„Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami POLREGIO” - rozpoczynamy sezon IV!

Artykuł sponsorowany POLREGIO

Wideo

Wakacje coraz bliżej! Warto zaplanować niezapomnianą przygodę, spakować plecak i wyruszyć pociągiem do malowniczych zakątków naszego regionu. Jeśli drzemie w Was żyłka podróżnika, albo po prostu tęsknicie za wojażami, zapraszamy Was do wspólnego odkrywania małych cudów, które kryją się tuż za rogiem!

Cykl podróżniczy organizowany przez POLREGIO rusza już niebawem. Pierwszy pociąg odjedzie z Gorzowa Wielkopolskiego już 26 czerwca!

Po raz czwarty POLREGIO uruchamia jednorazowe połączenia do najpiękniejszych zakątków województwa. Dzięki temu turyści mogą przekonać się, że transport koleją to idealna alternatywa dla wycieczek samochodem. Akcja zorganizowana jest przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego i ma na celu promocję naszego regionu. Stworzy to też okazję do odkrycia mniej lub bardziej znanych perełek turystycznych.

Trasy i wycieczki organizowane przez przewoźnika, to idealna okazja, by spotkać ciekawych ludzi, zapoznać się z inspirującymi historiami i odkryć przepiękne widoki. Pozwólcie się porwać niesamowitym legendom i opowieściom!

Pierwszy przystanek - Pszczew

Urokliwie położona nad jeziorem Pszczewskim, jeziorem Duży Szarcz i wymarłym już jeziorem Mielno wieś, kusi zarówno ciszą jak i ciekawą historią. Jakie atrakcje czekają na podróżnych? Z tarasu widokowego Szwedzka Górka, patrząc na wschód zobaczymy jezioro Kochle i półwysep Katarzyna. Na zachód, za wzgórzem, na którym stoi kościół, do XIX wieku istniało jezioro Mielno. Oba zbiorniki łączyła struga, która płynęła na wysokości miejsca, gdzie dawniej stał młyn (obecnie Biedronka). Warto wytężyć wyobraźnie, a ujrzymy jej oczami piękny widok na dwa jeziora połączone małą rzeczką. Poza podziwianiem niesamowitej przyrody wycieczkowicze będą mieli okazję do zwiedzenia zabytkowego, późnorenesansowego kościoła św. Marii Magdaleny. Pospacerujemy uliczkami pszczewskiego rynku, a także skorzystamy z czasu wolnego na plaży. Obejrzymy Bożycę i odwiedzimy Folwark Pszczew, który może poszczycić się niesamowitą historią.

W kolejnych wyprawach, pociągi POLREGIO zawiozą nas w równie urokliwe miejsca. Odwiedzimy Przewóz i urokliwy Park Mużakowski, zajrzymy również do Bolesławca i Lubniewic.

Poniżej przedstawiamy rozkład jazdy tegorocznej edycji cyklu „Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami POLREGIO”

  • 26.06.2021 Gorzów Wielkopolski - Pszczew
  • 10.07.2021 Zielona Góra Gł. - Pszczew
  • 24.07.2021 Zielona Góra Gł. - Przewóz / Park Mużakowski
  • 07.08.2021 Gorzów Wielkopolski - Pszczew
  • 21.08.2021 Zielona Góra Gł. - Bolesławiec „Święto ceramiki”
  • 04.09.2021 Gorzów Wielkopolski - Lubniewice
  • 18.09.2021 Zielona Góra - Przewóz.

Bilety w ofercie specjalnej są dostępne w kasach POLREGIO w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze. Więcej szczegółów na stronie internetowej https://polregio.pl/pl/dla-podroznych/informacje/poczuj-przygode-odkrywajac-lubuskie-pociagami-polregio-sezon-iv/ oraz w kasach biletowych POLREGIO w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze.

Dodaj ogłoszenie