Towarzystwa Upiększania Miasta, które działa w Żarach od wielu lat. Jest wiceprezesem żarsko-żagańskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei Ok1. Hasło wyborcze to "Nowa energia - nowe Żary".

W najbliższych tygodniach będzie przedstawiać sylwetki każdego z kandydatów na prezydenta Żar, zadamy im pytania dotyczące miasta. Przedstawimy też listy kandydatów do rady miasta z poszczególnych komitetów.

Do 4 marca komitety mają czas na zgłaszanie listy kandydatów do rady miasta. W radzie miejskiei w Żarach jest 21 radnych. W najbliższych tygodniach będzie przedstawiać sylwetki każdego z kandydatów.

Czytaj też:

Zobacz też: Aplikacja Mieszkaniec w Żarach

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska