MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsze sesje nowych rad w powiecie żagańskim. Kiedy będą ślubować wójtowie, burmistrzowie i radni?

Małgorzata Trzcionkowska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Większość wójtów i burmistrzów wybranych na kadencję 2024-2029 złoży ślubowanie we wtorek 7 maja. Ale są też wyjątki. W Szprotawie burmistrz Mirosław Gąsik wraz z radnymi będzie ślubować 2 maja, a w Niegosławicach w poniedziałek, 6 maja.

Terminy ślubowań:

  • Komisarz wyborczy w Zielonej Górze zwołał pierwsze posiedzenie nowej Rady Miasta Szprotawy na czwartek, 2 maja, o godz. 12.00. W porządku obrad będzie ślubowanie burmistrza Mirosława Gąsika (był również burmistrzem poprzedniej kadencji) i radnych oraz wybór przewodniczącego rady i jego zastępcy.
  • W gminie Niegosławice pierwsza sesja nowej rady i nowego wójta Marka Szylińczuka odbędzie się w poniedziałek, 6 maja o godz. 12.00 w UG Niegosławice. Radni i wójt złożą ślubowanie, nastąpi też wybór przewodniczącego rady i jego zastępcy.
  • Pierwsza sesja nowej rady powiatu żagańskiego odbędzie się we wtorek, 7 maja o godz. 11.00 w Starostwie Powiatowym w Żaganiu. Rozpocznie ją zwyczajowo radny senior. Podczas pierwszej sesji zostaną wybrane nowe władze powiatu żagańskiego.
  • Komisarz wyborczy zwołał pierwszą sesję nowej Rady Miasta Żagań na wtorek, 7 maja o godz. 16.00. Sesja odbędzie się w Sali Kryształowej Żagańskiego Pałacu Kultury. Podczas pierwszej sesji odbędzie się ślubowanie nowego burmistrza Sławomira Kowala oraz nowych radnych, a także wybór przewodniczącego i jego zastępcy.
  • W gminie wiejskiej Żagań komisarz wyborczy również zwołał pierwszą sesję na wtorek, 7 maja. Odbędzie się ona o godz. 14.00 w świetlicy wiejskiej w Tomaszowie. W porządku obrad ślubowanie wójta Leszka Ochrymczuka oraz radnych, a także wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Gminy Żagań.
  • We wtorek, 7 maja o godz. 12.00, w Urzędzie Miasta w Małomicach odbędzie się pierwsze posiedzenie nowej rady. Ślubowanie złoży nowy burmistrz Paweł Gorzków oraz nowi radni. Wybrany zostanie przewodniczący i jego zastępca.
  • Podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej IX kadencji Burmistrz Paweł Lichtański (był również burmistrzem poprzedniej kadencji) oraz piętnaścioro wybranych radnych złożą ślubowanie. Termin sesji został wyznaczony na 7 maja (wtorek), na godzinę 12.00. Sesja i uroczyste ślubowanie odbędą się na sali widowiskowej Biblioteki Kultury w Iłowej.
  • W Gozdnicy pierwsza sesja nowej rady odbędzie się również we wtorek, 7 maja, o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Gozdnicy. Ślubować będzie wieloletni burmistrz Krzysztof Jarosz i nowi radni.
  • Rada gminy Wymiarki zbierze się we wtorek, 7 maja o godz. 15.30. Wójt Lech Miszewski oraz radni złożą ślubowanie.
  • Również w gminie Brzeźnica pierwsza sesja odbędzie się we wtorek, 7 maja o godz. 11.00 w UG Wymiarki. Ślubowanie złoży nowy wójt Artur Romejko oraz nowi radni.

Czytaj również na naszym portalu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska