MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nielegalna fabryka papierosów w Lubuskiem zlikwidowana! Znaleziono też arsenał broni: pociski artyleryjskie, granaty, narkotyki

OPRAC.:
Aleksandra Sierżant
Aleksandra Sierżant
W Lubuskiem funkcjonariusze zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów
W Lubuskiem funkcjonariusze zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów Policja CBŚP
Na terenie województwa lubuskiego zlikwidowano nielegalną fabrykę tytoniu. Był tam również arsenał, w którym odkryto pocisków artyleryjskie, granaty, a nawet marihuanę.

Akcja została przeprowadzona w województwie lubuskim i dolnośląskim. Wszystko zaczęło się, gdy policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji we Wrocławiu, wspólnie z funkcjonariuszami Biura Kryminalnego Słowackiej Służby Celnej (Kriminalny Urad Financna Sprava) i dolnośląskim Urzędem Celno-Skarbowym ustalili, że na terenie woj. lubuskiego w wynajmowanym obiekcie znajduje się nielegalna fabryka papierosów.

Nielegalna fabryka papierosów w Lubuskiem

W fabryce papierosów znajdowały się kompletnie zaskoczone 2 osoby, które zostały zatrzymane w trakcie produkcji. Podczas przeszukania ujawniono i zabezpieczono gotowe papierosy oznaczone zastrzeżonym znakiem towarowym oraz krajankę tytoniową.

Zabezpieczono także maszynę służącą do produkcji papierosów, która według wstępnych szacunków śledczych mogła wyprodukować 25 tys. sztuk na dobę. Jednocześnie służby wkroczyły do kolejnej nieruchomości. Tam ukryty był magazyn z komponentami do produkcji papierosów, w którym znajdowało się ok. 8,5 mln filtrów papierosowych.

Pociski, granaty i... marihuana

W wyniku dalszych działań ustalono i zatrzymano trzecią osobę, ponieważ podczas przeszukania jej posesji funkcjonariusze znaleźli blisko 100 sztuk pocisków artyleryjskich, granaty oraz marihuanę.

Nielegalny skład amunicji został zneutralizowany przez funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterorystycznego Policji KWP w Gorzowie Wielkopolskim oraz Saperów z Jednostki Wojskowej w Głogowie. W wyniku tej akcji służby zatrzymały łącznie 3 osoby, w wieku od 38 do 57 lat.

4 mln strat dla Skarbu Państwa

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że nielegalny proceder mógł trwać od początku 2020 roku, a papierosy mogły być rozprowadzane z naniesionymi znakami znanych zagranicznych marek na terenie Unii Europejskiej.

Według wstępnych szacunków służb, uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu nieopłacenia należnego podatku mogły wynieść ponad 4 miliony złotych.

Śledczy obecnie szczegółowo wyjaśniają wszelkie okoliczności sprawy oraz rolę poszczególnych osób. W Prokuraturze Rejonowej w Żaganiu zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in. dotyczące uchylania się od opodatkowania i nieujawnienia przedmiotów podlegających opodatkowaniu, nielegalnej produkcji wyrobów akcyzowych, jak również oznaczenia towaru zastrzeżonym znakiem towarowym, którego nie mieli prawa używać oraz posiadania amunicji. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd tymczasowo aresztował 3 osoby.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żaganiu.

Źródło: CBŚP POLICJA

WIDEO: Lubuska Policja rozbiła gang narkotykowy. 5 osób aresztowanych

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zamieszki przez pokaz Louis Vuitton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska