Koncerty, kabarety. W Lubuskiem imprezujemy na całego!

redakcja Gazety Lubuskiej
redakcja Gazety Lubuskiej
Przed nami kolejny - gęsty od imprez - weekend. Jest w czym wybierać! Piosenka poetycka? Odlotowy kabaret? Idol nastolatek? A może gorące rytmy kubańskiej salsy? Zobaczcie imprezowy, lubuski rozkład imprez na weekend!

Zielona Góra

Szalony wieczór z „Siostruniami”
Jan Szurmiej wyreżyserował „Siostrunie” w Lubuskim Teatrze w 2013 r. i do dziś musical cieszy się popularnością. To zabawne perypetie zakonnic z Zakonu Małych Sióstr, które tańcem i śpiewem chcą zarobić na pogrzeb zmarłych współtowarzyszek. Występują: Tatiana Kołodziejska, Justyna Kokot, Beata Małecka, Marta Frąckowiak, Joanna Wąż, Joanna Koc, Anna Haba, Alicja Stasiewicz, Romana Filipowska i Wojciech Romańczyk.
Lubuski Teatr, sobota, niedziela, 17 i 18 czerwca, 18.00, bilety: 35/40 zł.

Będzie się działo na festynie u św. Alberta!
Zielona Góra. Tworzący muzykę z przesłaniem Tomek Kamiński – wokalista, skrzypek, autor tekstów, wcześniej związany z Nocną Zmianą Bluesa oraz folkowo-rockowy chrześcijański zespół z Wrocławia - 40 Synów i 30 Wnuków Jeżdżących na 70 Oślętach wystąpią na niedzielnym 21. Festynie u św. Alberta. Podczas imprezy w parafii przy ul. Źródlanej także m.in.: pokazy taneczne (Mega Dance, Gracja, The Motion, Twister, Kraina Tańca, Cheerleaderki MagicStars), mistrzostwa w piłce nożnej, Albertyński Turniej Szachowy, gry i zabawy, dmuchane zjeżdżalnie, basen z łódeczkami, wozy strażackie, ściana wspinaczkowa, smaczny bufet.
Parafia pw. św. Alberta Chmielowskiego, ul. Źródlana, niedziela, 18 czerwca, 12.00, wstęp wolny.

To już drugie Lubuskie Święto Truskawki
Zielona Góra Ochla. W programie II Lubuskiego Święta Truskawki: II Lubuski Bieg Truskawki (start o 11.00), 12.30 zespół taneczny Spoko Family, 14.00 chór szkolny Picollo z Ochli, 14.30 zespół rock & rolla akrobatycznego Mega Dance, 15.30 pokaz Klubu Karate Kyoukushin , 16.00 gwiazdy dla dzieci: zespół Zejman & Garkumpel, 17.30 zespół Naj. Królować będą dania z truskawek, m.in. racuchy, placki, ciasta, koktajle, pierogi. Będzie można wziąć udział w warsztatach kulinarnych, na których wykonywane będą mufinki, pierniki, przetwory oraz pierogi - wszystko z truskawką w roli głównej.
Muzeum Etnograficzne, skansen w Ochli, niedziela, 18 czerwca, 10.00 - 18.00, wstęp: 6 zł, dzieci do 6. roku życia wstęp wolny.

Springer opowie o Polsce mniejszych miast
Zielona Góra. Do miasta przyjedzie Filip Springer, który w ramach spotkania pt. „Polska mniejszych miast” opowie o kondycji mniejszych miejscowości, ich problemach i wyzwaniach. Rozmowę z autorem „Miasta Archipelagu” czy „Miedzianki. Historii znikania” poprowadzi Marta Gendera. Spotkanie odbywa się w ramach cyklu debat: „Nowe Miasto. Sztuka w działaniu”.
Instytut Sztuk Wizualnych Wydziału Artystycznego UZ, przy ul. Wiśniowej, wtorek, 20 czerwca, 18.00, wstęp wolny.

W niedzielę warto wybrać się na spacer
Zielona Góra/Region. Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę na wędrówkę po Gryżyń¬skim Parku Krajobrazowym. Trasa wycieczki liczy 18 km i wiedzie z Nietkowic, wzdłuż kanału Ołobok, Radziszyn do Sycowic do zagrody hodowli żubrów. Następnie uczestnicy powędrują wokół jezior: Jatnik, Jalito, Cisek do Szklarki Radnickiej. Zbiórka na dworcu PKP o godz. 8.00. Odjazd pociągiem o 8.16 (bilet 6,50 zł), powrót o 19.15 (bilet 8,20 zł).
Zbiórka na dworcu PKP, niedziela, 18 czerwca, 8.00, uczestnicy kupują bilety na pociąg we własnym zakresie.

Zobacz też: Dni Województwa Lubuskiego 2017:

Gorące rytmy w Bachusie!
Zielona Góra. Międzynarodowa formacja The CubanLatin Jazz zaczaruje fuzją muzyki jazzowej i latynoskiej. To będzie mieszanka rytmów kubańskich, afrokubańskich, salsy i muzyki klasycznej.
Winiarnia Bachus, ratusz, niedziela, 18 bm., 19.00, bilety: 50 zł, rez. tel.: 530 852 702 lub 784 471 948.

Anna Szafran tańczyła na tle okien Rektoratu UZ, Palmiarni, FZ...
Uwaga, wystawa! „Baletnica w oknie”, czyli pierwsza część fotograficznej księgi Pawła Janczaruka
Zielona Góra. „Baletnica w oknie. Księga 1.” To kolejna indywidualna wystawa znanego zielonogórskiego fotografa (przez wiele lat związanego z „GL”) Pawła Janczaruka. Autor na 15 wielkoformatowych fotogramach utrwalił piękno klasycznego tańca, rozgrywającego się w oknie, na tle pejzażu Zielonej Góry. Przed obiektywem zatańczyła baletnica Społecznego Ogniska Artystycznego. - W projekcie ważna jest rola obojga nas. Ania uczestniczy również w wyborze zdjęć. Dzięki temu, z poszczególnej sesji, pozostają te najlepsze. Balet na zdjęciach możne wyglądać dobrze lub źle. Najtrudniejszym nie jest zrobienie samych zdjęć, ale wybór najlepszych, na którym baletnica prezentuje się idealnie według prawideł techniki baletowej - mówi P. Janczaruk.
Muzeum Ziemi Lubuskiej, środa, 21 czerwca, 17.00 - wernisaż, wstęp wolny.

Zielona Góra. Podczas koncertu promenadowego (Dni Województwa Lubuskiego) symfonicy Filharmonii Zielonogórskiej pod batutą Czesława Grabowskiego i z udziałem wirtuoza akordeonu Wiesława Prządki wykonają przeboje klasyki i muzyki rozrywkowej.
Scena przed FZ, piątek, 23 czerwca, 19.00, wstęp wolny.

Zielona Góra. 27 studentów absolwentów Lubuskiej Szkoły Fotografii działającej przy Akademii Twórczych Poszukiwań zaprezentuje prace na wystawie dyplomowej. Fotografie wykonano w pracowniach: fotografii artystycznej (prowadzonej przez dr Ewę Jędrzejowską), fotografii reportażowej (prowadzący: Tomasz Gawałkiewicz), fotografii klasycznej (prowadzący: Marek Sarnowski). Lubuska Szkoła Fotografii istnieje od 2003 roku. Ukończyło ją dotąd około 430 słuchaczy, wśród których są późniejsi laureaci konkursów fotograficznych czy studenci kierunków artystycznych wyższych uczelni.
Palmiarnia Zielonogórska, niedziela, 18 czerwca, 13.00 - wernisaż.

Drzonów

Rycerze, pancerne wozy i... bezpieczne wakacje
Drzonów. Lubuskie Muzeum Wojskowe zaprasza na Piknik Rycerski, który odbędzie się po hasłem „Bezpieczne wakacje”. Rozdawane będą gadżety odblaskowe, będą stoiska informacyjne, kursy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wzywania pomocy, działania służb ratunkowych. Do tego osada rycerska, pokazy potyczek i obyczajów dworskich, prezentacje dawnego jadła i napitków. Tradycyjnie zwiedzać będzie można wszystkie ekspozycje stałe i czasowe LMW, a także wnętrza wybranych eksponatów ciężkiego sprzętu wojskowego. Będzie możliwość przejażdżki transporterem opancerzonym BTR-152. Nie zabraknie wojskowej grochówki.
Lubuskie Muzeum Wojskowe, niedziela, 18 czerwca, 10.00 - 17.00, bilety: dorośli - 6 zł, dzieci i młodzież do 18 roku życia - wstęp wolny.

Sulechów

Zagrają młode talenty
Sulechów. Koncert młodych muzyków, podsumowujący zajęcia nauki gry na gitarze i perkusji pod okiem Stanisława Zimniewicza.
Sulechowski Dom Kultury, niedziela, 18 czerwca, 16.00.

Kargowa

Z historii Cargovii
Kargowa. To wystawa z okazji 70-lecia działalności klubu sportowego MKS „Cargovia” Kargowa.
Mediateka, 19-23 czerwca.

Gorzów Wlkp.

Nasze miasto kocha rowery!
To będzie pierwsza tego rodzaju impreza w Gorzowie. A właściwie, to nawet festiwal. Akcja „Gorzów kocha rower” skierowana jest do mieszkańców w każdym wieku. Nieważne ile ma lat, jak ma na imię... ważne, że kocha rower! Atrakcje: miasteczko ruchu drogowego, darmowy przegląd roweru, szkolenia i zawody rowerowe, strefa gastronomiczna, gry i zabawy dla dzieci.
Satry Rynek, sobota 10.00-17.00, udział darmowy.

Baletowy popis
Balet Teatru Luneburg zaprasza na „Tango - Bolero” w choreografii Olafa Schmidta. Ten spektakl bazuje na teatrze tańca nowoczesnego. Wesołe i pełne humoru scenki przeplatać się będą z melancholijnymi momentami życia każdego nas. Panujące na scenie emocje będą skrajnie różne, a to m.in. za sprawą narodowości tancerzy i ich temperamentów.
Teatr Osterwy, Sobota, 19.00, bilety: 20-25 zł.

Pobiegniesz na dychę?
O tak! To już kolejna edycja (czwarta) Gorzowskiej Nadwarciańskiej Dychy. Największego biegu ulicznego w naszym mieście. Zanim jednak rozpocznie się bieg, instruktorzy fitness poprowadzą rozgrzewkę. Biegacze pokonają trasę nad Wartą. Jeśli chcesz przyjść i pokibicować, zajrzyj na most Staromiejski - stąd widok będzie najlepszy!
Bulwar, niedziela, 10.00, wpisowe: 40-70 zł. Szczegóły: www.sport-time.pl.

Będzie dżin i latanie na dywanie
Aladyn, czyli znany dobrze wszystkim bohater „Księgi tysiąca i jednej nocy” tanecznym krokiem wraz z niemieckim baletem wystąpi na gorzowskiej scenie. Czy Aladyn będzie zawiedziony złotą lampą? Czy dżin będzie spełniał jego najskrytsze marzenia? Tego dowiecie się z pełnego magii i humoru spektaklu dla najmłodszych.
Teatr Osterwy, niedziela, 12.00, bilety: 20-25 zł.

Zobacz też: Dni Województwa Lubuskiego 2017:

Torzym

Wielka impreza pod gołym niebem
Weekend minie muzycznie i tanecznie podczas Party Island - imprezy z koncertami i polem namiotowym! W piątek pole namiotowe otwarte będzie od 11.00. Program na sobotę: 19.30-20.45, koncert disco polo Coctail Boys; 21.30 koncert Endrju; 23.00, koncert gwiazdy wieczoru, czyli Mario Bishin; 0.00, dyskoteka. Niedziela: 20.45, koncerty; 22.00, koncert Dawida Kwiatkowskiego.
Okolice dworca PKP, od dziś, cały dzień, bilety: 30-80 zł (z polem namiotowym).

Barlinek (to 30 km od Gorzowa a impreza spora)

Posłuchaj Euforii Dźwięku
To już kolejny raz, gdy na powitanie wakacje Barlinek odwiedzą najbardziej znani Dj’e i to nie tylko z Polki! Piątek: Dj Hazel, Bas Animals, Emka i inni. Kto zagra w sobotę? Miqro, Pesos, Matey, Carma, Smoggy i wielu innych. Każdy Dj ma swój oryginalny muzyczny styl, którym z pewnością porwie Was do tańca.
Plaża miejska, sobota, cały dzień. Bilety: 35 zł.

Zwierzyn

Dni Gminy Zwierzyn
Święto gminy odbędzie na boisku. Będzie muzyka, sport i artystyczne warsztaty. Program: 11.00, (w GOK-u), warsztaty rodzin muzykujących; 12.00 i 14.00, polsko - niemiecki blok artystyczny; 13.15, pokaz dzieci z klubu Dragon; 15.00, koncert Famony; 17.00. koncert kabaretu Weźrzesz; 20.00, biesiada muzyczna z gwiazdą wieczoru, zespołem Classic.
Boisko, sobota, od 11.00, udział darmowy.

Wschowa

Dwa dni święta mieszkańców
16-17 czerwca odbędą Dni Wschowy. Oficjalne otwarcie w piątek, o godzinie 16.00 na Rynku. Zaplanowano tego dnia kolejno: występy dzieci z lokalnych przedszkoli, wspólne zabawy i animacje z zespołem Ruphert & Rico „Mamo Tato baw się ze mną”, występ sekcji wokalnej CKiR, młodzieży z Klubu Piosenki oraz Młodzieżowego Klubu Metafora, występ Kabaretu K2 i o godzinie 21.30 – koncert zespołu Sundey Morcing. W sobotę na Placu Kosynierów od godziny: 18.30 Szulerzy, Agata Sobocińska z zespołem i 22.00 – KOMBI Łosowski. Wstęp na imprezy wolny.

Nowa Sól

Tam gdzie sól warzono
Święto Solan, czyli mieszkańców miasta, w którym warzono sol trwa już od środy. W piątek na scenie przy al. Wolności w godzinach 17.00-19.00 – muzyka mechaniczna disco polo. Od godziny 19.30: Cover, Bayer Full, PlayBoys oraz Bodzio Dance. W sobotę, w godzinach 10.00 – 18.00 na Harcerskiej Górce przy ul. Żwirki i Wigury – II Festiwal rękodzieła wszelakiego. Na Wodnym Świecie od godziny 10.00 - GRAND PRIX w siatkówce plażowej – Kategoria: „Open. Na placu plenerowym od godziny 17.00 – muzyka mechaniczna, od godziny 18.30 wystąpią kolejno: Waldorff, New Message Mesajah oraz Margaret. W niedzielę, od godziny 10.00 na Wodnym Świecie – Turniej GRAND PRIX w siatkówce plażowej – Kategorie: „Oldboy” i „Mikst”. W godzinach 16.00-18.00 – pokazy modeli pływających z pracowni NDK. Od 13.00 w parku Krasnala - Pokaz kulinarny Mateusza Truszkiewicza z I edycji Master Chef Junior, od godziny 14.00 - Plener plastyczny dla dzieci Pola Marzeń. Na placu plenerowym o godzinie 17.00 koncert Stwora Głodomora następnie wystąpią: Modesta Pastiche, Elektryczne Gitary oraz Lemon. O godzinie 23.00 – pokaz sztucznych ogni.

Festiwal Kolory życia
W sobotę, 17 czerwca na Wodnym Świecie odbędzie się I Festiwal Kobiet – kolory życia. Podczas imprezy, panie będą mogły skorzystać z porad dietetyczki, wizażystki, a także poznać swoje ciało w ruchu poprzez ćwiczenia jogi i tai-chi. Na scenie będą rozgrzewać publiczność energetyczne rytmy tanga oraz afrykańskich bębnów. Przez cały dzień będą zbierane od mieszkańców solniczki, które mają zostać przekazane do Muzeum Miejskiego, aby wzbogaciły ich zbiory.

Zobacz też: Dni Województwa Lubuskiego 2017:

Łagów

18 czerwca, niedziela - Wycieczka rowerowa w Łagowie. Start o godz. 12.00 w amfiteatrze. Wpisowe 5 zł (płatne na miejscu).
Trasa atrakcyjna krajobrazowo, prowadzi przez Sieniawę - Buczę - Żelechów do Łagowa. Liczy ok. 22 km.
Zakończenie wycieczki tradycyjnie przy smacznym posiłku w restauracji "Pod Lipami".
Organizator: Łagowskie Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej - prezes Henryk Łyskawa tel. 600 297 583

Brody

Już w sobotę w Brodach rusza II Bieg Bruhla. Zawodnicy będą mieli do pokonania ok.10,5 km trasę leśnymi, malowniczymi drogami.
Start 16.00.)

Nowiniec

Od piątku do niedzieli nad zalewem Białków w Nowińcu, rusza zlot motocyklistów. W programie : koncerty, dobre jedzenie i inne atrakcje. Start piątek, 16 czerwca, godz. 18.00. Wstęp wolny.

Żagań

W piątek w Żaganiu rusza festiwal ,,Nasz Telemann''. To będą trzy dni wypełnione muzyką w wykonaniu m.in. Jesenki Balic Zunic, Fredrika From, Michała Gondko. Koncerty : 16 czerwca, Pałac Książęcy godz.18.00 ; 17.06 - Kościół p.w. NMP w Żaganiu 19.30, 21.30 ; 18.06 - Kościół p.w. NMP 19.30. Darmowe wejściówki do odebrania w biurze Centrum Kultury w Żaganiu, ul. Szprotawska 4, pok. 164.

SPORT

Piłka nożna
IV liga, grupa lubuska,sobota: Arka Nowa Sól – Formacja Port 2000 Mostki, Czarni Browar Witnica – Piast Karnin Gorzów, Korona Kożuchów – Spójnia Ośno Lub., Lubuszanin Drezdenko – TS Przylep, Meprozet Stare Kurowo – Steinpol Ilanka Rzepin, Odra Bytom Odrz. – Santos Świebodzin, Odra Górzyca – Budowlani Lubsko, Stilon Gorzów – Sprotavia Szportawia – wszytki e o 17.00.

Lekka Atletyka
IV Nadwarciańska Dycha: start i meta ul. Nadbrzeżna w Gorzowie (dwie pętle po 5 km ulicami Gorzowa), niedziela - 9.45.

Siatkówka
VI Turniej o puchar „Ole” - szkoły języka hiszpańskiego, w ramach XVII Grand Prix Gorzowa w plażówce: boiska Kukuły przy ul. Czereśniowej w Gorzowie, niedziela - 11.00.

Kajakarstwo
XXVII Memoriał Tadeusza Hrynckiewicza i II Memoriał Jerzego Krajewskiego: przystań Admiry Gorzów przy ul. Wał Okrężny, sobota - 11.00.

DaRT
Otwarte mistrzostwa Gorzowa w street darta: pub Hollywood przy ul. Walczaka w Gorzowie, sobota - 17.30.

Pływanie
Międzywojewódzkie drużynowe mistrzostwa młodzików - 13 lat (druga runda): basen CSR Słowianka przy ul. Słowiańskiej w Gorzowie, sobota (13.45 - uroczyste otwarcie, 14.00 - 19.30 - zawody), niedziela (8.00 - 13.15 - zawody, 13.15 - uroczyste zamknięcie).

Zobacz też: Dni Województwa Lubuskiego 2017:

Pięciobój nowoc zesny
Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców: Drzonkowski WOSiR-u im. Zbigniewa Majewskiego, sobota i niedziela - 9.00 pływanie, o 10.30 szermierka, o 15.00 jazda konna, o 17.00 bieg i strzelanie.

Akrobatyka
Mistrzostwa Polski juniorów młodszych. w skokach na trampolinie, ścieżce i ćwiczeniach zespołowych: hala przy ul. Urszuli w Zielonej Górze, sobota - od 10.30 eliminacje, niedziela - od 10.30 finały.

Judo
Międzynarodowy turniej dzieci i młodzieży: hala MOSiR-u przy ul. Botanicznej w Nowej Soli, sobota - 9.00.

Żużel

  • 16 czerwca Cash Broker Stal Gorzów zmierzy się z MRGarden GKM Grudziądz.
  • 18 czerwca Falubaz Zielona Góra na wyjeździe zmierzy się z Apatorem Toruń.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie