Park Mużakowski zdobyty! Zobacz, jak wspaniale minął nam dzień z POLREGIO

Materiał powstał we współpracy z POLREGIO Sp. z o.o.

Wideo

To był naprawdę piękny, udany dzień. Nie tylko dlatego, że mogliśmy odpocząć pośród bujnej roślinności, w cieniu starych, majestatycznych drzew i spacerować klimatycznymi alejkami. Również pogoda nam dopisała – słońce przywitało nas w dostojnym Parku Mużakowskim i zostało z nami do końca wycieczki.

W naszą podróż wyruszyliśmy 19 września z Zielonej Góry. Mijając kolejne przystanki, dotarliśmy do Tuplic, skąd autobusami PKS wyruszyliśmy na podbój naszej lubuskiej perły, która ze względu na swoje walory przyrodnicze i znaczenie historyczne, została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mowa oczywiście o malowniczym Parku Krajobrazowym Łuk Mużakowa.

Poza spacerem w gronie przewodników po krajobrazowej części parku zawitaliśmy również do majestatycznego, neorenesansowego zamku w Bad Muskau, którego barwną, ekscentryczną wizytówką był niegdyś książę Hermann von Pückler-Muskau, podróżnik i ogrodnik. To właśnie on w 1815 roku rozpoczął projektowanie i realizację Parku Mużakowskiego, którego piękno mogliśmy podziwiać.

Na terenie Bad Muskau przewidziany był czas wolny, tak więc ci z nas, którzy chcieli się zrelaksować na łonie natury, pozostali w obrębie pałacowego skweru, inni zaś eksplorowali park. Co więcej, była także możliwość przejazdu kolejką wąskotorową z Bad Muskau do Weißwasser.

Kolejna podróż przed nami

To była naprawdę udana eskapada, ale wszystko, co dobre, szybko się kończy. Na brak wycieczek jednak nie narzekamy, bowiem już 3 października wyruszymy z POLREGIO w kolejną podróż. Tym razem odwiedzimy miasto Guben. Wybierzcie się razem z nami!

OBEJRZYJ TAKŻE:

Dodaj ogłoszenie