MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kąpielisko H2Ochla. Nie dostałeś karty? Ruszyła możliwość składania wniosków - na nowych zasadach. Kto może ją dostać?

Joanna Niedziela
Joanna Niedziela
Możliwość składania wniosków o kartę ma zostać uruchomiona w najbliższy poniedziałek, 22 kwietnia.
Możliwość składania wniosków o kartę ma zostać uruchomiona w najbliższy poniedziałek, 22 kwietnia. Jarosław Zasacki
Do skrzynek pocztowych mieszkańców Zielonej Góry zaczęły przychodzić listy z kartami wstępu H2Ochla. Otrzymali je ci, którzy dotychczas korzystali już z programu ZGrana Rodzina. Nowe karty upoważnią mieszkańców do wejścia i korzystania z wodnych atrakcji na kąpielisku w dużo niższych cenach. Nie dostałeś karty? Sprawdź, jakie warunki musisz spełnić, aby ją wyrobić.

We wtorek, 16 kwietnia pojawiły się kolejne informacje dot. zasad tańszego wejścia na nowy obiekt rekreacyjny, który ma zostać otwarty już na początku czerwca. Z niższych cen ma skorzystać więcej osób. Jakie warunki należy spełnić?

Ile zapłacimy za wejście na basen?

Przypomnijmy, że po ogłoszeniu cennika, który już niedługo będzie obowiązywał na terenie odkrytego basenu, pojawiły się zarzuty dotyczące przede wszystkim wysokich cen. Bo choć zielonogórzanie na ceny narzekać nie mogą i jak zaznaczają, są nawet mile zaskoczeni, to osoby mieszkające poza granicami miasta zdanie mają inne.

Zasady się zmieniły

Dziś o kartę ZGranej Rodziny uprawniającą do różnych zniżek na terenie miasta mogą wnioskować wszyscy, którzy mają co najmniej 1 dziecko poniżej 18 roku życia, są zameldowani w Mieście Zielona Góra oraz ich dzieci są zameldowane na stałe lub na czasowo w Mieście Zielona Góra.

Problem z dostępnością karty H2Ochla podniosły osoby, które w mieście mieszkają, żyją i pracują, ale z różnych powodów nie posiadają tu meldunku, albo mieszkają tuż za jej granicami, co nie zmienia faktu, że głównie w Zielonej Górze toczą życie. Twierdzą, że także powinni mieć możliwość korzystania z obiektu w niższej cenie.

Nie tylko dla mieszkańców

Według nowych zasad zniżki mają obejmować nie tylko mieszkańców miasta zameldowanych w Zielonej Górze. Magistrat zapowiedział, że wnioskować o wydanie karty mogą także osoby, które tutaj się rozliczają — płacą PIT. Konieczne jest więc wykazanie stosownym zaświadczeniem, że naszym właściwym urzędem skarbowym jest Urząd Skarbowy w Zielonej Górze.

Jak złożyć wniosek?

Wnioski o kartę H2Ochla można składać w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego przy ul. Sulechowskiej 41, w siedzibie ZGranej Rodziny w ratuszu albo online. Możliwość została uruchomiona w poniedziałek, 22 kwietnia. Nowe karty mają zostać także przeniesione w przyszłości do aplikacji mObywatel.

Kąpielisko H2Ochla – cennik

Takie ceny mają obowiązywać na kąpielisku: dziecko - 1 zł, rodzic - 5 zł, senior - 5 zł, naliczone zostaną po uprzednim pokazaniu karty H2Ochla, karty ZGranej Rodziny czy karty ZGrani Zielonogórzanie 50+. Pozostali zapłacą 60 zł za bilet normalny, a 30 zł za bilet ulgowy.

Czytaj też:

od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska