Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra „miażdżą" kolejnego rywala w Energa Basket Lidze

Cezary Konarski
Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra pokonali GTK Gliwice 92:73.
Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra pokonali GTK Gliwice 92:73. Jakub Kłyszejko
Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra bez litości dla kolejnego rywala w Energa Basket Lidze. Zielonogórzanie kolejny raz zaimponowali świetną grą w obronie i momentami „miażdżyli” rywala z Gliwic. Stelmet pokonał zespół GTK 92:73 i po czterech meczach bez straty punktu przewodzi rozgrywkom.

Stelmet Enea BC Zielona Góra – GTK Gliwice 92:73
Kwarty: 24:24, 25:7, 24:26, 19:16.
Stelmet: Lundberg 27 (5), Berzins 15 (4), Groselle 14, Ponitka 10 (2), Reynolds 6 (2) oraz Szymkiewicz 11 (2), Put 7, Koszarek 2, Porada 0.
GTK: Varnado 25 (1), Henderson 15 (2), Krampelj 14 (2), Perkins 8 (2), Radwański 2 oraz Szymański 3, Diduszko 2, Szlachetka 2, Majewski 2, Gołębiowski 0.

Mistrzowie Polski z Zielonej Góry w meczu z gliwiczanami zagrali w osłabieniu, bez Cecila Williamsa. Amerykanin doznał urazu nosa po starciu z Michałem Sokołowskim w spotkaniu z Legią Warszawa, rozegranym trzy dni wcześniej. Zielonogórski gracz czeka na specjalna maskę, w której będzie mógł wrócić do gry.

Koszykarze Stelmetu od początku spotkania starali się udowodnić rywalom, że szczelna i twarda defensywa również w tym sezonie jest ich znakiem rozpoznawczym. Tym samym starali się odpowiedzieć goście, stąd pierwsza kwarta była dość wyrównana i zakończyła się remisem 24:24.

W pierwszej odsłonie meczu dało się jednak zauważyć, że zielonogórzanie zmuszają rywali do wielu start. Pod tym względem przyjezdni fatalnie wypadki w kolejnych 10 minutach. Gubili mnóstwo piłek, stąd też pierwsze punkty zdobyli dopiero po niemal pięciu minutach gry. A zielonogórzanie, oprócz tego, że znakomicie bronili, to coraz celniej trafiali. Niezłą serią popisał się Gabriel Lundberg, zdobył siedem punktów z rzędu, dzięki czemu Stelmet prowadził 40:28. Później inni zawodnicy dokładali cenne „oczka” i na przerwę zespoły schodziły przy 18-punktowym prowadzeniu gospodarzy.

Zielonogórscy fani swoją obecnością i dopingiem po raz kolejny pomogli mistrzom Polski. Byliście na meczu? Szukajcie się na naszych zdjęciach.

Tak kibicujecie Stelmetowi w meczu z GTK Gliwice. Szukajcie ...

Po zmianie stron zielonogórzanie kontynuowali proces „niszczenia” przeciwnika. Na początku drugiej połowy zaimponowali znakomitą skutecznością rzutów z dystansu. Pierwsze dwie „trójki” znalazły drogę do kosza po rzutach Marcela Ponitki. Później w niespełna dwie minuty z dystansu trafili Janis Berzins i dwukrotnie Daniel Szymkiewicz. W efekcie, w 24 min Stelmet prowadził różnicą aż 27 punktów (64:37). To jednak nie zielonogórzanie wygrali trzecią kwartę. Gospodarze przy wysokim prowadzeniu najwyraźniej stracili koncentrację i w nieco chaotycznym okresie gry pozwolili rywalom na odrobienie części start. Na półtorej minuty przed końcem kwarty goście przegrywali 54:68.

W ostatniej części spotkania zielonogórzanie nie pozwolili gliwiczanom na pójście za ciosem. Ponownie uciekli rywalom, wzięli mecz pod pełna kontrolę, utrzymując wysoką przewagę do końca rywalizacji.

Zespół Cheerleaders Zielona Góra towarzyszy koszykarzom od wielu lat. W hali CRS zagrzewa zespół Stelmetu Enei BC do walki w Energa Basket Lidze i rozgrywkach VTB. Co jakiś czas zmienia się skład ekipy. Tej grupy dziewcząt wcześniej nie prezentowaliśmy. Zobaczcie, jak wygląda piękniejsza strona zielonogórskiego basketu.  POLECAMY: „Zdemolowany" rywal! Stelmet wygrał dziesiąty mecz z rzędu [ZDJĘCIA]ZOBACZ TEŻ: Kibice super się postarali! Nieśli Stelmet do wygranej nad Treflem Sopot [ZDJĘCIA]OBEJRZYJ: Co robił Łukasz Koszarek w więzieniu?

Tak prezentują się cheerleaderki Stelmetu Enei BC Zielona Gó...