Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oświetleniowa metamorfoza Zielonej Góry. Nowe lampy rozświetlą kolejne ulice w 2024 roku. Gdzie pojawią się dodatkowe latarnie?

OPRAC.:
Joanna Niedziela
Joanna Niedziela
W Zielonej Górze nowe lampy rozświetlą kolejne ulice.
W Zielonej Górze nowe lampy rozświetlą kolejne ulice. Fot. Mariusz Kapała / Gazeta Lubuska
Miasto Zielona Góra ogłasza ambitny plan inwestycyjny, który przyniesie nowe światło na ulice, a co za tym idzie, poprawi bezpieczeństwo mieszkańców. Gdzie pojawią się nowe lampy?

W związku z dynamicznym rozwojem miasta, konieczne są znaczące inwestycje w oświetlenie. Miasto przewiduje instalację nowych lamp oraz modernizację istniejących systemów, aby zapewnić jasność, bezpieczeństwo na drogach oraz w przestrzeniach publicznych.

Czas oświetlić Nowe Miasto

Jednym z głównych obszarów, których dotknie planowana modernizacja, będzie Dzielnica Drzonków. W ramach tego przedsięwzięcia pojawi się tam 71 nowych słupów oświetleniowych wyposażonych w energooszczędne oprawy LED. Jasność zapanuje przy ulicach: Słonecznej, Świerkowej, Sosnowej, Klonowej, Dębowej i Brzozowej, co łącznie obejmie 2192 metry kabli. Firma ATMA Halina Radzimirska z Aleksandrowa Kujawskiego została wybrana na wykonawcę tego zadania, którego koszt szacowany jest na ok. 356 tys. zł.

To kluczowe dla rozwoju miasta

Inwestycje w oświetlenie są kluczowe dla rozwoju miasta, szczególnie w kontekście szybkiego rozrostu Dzielnicy Nowe Miasto. Również Racula nie pozostanie w tyle. Nowe lampy pojawią się przy ulicach Karłowicza, Mirty i Widokowej, a dodatkowo zostaną doświetlone dwa przejścia dla pieszych. Podobne inwestycje miały już miejsce w zeszłym roku, kiedy to firma Z.R.B. TEELDOM z Poznania zrealizowała instalację 39 opraw oświetleniowych LED przy ulicach Dunikowskiego (Kosmowskiej), Zakole, Świerkowej, Polnej, Jaśminowej i Saperskiej wydatkując na ten cel ok. 243 tys. zł.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Radny Tomasz Sroczyński, który jak informuje Urząd Miasta, pilotuje te inwestycje, z zadowoleniem podkreśla, że doświetlenia są prowadzone w różnych częściach miasta m.in. Raculi, Drzonkowie i Suchej, co zapewnia równomierny rozwój. Dzięki funduszom pozyskanym m.in. z budżetu obywatelskiego miasto kontynuuje modernizację oświetlenia, dbając o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

To kontynuacja

Należy również wspomnieć o zrealizowanych w minionym roku projektach oświetleniowych, które objęły ulice w Przylepie, Nowym Kisielinie, Krępie czy w Janach oraz na os. Kolorowym w Chynowie, gdzie wygrany w budżecie obywatelskim projekt przyniósł 72 lampy z oprawami LED. Dzięki temu coraz więcej obszarów miasta ma cieszyć się nowoczesnym, energooszczędnym oświetleniem, poprawiając jakość życia mieszkańców.

Czytaj też:

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska