Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kiedy kardiochirurgia w Gorzowie, a kiedy elektryfikacja linii 203? Co deklarują w urzędzie wojewódzkim?

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Gośćmi wojewody Marka Cebuli byli: Marcin Jabłoński (marszałek lubuski), Waldemar Sługocki (wiceminister rozwoju i technologii), Witold Pahl (europoseł), Władysław Komarnicki (senator) i Jerzy Ostrouch (prezes szpitala w Gorzowie).
Gośćmi wojewody Marka Cebuli byli: Marcin Jabłoński (marszałek lubuski), Waldemar Sługocki (wiceminister rozwoju i technologii), Witold Pahl (europoseł), Władysław Komarnicki (senator) i Jerzy Ostrouch (prezes szpitala w Gorzowie). Jarosław Miłkowski
Wicewojewodowie? Za chwilę. Kardiochirurgia w Gorzowie? Też powinna być. Dokumenty do elektryfikacji linii 203? Szybciej niż za osiem lat. Takie zapewnienia padły wczoraj u wojewody.

- To jest kwestia kilkudziesięciu godzin, jak będą powołani wicewojewodowie. Będzie ich dwóch. Taką strukturę zastałem w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim i takie będą nominacje – mówił we wtorek 2 stycznia przed południem wojewoda Marek Cebula podczas spotkania z dziennikarzami.

Co z elektryfikacją?

Jego gościem był m.in. Waldemar Sługocki, wiceminister rozwoju i technologii, który mówił m.in. o elektryfikacji linii 203 z Kostrzyna przez Gorzów do Krzyża.

- Myślę, że z ministrem infrastruktury Dariuszem Klimczakiem spróbujemy oszacować potrzeby i kroki, które muszą zostać podjęte. Punktem wyjścia jest przygotowanie stosownych dokumentacji. To, niestety, czasochłonne i finansowo kosztowne zadanie. Dołożymy wszelkich starań, żeby tę linię zelektryfikować – mówił W. Sługocki.
- Jeżeli nam się uda zrobić dokumentację i uzyskać pieniądze, to będzie duży sukces. Myślę, że nie będziemy czekać na to osiem lat – dodawał senator Władysław Komarnicki.

Co z kardiochirurgią?

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim poruszono też sprawę utworzenia w gorzowskim szpitalu oddziału kardiochirurgii.
- Mam nadzieję, że do przeszłości przejdzie spór o kardiochirurgię i wreszcie, ci wszyscy, którzy przyczynili się do tego, że ta kardiochirurgia nie mogła funkcjonować, poniosą z tego tytułu konsekwencje – mówi Jerzy Ostrouch, prezes gorzowskiej lecznicy.
- Nie padnie jeszcze deklaracja dotycząca terminów. Będę lobbował na rzecz utworzenia oddziału w jak najszybszym tempie – mówił wojewoda lubuski.

Na spotkaniu z dziennikarzami był też marszałek Marcin Jabłoński. – Liczę, że zmieni się sposób finansowania zadań ważnych dla województwa, że odejdziemy od procesu centralizowania państwa i wrócimy do zasady pomocniczości – mówił.

W LUW-ie był też europoseł Witold Pahl. - Deklaruję wsparcie organów Komisji Europejskiej dla rozwoju województwa lubuskiego, dla rozwoju Polski. Siła i sukces polskiego społeczeństwa leży we współpracy. Taka współpraca jest faktem. Tego zaufania nie zawiedziemy – mówił europoseł.

Czytaj również:
Jest zapowiedź dialogu i współpracy. Wojewoda i marszałek razem na pierwszej wspólnej konferencji prasowej

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska