Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mecz Polska - Wyspy Owcze. Jak dojechać na Stadion Narodowy w czwartek 7 września? Informacje o transporcie i zamkniętych ulicach MAPA

OPRAC.: Mateusz Bijak
Dojazd na stadion Narodowy w Warszawie wcale nie musi być trudny
Dojazd na stadion Narodowy w Warszawie wcale nie musi być trudny Sylwia Dabrowa
Mecz Polska - Wyspy Owcze w czwartek 7 września będzie oznaczał poważne utrudnienia w ruchu na ulicach Warszawy. Podpowiadamy, jak dojechać na Stadion Narodowy najszybszą drogą i jak wrócić do domu po meczu, który zamierza obejrzeć ponad 40 tysięcy osób z całej Polski. Sprawdź, jakie najlepsze rozwiązanie dojazdu na stadion w stolicy poleca warszawski ratusz. Publikujemy także mapę z planem stadionu, by łatwo znaleźć wejście na poszczególne sektory. Początek meczu Polska - Wyspy Owcze o godz. 20.45, zakończenie ok. godziny 23. Jak szybko dojechać do domu ze Stadionu Narodowego?

Dojazd na mecz Polska - Wyspy Owcze 7.09 2023

Na stadion Narodowy najszybciej dojedziecie wybierając transport publiczny. A to dlatego, że zarówno metro oraz autobusy i tramwaje będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością, a część ulic będzie wyłączona dla ruchu samochodowego.

W drodze na stadion PGE Narodowy najlepiej wybrać metro – pociągi drugiej linii podjeżdżają na stacje nawet co trzy minuty - informuje strona wtp.waw.pl. Nieopodal stadionu zatrzymuj się także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Sprawny dojazd zapewnią również tramwaje kursujące mostem Józefa Poniatowskiego oraz autobusy.

Dojazd na stadion Narodowy - zamknięcie ulic w Warszawie

Uwaga - w godz. 18.30-20.45 wyłączony z ruchu indywidualnego będzie obszar Saskiej Kępy, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz jednośladów. Autobusy będą tu kursowały podstawowymi trasami.

Od godz. 18.30 do końca meczu – w przypadku zamknięcia ulicy Sokolej od Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego – autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli DW. WSCHODNI (KIJOWSKA), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i ulicą Zamoście.

Jeżeli zamknięte zostaną ulice: J. Zamoyskiego, Zamoście i Sokola, trasy objazdowe zostaną wprowadzone dla linii: 102, 125, 135, 146, 147 i 202. Autobusy linii 102, 125, 202 będą jeździły ulicami Targową i Kijowską do przystanku końcowego na pętli DW. WSCHODNI (KIJOWSKA), 135 Targową, a 146 i 147 al. Zieleniecką.

Zamknięcie mostu Poniatowskiego przed meczem w Warszawie

Po meczu, ok. godz. 22.15, w przypadku wyłączenia z ruchu mostu Józefa Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich pomiędzy rondem gen. Ch. de Gaulle’a a rondem J. Waszyngtona (decyzję o tym podejmuje policja), na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy.

Składy linii 7 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24, po stronie Śródmieścia będą kończyły kursy na pl. S. Starynkiewicza, a na Pradze na pętli RATUSZOWA-ZOO. Natomiast tramwaje linii 22 po stronie Śródmieścia dojadą na pl. S. Starynkiewicza, a na Pradze będą jeździły w pętli WIATRACZNA – … – al. Zieleniecka – al. J. Waszyngtona – WIATRACZNA.

Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie:
PL ZAWISZY 03 – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. Waszyngtona – WIATRACZNA 03.

Autobusy linii: 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24, N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim.

Jak szybko wrócić z meczu Polska - Wyspy Owcze?

Po zakończeniu meczu Polska - Wyspy Owcze z ronda J. Waszyngtona (odpowiednio z przystanków nr 03 i 04 przy al. Zielenieckiej) uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów linii 138 i 509 w kierunku Bokserskiej, Gocławia i Winnicy. Ponadto zostanie zwiększona częstotliwość kursowania drugiej linii metra w kierunku stacji Bemowo.

Dodatkowe tramwaje linii: 9 i 26 wyjadą na trasy:

  • 9: GOCŁAWEK – … – al. J. Waszyngtona – al. Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO,
  • 26: AL.ZIELENIECKA 05 – Targowa – … – PKP WOLA (WOLSKA)

Mapa Stadionu Narodowego - wejścia, sektory, plan

Przy stadionie działa stacja II linii metra M2 - Stadion Narodowy. Dojazd na stadion możliwy jest również autobusami 125, 135, 202 i E-1 (przystanek Metro Stadion Narodowy), 102, 111, 117, 123, 138, 146, 147, 158, 166, 507, 509, 517 i 521 (przystanek Rondo Waszyngtona), a także tramwajami 7, 9, 22, 24 i 25 (przystanek Rondo Waszyngtona). Na stadion dojechać można też pociągiem SKM linii S1 i S2 oraz pociągami Kolei Mazowieckich.

Poniżej prezentujemy plan Stadionu Narodowego, by łatwo znaleźć drogę na poszczególne sektory.

Mecz Polska - Wyspy Owcze. Jak dojechać na Stadion Narodowy w czwartek 7 września? Informacje o transporcie i zamkniętych ulicach MAPA

Komu przysługują bezpłatne przejazdy na mecz Polska - Wyspy Owcze?
Posiadacze biletów na mecz, zaproszeń oraz akredytacji wydanych przez UEFA są uprawnieni do nieodpłatnego przejazdu pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego (autobusy, tramwaje, metro, SKM) oraz pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w granicach 1. strefy biletowej ZTM. Ponadto możliwe jest bezpłatne korzystanie z parkingów Parkuj i Jedź, od 7 września od godz. 6.00, do 8 września do godz. 1.00.

Źródło: Warszawski Transport Publiczny

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska