Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niebezpieczne przejścia dla pieszych w Krośnie Odrzańskim doświetlone. Lampy przy pasach na ulicy Piastów

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Dwa przejścia dla pieszych przy ulicy Piastów w Krośnie Odrzańskim zostały doświetlone.
Dwa przejścia dla pieszych przy ulicy Piastów w Krośnie Odrzańskim zostały doświetlone. Łukasz Koleśnik
Zrealizowano kolejną inwestycję, która ma zwiększyć bezpieczeństwo na ruchliwej ulicy Piastów w Krośnie Odrzańskim. Po wykonaniu kilku wzniesionych przejść dla pieszych przyszedł czas na doświetlenie dwóch z nich.

W ostatnim czasie przy ulicy Piastów w Krośnie Odrzańskim przebudowano trzy przejścia dla pieszych na wzniesione. Ostatnie z nich wykonano w październiku zeszłego roku. Były to zlikwidowane wcześniej pasy na wysokości lokalnej piekarni.

- Od początku stawiamy na bezpieczeństwo pieszych, dzieci, rowerzystów — podkreślał Garczyński. - Na ulicy powstały już dwa bezpieczne, sinusoidalne, wygodne przejścia dla pieszych. Na wniosek krośnian, mieszkających w tej okolicy, udało nam się skutecznie złożyć wniosek na inwestycję, na którą pozyskaliśmy środki.

Wzniesione przejścia dla pieszych miały zwiększyć bezpieczeństwo na ruchliwej ulicy Piastów, zwłaszcza w godzinach szczytu. Na prosty odcinku niektórzy kierowcy potrafili się mocno rozpędzić, co doprowadzało do niebezpiecznych sytuacji. Jedna z nich była tragiczna w skutkach. W kwietniu 2021 roku doszło do śmiertelnego potrącenia. Na miejscu zginął 39-letni mężczyzna, ojciec trójki dzieci.

Doświetlone przejścia dla pieszych na Piastów

Niedawno zrealizowano kolejną inwestycją, dotyczącą zwiększenia bezpieczeństwa na ulicy Piastów — doświetlono dwa przejścia dla pieszych: jedno na wysokości piekarni, drugie przy skrzyżowaniu z ulicą Wakacyjną.

Jak informuje starostwo powiatowe w Krośnie Odrzańskim, zamontowane lampy znacznie poprawiają widoczność, umożliwiając kierowcom szybsze zauważenie pieszych, co zmniejsza ryzyko wypadków, zwłaszcza przy zmierzchu czy w warunkach złej widoczności.

W najbliższych dniach powinny rozbłysnąć także nowe oprawy z lampami wczesnego ostrzegania na przejściach dla pieszych w Gubinie na ul. Roosevelta oraz Platanowej. Przedsięwzięcia są realizowane dzięki dobrej współpracy samorządu powiatowego z gminą Krosno Odrzańskie i urzędem miasta w Gubinie.

- Przejście dla pieszych u zbiegu ulic Wakacyjnej i Piastów było jednym z najmniej doświetlonych. Trzeba było działać, zanim dojdzie do tragedii, stąd moja interpelacja, której zasadność potwierdzała m.in. krośnieńska policja — mówi radna powiatu krośnieńskiego Anna Januszkiewicz, która interweniowała w tej sprawie.

Dwa przejścia dla pieszych przy ulicy Piastów w Krośnie Odrzańskim zostały doświetlone.

Niebezpieczne przejścia dla pieszych w Krośnie Odrzańskim do...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska