Olimpia bez szans w Kluczborku. Sulęcinianie nie ugrali nawet seta

Siatkarze Olimpii Sulęcin (niebieskie stroje) nie zdołali wyrwać Mickiewiczowi w Kluczborku nawet jednego seta. Tauron I liga
W ostatnim, niedzielnym (13 listopada) meczu 9. kolejki Tauron I ligi siatkarzy Mickiewicz Kluczbork ograł do zera Olimpię Sulęcin. To siódme zwycięstwo znakomicie prezentujących się w tym sezonie kluczborczan w zasadniczej rundzie.

MICKIEWICZ KLUCZBORK - OLIMPIA SULĘCIN 3:0 (25:19, 25:14, 25:20)

• Mickiewicz: Mucha, Górski, Olczyk, Pasiński, Linda, Bereza, Łysiak (libero), Jaskuła (libero) oraz Siemiątkowski, Mendel i Kosian.
  • Olimpia: Michalak, Szymczak, Frankowski, Lipiński, Turek, Subotić, Sobczak (libero) oraz Owczarz, Zrajkowski, Grzegorczyk, Koliński i Leitermeier.

Mickiewicz był faworytem

Kluczborczanie bardzo dobrze spisują się od początku tegorocznych rozgrywek. Na osiem dotychczas rozegranych spotkań wygrali aż sześć, co plasuje ich w czołówce tabeli. We własnej hali są niezwykle silni. Sulęcinianie przed pierwszym gwizdkiem mieli świadomość, że w niedzielę poprzeczkę będą mieli zawieszoną bardzo wysoko. Siatkarze Olimpii do tej pory triumfowali w lidze trzy razy.

- Kluczbork to bardzo trudny teren. Rywal ma w składzie doświadczonych graczy. Jest u siebie groźny, ale my nastawiamy się na zdobycie punktów. Znamy przeciwnika, a on doskonale orientuje się w naszych możliwościach. Na pewno trzeba będzie wyjść na boisko maksymalnie skoncentrowanym i my z takim nastawieniem przystąpimy do niedzielnego meczu - powiedział Łukasz Chajec, trener Olimpii.

Miłe złego początki

Pierwszą partię zaczął od dobrych zagrywek Hubert Szymczak i było 0:2. Gospodarze szybko odrobili straty. Do stanu 7:7 drużyny toczyły wyrównany pojedynek. Gdy jednak w polu serwisowym Mickiewicza pojawił się Arkadiusz Olczyk, zawodnicy z Opolszczyzny wyszli na prowadzenie 10:7. Sulęcinianie nie mieli zamiaru złożyć broni. Odpowiedzieli równie dobrą dyspozycją w tym elemencie Bartosza Michalaka i znów było remisowo - 10:10. Z akcji na akcję coraz skuteczniejsi byli przyjezdni. Świetnie atakujący ze środka Seweryn Lipiński wyprowadził nawet gości na prowadzenie 17:14.

Wtedy po stronie miejscowych sprawy wziął w swoje ręce atakujący Mateusz Linda. Najpierw poprowadził swoją drużynę do kolejnego remisu - 17:17 - a chwilę później zapewnił jej kilkupunktową przewagę. W ostatnich akcjach sulęcinianie mieli problemy z wyprowadzeniem skutecznej akcji po serwisach Jana Siemiątkowskiego. Za to Mickiewicz wykorzystał wszystkie piłki, podbite do kontrataku. Partię zakończył atakiem z przechodzącej piłki Janusz Górski.

Trzymali się tylko przez chwilę

Początek seta numer dwa to niemal kopia pierwszego i początkowe prowadzenie Olimpii 2:0. Zespół z Kluczborka szybko odrobił jednak straty i zaczął stopniowo budować swoją przewagę. Było 5:3 i 7:5. Równy poziom ataku utrzymywał Linda.

W dalszej części meczu Lubuszanie nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu, by zatrzymać rozpędzonych rywali 9:15. Ci pewnie punktowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i wygrywali 9:5, 15:9 oraz 18:10. Ostatnią akcję zakończył - jakżeby inaczej! - rządzący na boisku Linda.

Postawili kropkę nad "i"

Trzeci set rozpoczął się od równej gry obu zespołów. Ale tylko do stanu 6:5. Potem z każdą akcją swoją przewagę zaczęli budować gospodarze. Utrzymywali równy poziom gry i prowadzili 13:10.

Olimpię próbował poderwać do walki Filip Frankowski. Poprawił wynik na 14:12, jednak do końca tej partii sytuację na parkiecie kontrolowali kluczborczanie. Gdy odskoczyli na 19:13, ich końcowy triumf był już tylko kwestią czasu. Wygraną miejscowych za trzy punkty przypieczętował skutecznym atakiem Górski.