MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skrzyknęli się i posprzątali park Sulecha. Wynieśli z niego kilka worków śmieci. Brawo!

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Kiedy park został posprzątany, wolontariusze mogli odpocząć. Jak mówili - mieli wielką satysfakcję, że miejsce to wypiękniało
Kiedy park został posprzątany, wolontariusze mogli odpocząć. Jak mówili - mieli wielką satysfakcję, że miejsce to wypiękniało Tomasz Rybarczyk urząd miasta Sulechów
Mieszkańcy bardzo lubią relaksować się w parku Sulecha. Ale bywa on zanieczyszczony przez niesfornych spacerowiczów. Dlatego się skrzyknęli i postanowili społecznie posprzątać miejsce rekreacji. Wynieśli z niego kilka worków śmieci.

W swojej okolicy każdy ma jakieś ulubione miejsce odpoczynku i rekreacji. Jednym z takich miejsc w Sulechowie jest Park Sulecha. Ale jak każde takie miejsce, bywa on zanieczyszczony. Wielu z nas bowiem nie zabiera ze sobą butelek, kartonów, opakowań, a pozostawia je w miejscu gdzie się relaksowaliśmy. By takim zachowaniom powiedzieć dość i przywrócić parkowi porządek, grupa przyjaciół postanowiła zakasać rękawy i wziąć się do pracy.

Zawsze musi być jakiś lider. Tym razem była to grupa przyjaciół

Pomysłodawcą akcji jest grupa przyjaciół z Ekipy Szymona Lubuskie. Udało się „skrzyknąć” ludzi, którzy poświęcili swój wolny czas na to, aby park stał się bardziej przyjazny mieszkańcom. W akcji wziął udział burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys, któremu sprawy czystości i ekologii leżą głęboko na sercu. Nikt nie szczędził sił ani czasu, choć była to niedziela.

Zebrali kilka worków śmieci

Jak potrzebna była ta akcja, niech świadczy ilość zebranych butelek szklanych i plastikowych, niedopałków papierosów, kapsli i nakrętek po napojach oraz rozbitego szkła, a było tego kilka worków. Teraz to miejsce wygląda zdecydowanie ładniej. Jest to również przykład dla osób, które odwiedzają park Sulecha, aby zwracały większą uwagę na otoczenie, zwłaszcza pod kątem czystości.
Park Sulecha będzie teraz jeszcze mocniej przyciągał tu mieszkańców i ich gości? Bez wątpienia atrakcją jest tu nowo wybudowany plac zabaw dla dzieci, staw z dużą liczbą gatunków pływających ptaków wodnych, wybieg dla psów tak małych, jak i dużych. Młodzież ma tu możliwość jeżdżenia na rolkach i deskorolkach.

POLECAMY TEż

Niewiele osób ciągle wie, że by zobaczyć wydmy, wcale nie musimy jechać wiele kilometrów nad morze. Wydmy śródlądowe możemy bowiem podziwiać w Bojadłach w powiecie zielonogórskim. Skąd się u nas wzięły? Powstały ok. 10 tysięcy lat temu, na terenach dawnych obniżeń, które wypełniały wody topniejącego lodowca. To one naniosły tu ogromne ławice piasku. Warto więc i to miejsce odwiedzić.

Ale hit! 10 dziwnych miejsc w regionie. Zobacz, jakie cuda!

Nie chcesz nudzić się w domu?  Może więc warto wsiąść na rower i wyruszyć jedna z proponowanych przez nas tras. A przy okazji zobaczyć, jak zmieniły się parki, jak w słońcu wyglądają remontowane zabytki i poczuć wiatr we włosach. Oto 10 propozycji rowerowych wypraw. Każda opisana jest pod kolejnym zdjęciem. Oto 10 propozycji rowerowych wypraw. Każda opisana jest pod kolejnym zdjęciem >>>

To są rowerowe hity - 10 propozycji wycieczek po Zielonej Gó...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Shownews - Tatiana Okupnik

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska