Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne zabytki z Lubiąża trafiły do Głogowa [ZDJĘCIA]

mat. prasowe
Ośrodek Studyjno-Magazynowy Zabytków Archeologicznych w Głogowie przejął zabytki archeologiczne z dawnego magazynu Wojewódzkiego Ośrodka Archeologiczno - Konserwatorskiego (WOAK Wrocław) w Lubiążu.Eksponaty podlegają oczyszczeniu, zinwentaryzowaniu, konserwacji i dalszym zabezpieczeniu. Łącznie, w trakcie trzech etapów projektu, przejęto 420 metrów bieżących materiału zabytkowego, należy jednak podkreślić, iż jest to jedynie niewielka część artefaktów znajdujących się w Lubiążu. Ze względu na niekorzystne warunki panujące w lubiąskich magazynach, zagrażające niekiedy cennym zabytkom, istnieje realna potrzeba kontynuacji tego przedsięwzięcia. Rozpoczęte właśnie zadanie, oprócz zinwentaryzowania materiału zabytkowego, obejmuje digitalizację pięćdziesięciu teczek archiwalnej dokumentacji z badań archeologicznych.Pozyskane zabytki pochodzą z cmentarzyska kultury łużyckiej w Trzcinicy Wołowskiej. Są to głównie materiały ceramiczne w różnym stanie zachowania, wśród których na szczególną uwagę zasługują malowane naczynia datowane na wczesną epokę żelaza.
Ośrodek Studyjno-Magazynowy Zabytków Archeologicznych w Głogowie przejął zabytki archeologiczne z dawnego magazynu Wojewódzkiego Ośrodka Archeologiczno - Konserwatorskiego (WOAK Wrocław) w Lubiążu.Eksponaty podlegają oczyszczeniu, zinwentaryzowaniu, konserwacji i dalszym zabezpieczeniu. Łącznie, w trakcie trzech etapów projektu, przejęto 420 metrów bieżących materiału zabytkowego, należy jednak podkreślić, iż jest to jedynie niewielka część artefaktów znajdujących się w Lubiążu. Ze względu na niekorzystne warunki panujące w lubiąskich magazynach, zagrażające niekiedy cennym zabytkom, istnieje realna potrzeba kontynuacji tego przedsięwzięcia. Rozpoczęte właśnie zadanie, oprócz zinwentaryzowania materiału zabytkowego, obejmuje digitalizację pięćdziesięciu teczek archiwalnej dokumentacji z badań archeologicznych.Pozyskane zabytki pochodzą z cmentarzyska kultury łużyckiej w Trzcinicy Wołowskiej. Są to głównie materiały ceramiczne w różnym stanie zachowania, wśród których na szczególną uwagę zasługują malowane naczynia datowane na wczesną epokę żelaza. Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Ośrodek Studyjno-Magazynowy Zabytków Archeologicznych w Głogowie przejął zabytki archeologiczne z dawnego magazynu Wojewódzkiego Ośrodka Archeologiczno-Konserwatorskiego (WOAK Wrocław) w Lubiążu. Eksponaty podlegają oczyszczeniu, zinwentaryzowaniu, konserwacji i dalszym zabezpieczeniu. Łącznie, w trakcie trzech etapów projektu, przejęto 420 metrów bieżących materiału zabytkowego, należy jednak podkreślić, iż jest to jedynie niewielka część artefaktów znajdujących się w Lubiążu. Ze względu na niekorzystne warunki panujące w lubiąskich magazynach, zagrażające niekiedy cennym zabytkom, istnieje realna potrzeba kontynuacji tego przedsięwzięcia. Rozpoczęte właśnie zadanie, oprócz zinwentaryzowania materiału zabytkowego, obejmuje digitalizację pięćdziesięciu teczek archiwalnej dokumentacji z badań archeologicznych. Pozyskane zabytki pochodzą z cmentarzyska kultury łużyckiej w Trzcinicy Wołowskiej. Są to głównie materiały ceramiczne w różnym stanie zachowania, wśród których na szczególną uwagę zasługują malowane naczynia datowane na wczesną epokę żelaza.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska