Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

LUBUSKIE. Marszałek Elżbieta Anna Polak z prestiżową nagrodą dla samorządowców. Odebrała "Oskara"

lubuskie.pl, oprac. (pik)
Liga Krajowa uhonorowała marszałek Elżbietę Annę Polak prestiżową nagrodą im. Grzegorza Palki
Liga Krajowa uhonorowała marszałek Elżbietę Annę Polak prestiżową nagrodą im. Grzegorza Palki lubuskie.pl
Liga Krajowa uhonorowała marszałek Elżbietę Annę Polak prestiżową nagrodą im. Grzegorza Palki. Wyróżnienie przyznane zostało za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego.

- To mój pierwszy Oskar w życiu, ale mam nadzieję, że nie ostatni - mówiła laureatka. - My w samorządzie terytorialnym czujemy, że mamy moc sprawczą i naprawdę kreujemy rzeczywistość. My nie rządzimy, my służymy naszym mieszkańcom. To nie jest tylko praca. W samorządzie spełniamy marzenia - dodała marszałek.

Nagroda przyznawana jest wybitnym osobistościom świata samorządu terytorialnego - osobom, które w swoich dokonaniach rozwoju samorządności przyczyniają się do propagowania i ugruntowania idei samorządności w Polsce. Chodzi tu m.in. o dokonania ustawodawcze, czy naukowe. Patronem nagrody jest łódzki samorządowiec – Grzegorz Palka (w kapitule nagrody zasiada m.in. jego żona – Jadwiga Palka). Laureatami nagrody w latach poprzednich byli m.in.: prof. Jerzy Buzek, prof. Michał Kulesza, prof. Jerzy Regulski, Barbara Imiołczyk, Danuta Hübner, Elżbieta Bieńkowska, Marek Woźniak, Jerzy Stępień, Jacek Protas i Olgierd Geblewicz oraz członek zarządu Marcin Jabłoński - wówczas marszałek.

XI Lubuski Kongres Kobiet. Lubuskie Liderki Samorządu nagrod...

W 2019 tą prestiżową nagrodą uhonorowana została marszałek Elżbieta Anna Polak. - W samorządzie jestem od 30 lat, od początku. Należę do pokolenia transformersów. Pracowałam w samorządzie gminnym, powiatowym i teraz trzecią kadencję wojewódzkim. Często powtarzam moim współpracownikom, że jeżeli będziemy robili to, co wszyscy, to osiągniemy to, co wszyscy. My w samorządzie terytorialnym czujemy, że mamy moc sprawczą i naprawdę kreujemy rzeczywistość. My nie rządzimy, my służymy naszym mieszkańcom. To nie jest tylko praca. W samorządzie spełniamy marzenia - mówiła laureatka podczas uroczystej gali.

Elżbieta Anna Polak w administracji publicznej pracuje od 39 lat, a w samorządzie od 29 lat. Dzięki jej osobistemu wkładowi, zaangażowaniu i determinacji zrealizowanych zostało wiele projektów ważnych dla regionu lubuskiego i jego mieszkańców. Poprzez swoją działalność, aktywny udział w życiu politycznym i społecznym kreuje i realizuje zadania, które znacząco wpływają na poprawę jakości życia społecznego, standardów i jakości życia publicznego oraz rozwój cywilizacyjny regionu. Ceni tradycję, dba o kulturę. Uczyniła z Lubuskiego swoje i nasze miejsce na ziemi. Marszałek odznaczona została wieloma prestiżowymi nagrodami, w tym: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotą Anteną w kategorii Człowiek Roku za konsekwentne realizowanie idei cyfryzacji województwa, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi dla rozwoju demokracji lokalnej w Polsce i na świecie oraz propagowanie idei samorządności, Nagrodą Obywatelską 25-lecia Samorządności, Gospodarczą Nagrodą Prestiżu RENOMA Roku 2015, a także tytułami Lider z Powołania, Kobieta Charyzmatyczna, czy Osobowość Roku 2019. Marszałek Elżbieta Anna Polak przeszła wszystkie szczeble samorządu lokalnego. Była radną gminy i następnie Burmistrzem Małomic, radną powiatu żagańskiego oraz wiceprzewodniczącą Rady. Od 2007 roku jest Radną Województwa Lubuskiego. Pełniła funkcję Wicemarszałka Województwa Lubuskiego, a od 2010 roku nieprzerwanie do dziś pełni funkcję Marszałka Województwa Lubuskiego. Jest to jedyna kobieta na tym stanowisku w całej historii polskiego samorządu.

Zobacz też wideo: Magazyn Informacyjny Gazety Lubuskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska