MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Małgorzata Bieniaszewska, właścicielka firmy MB Pneumatyka, wyróżniona w konkursie Bizneswoman Roku Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką

red.
Małgorzata Bieniaszewska, właścicielka firmy MB Pneumatyka z Sulechowa otrzymała wyróżnienie w konkursie  Bizneswoman Roku Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką
Małgorzata Bieniaszewska, właścicielka firmy MB Pneumatyka z Sulechowa otrzymała wyróżnienie w konkursie Bizneswoman Roku Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką MB Pneumatyka
W piątek, 1 marca, w Teatrze Studio w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wręczono nagrody w jubileuszowej X edycji konkursu Bizneswoman Roku. Małgorzata Bieniaszewska, właścicielka firmy MB Pneumatyka z Sulechowa, otrzymała wyróżnienie w kategorii Biznes Roku Firma - przychód powyżej 10 mln zl.

Statuetki i wyróżnienia zostały wręczone w kategoriach: Pomysł na Start/Biznes lokalny, Start-up Roku, Liderka w Nowych Technologiach, Biznes Roku, Działalność społeczna, Kobieta Sztuki oraz Nauka i Biznes. Przyznano także nagrody dla liderek i liderów, działających na rzecz budowania różnorodności i wspierania kobiet Female Champion of Change i Male Champion of Change. Inspiratorką Roku została Katarzyna Nosowska. Nagrodę honorową za całokształt działań w obszarze społecznym odebrała Anna Dymna.

Zainteresowanie jubileuszową, X edycją konkursu było wielkie, o czym świadczy rekordowa liczba aż 500 nominacji.

– Gratuluję laureatkom i laureatom X edycji konkursu Bizneswoman Roku. Ta wygrana to duży sukces, bo konkurencja w tym roku była ogromna. Zgłoszenia były na bardzo wysokim poziomie. To pokazuje, że Polki pewnie czują się, mówiąc o swoich osiągnięciach – mówiła Olga Kozierowska, prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką i twórczyni konkursu.

Jury pod przewodnictwem dr Ireny Eris wyłoniło laureatki - przedsiębiorcze kobiety, które nie boją się rozwijać, ryzykować i pokazywać światu, co osiągnęły. Jury nie miało łatwego zadania. W kilku kategoriach trudno było podjąć decyzję, przyznano więc wyróżnienia. Szczególnie długo toczyła się debata w kategorii Biznes Roku Firma - Przychód Powyżej 10 milionów zł. Ostatecznie wyróżnienie przyznano Małgorzacie Bieniaszewskiej, właścicielce firmy MB Pneumatyka z Sulechowa. Nagroda główna w tej kategorii przypadła Magdalenie Malaczyńskiej, prezesce firmy kosmetycznej Indigo Nails Lab z Łodzi.

– My, kobiety, jesteśmy przyzwyczajone do tego, że robimy po prostu swoje: w pracy, biznesie, w domu. Czasem w tym biegu nie doceniamy siebie. Ten konkurs to świetna okazja, by zatrzymać się na chwilę i podsumować, co do tej pory osiągnęłyśmy. Kiedyś, gdybym dowiedziała się, że mam wyróżnienie w konkursie Bizneswoman Roku, powiedziałabym: „naprawdę ja? Dziś powiem tak: „Dziękuję. Cieszę się, bo na to sobie zapracowałam.” Kobiety – nie bójmy się mówić o swoich sukcesach – mówi Małgorzata Bieniaszewska.

Małgorzata Bieniaszewska rodzinny biznes przejęła od ojca. Przekształciła go w prężne przedsiębiorstwo badawczo-produkcyjne. Dziś złącza produkowane w jej zakładzie są używane w większości pneumatycznych układów hamulcowych i zawieszeń w samochodach powyżej 3,5 tony na całym świecie. Małgorzata Bieniaszewska jest zdania, że to Polska może kształtować innowacyjne rozwiązania w światowym przemyśle samochodowym, zamiast kopiować zagraniczne patenty.

Czytaj też: 60 Sekund Biznesu: Bez importu siły roboczej polska gospodarka by sobie nie poradziła

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska