Siatkarze Olimpii Sulęcin byli faworytami, ale trzy punkty pojechały do Głogowa

Sulęcinianie (w żółtych strojach) w świetnym stylu wygrali pierwszego seta, ale kolejne trzy partie należały do Chrobrego i komplet punktów pojechał do Głogowa. Robert Gorbat
Siatkarze Olimpii Sulęcin popsuli sobie weekend. W pojedynku o pierwszoligowe punkty podejmowali w sobotni (5 listopada) wieczór Chrobrego Głogów i – mimo bardzo dobrej gry w pierwszym secie – przegrali całe spotkanie 1:3.

OLIMPIA SULĘCIN – CHROBRY GŁOGÓW 1:3 (25:20, 23:25, 22:25, 19:25)

• Olimpia: Frankowski, Lipiński, Subotić, Owczarz, Zrajkowski, Michalak, Sobczak (libero), Sawerwain (libero) oraz Turek, Szymczak, Leitermeier, Koliński i Grzegorczyk.
  • Chrobry: Węgrzyn, Polański, Antosik, Lisicki, Ociepski, Rykała, Januszewski (libero), Kałkowski (libero) oraz Biegun.
  • Sędziowali: Robert Nowicki (Międzyrzecz Dolne) i Łukasz Szczepankiewicz (Zawiercie).
  • Widzów: 500.

Koncertowy początek Olimpii

Z roli faworyta sulęcinianie wywiązali się tylko w pierwszym secie. Choć w jego połowie przegrywali 12:15, to zaraz potem wygrali pięć akcji z rzędu, wykorzystując nieudane ataki skrzydłowego Chrobrego Marcina Ociepskiego, a przede wszystkim znakomite serwisy swojego atakującego Łukasza Owczarza. Inauguracyjna partia była zresztą swoistą wojną na zagrywki, którą już od pierwszej akcji rozpoczęli głogowianie. I polegli od własnej broni, gdyż od stanu 21:20 dla Olimpii to jej skrzydłowy Filip Frankowski tak mocno „kopnął” kilka razy z pola serwisowego, że błyskawicznie i już za pierwszym setbolem doprowadził miejscowych do wygranej do 20.

Dziwna niemoc gospodarzy

Świetne zagrywki, dobre przyjęcie, wzorowe rozgrywanie akcji przez Bartosza Zrajkowskiego, skuteczny środek siatki i skrzydła – te wszystkie atuty wydawały się być po stronie gospodarzy. Były, lecz tylko do rezultatu 10:6 w drugiej odsłonie. Potem zaczęła się trudna do wytłumaczenia niemoc miejscowych we wszystkich elementach gry. A prawdziwym gwoździem do trumny okazały się dla nich flotowe zagrywki Ociepskiego. Od remisu 15:15 tak skutecznie pogonił nimi przyjmujących Olimpii, że goście błyskawicznie odskoczyli na 15:20. W końcówce sytuację próbował ratować – jakżeby inaczej! – potężnymi zagrywkami środkowy sulęcinian Seweryn Lipiński, lecz „pary” i szczęścia starczyło mu tylko do stanu 22:23. Ostatnie słowo należało przy drugim setbolu do głogowian.

Nie pomogła zmiana atakującego

Trzeciego seta gospodarze rozpoczęli z nowym atakującym Grzegorzem Turkiem (zmienił Owczarza), roszady systematycznie pojawiały się też na innych pozycjach. Pomogło o tyle, że do remisu 21:21 zespoły szły „łeb w łeb”. W końcówce asowe serwisy znakomicie prezentującego się rezerwowego Chrobrego Filipa Bieguna i Krzysztofa Rykały, a także pomyłki w ataku Turka i Frankowskiego przesądziły o triumfie przyjezdnych do 22.

Chrobry jak walec

Marzenia sulęcinian o doprowadzeniu do tie breaka prysnęły już na początku czwartej partii. Ich przeciwnicy zaczęli się prezentować tak, jak Olimpia w pierwszej odsłonie – skutecznie w przyjęciu i ataku, do tego bardzo solidnie w bloku. Po kolejnym asie serwisowym Bieguna głogowianie wygrywali 13:8, a chwilę później 18:13 i 23:17. W tym momencie stało się jasne, że komplet meczowych punktów pojedzie do Głogowa. Kropkę nad „i” postawił za drugim meczbolem uderzeniem z krótkiej Maciej Polański.

Brawa dla kibiców!

Mecz trwał dwie godziny i 4 minuty, a MVP spotkania został uznany przez komisarza meczu Rykała.
My słowa uznania kierujemy dodatkowo do klubów kibica obydwu drużyn, które stoczyły na trybunach sulęcińskiej hali bardzo głośny, lecz toczony fair pojedynek.