Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne sklepy otwarte w Focus Mall w Zielonej Górze. Zrobisz już zakupy m.in. w Reserved! A kiedy będziemy mogli pójść do kina?

Maciej Dobrowolski
Maciej Dobrowolski
Z powodu epidemii koronawirusa część sklepów została czasowo zamknięta
Z powodu epidemii koronawirusa część sklepów została czasowo zamknięta Anna Łukasiewicz
Zielonogórska galeria Focus Mall już od początku maja jest ponownie otwarta dla klientów, po tym jak wcześniej wprowadzono ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Część sklepów oraz kino pozostawały jednak zamknięte. W środę, 1 lipca, otworzono kolejne lokale należące do grupy LPP.

Reserved w Focus Mall otwarty

W ramach drugiego etapu odmrażania gospodarki ponownie otwarto galerie handlowe, w tym popularny Focus Mall w Zielonej Górze. Klienci musieli liczyć się z pewnymi ograniczeniami, ale chętnych nie brakowało. W połowie maja działających było już 85 proc. lokali w centrum handlowym. Brakowało m.in. Reserved czy sklepu Cropp.

Przypomnijmy. Na początku maja w mediach pojawiły się informacje, że z części galerii handlowych w Polsce wycofuje się m.in spółka LPP - właściciel marek odzieżowych jak Reserved, House, Cropp, Mohito czy Sinsay. - Zarząd LPP podjął decyzję o odstąpieniu od części umów dotyczących najmu powierzchni w centrach handlowych w Polsce. Umowy te dotyczą około 29,5% ogólnej powierzchni handlowej wykorzystywanej przez Grupę Kapitałową LPP. Decyzja podyktowana jest troską o interes firmy w obliczu skutków pandemii COVID-19, prognozowanych dla handlu. Jednocześnie firma wyraża gotowość do podjęcia z galeriami handlowymi rozmów na temat nowych umów, zawierających warunki adekwatne do nowych okoliczności - mogliśmy przeczytać w oficjalnym w komunikacie spółki.

Mieszkańcy zastanawiali się, co będzie dalej z tymi sklepami w Zielonej Górze. Dopytywaliśmy o to właścicieli galerii i w odpowiedzi usłyszeliśmy, że "czekają jeszcze na ostateczne decyzje najemców". Od 1 lipca to się zmieniło.

- 1 lipca otwarte zostały wszystkie lokale należące do grupy LPP – Reserved, Mohito, Cropp i Sinsay. Klienci mogą ponownie już z nich korzystać - informuje Anna Łukasiewicz, specjalista ds. marketingu w Focus Mall.

Kiedy obejrzymy film w Cinema City?

Wiemy też, kiedy swoją działalność w Focus Mall wznowi Cinema City. Wstępnie zapowiadano, że nastąpi to już 3 lipca. Niestety, tak się nie stanie. - Z przykrością informuję, że w związku z przesunięciem najbardziej wyczekiwanych przez widzów premier filmowych Zarząd Cinema3D zdecydował, że kino sieci Cinema3D nie wznowi działalności 3 lipca w Zielonej Górze. O planowanej dacie otwarcia multipleksu, poinformujemy w kolejnych komunikatach - poinformowała Natalia Kaleta-Nguyen, PR Manager.

Z powodu epidemii koronawirusa część sklepów została czasowo zamknięta
Z powodu epidemii koronawirusa część sklepów została czasowo zamknięta Mariusz Kapała

Środki bezpieczeństwa i ograniczenia w Focus Mall

W kontekście otwarcia kolejnych lokali warto przypomnieć, że w galeriach handlowych wciąż obowiązują nas dodatkowe środki bezpieczeństwa. Przebywając w centrum, powinniśmy korzystać ze środków dezynfekujących, zasłaniać nasze usta oraz nos, używać rękawiczek ochronnych. Wskazane jest także zachowanie odległości dwóch metrów od innych klientów.

Jeśli chodzi o kina, to po otwarciu Cinema City, zgodnie z aktualną informacją Generalnego Inspektora Sanitarnego podczas seansu należy przebywać w maseczce. Ten obowiązek nie dotyczy osób, które nie mogą ich zakładać lub zdejmować z powodu: stanu zdrowia, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej, trudności z samodzielnym ich założeniem i zdjęciem.

Co drugie miejsce w kinie powinno pozostać wolne. Wyjątek stanowi rezerwacja miejsc obok siebie w przypadku osób mieszkających razem, rodzin i dzieci poniżej 13 roku życia.

Wideo: Zielona Góra. Czy pasażerowie MZK przestrzegają zasady zakładania maseczek w autobusach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska