Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lubuska policja ma nowego szefa. Został nim inspektor Jerzy Czebreszuk

(b)
Uroczystość powitania nowego szefa lubuskich stróżów prawa
Uroczystość powitania nowego szefa lubuskich stróżów prawa Lubuska Policja
W środę, 28 lutego w Gorzowie odbyło uroczyste powitanie insp. Jerzego Czebreszuka, który będzie pełnił obowiązki komendanta wojewódzkiego policji. Zastąpi on na tym stanowisku insp. Szymona Sędzika, który objął stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie.

Uroczysta zbiórka odbyła się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. Pełniący obowiązki komendanta głównego policji, inspektor Marek Boroń powierzył obowiązki komendanta wojewódzkiego policji w Gorzowie inspektorowi Jerzemu Czebreszukowi.

Udział w uroczystości wzięli m.in. wojewoda lubuski Marek Cebula, przedstawiciele służb mundurowych, prokuratury, kierownicy jednostek policji garnizonu lubuskiego oraz kapelan lubuskich stróżów prawa.

Służy w policji od 30 lat

Nowy szef lubuskich stróżów prawa wstąpił w szeregi policji w 1994 roku. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywał w Oddziale Prewencji Policji Komendy Stołecznej Policji. W kolejnych latach służby związany był z pionem kryminalnym.

W 2007 roku został Komendantem Komisariatu Policji w Wisznicach. Siedem lat później objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Radzyniu Podlaskim. Od sierpnia 2016 roku kierował Komendą Miejską Policji w Białej Podlaskiej. 27 marca 2017 roku został powołany na Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, a od 1 stycznia 2018 roku pełnił służbę na stanowisku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

28 lutego 2024 roku rozkazem Komendanta Głównego Policji, zostały mu powierzone obowiązki na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

W trakcie dotychczasowej służby wyróżniony został między innymi medalem Organizacji Narodów Zjednoczonych za służbę w siłach pokojowych ONZ oraz Złotą, Srebrną i Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, studiów podyplomowych z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym w Siedlcach oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Czytaj także: To był rekordowo bezpieczny rok na lubuskich drogach. Zginęło trzy razy mniej ludzi, niż 20 lat temu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska