Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami POLREGIO. Tym razem możesz odwiedzić malowniczy Pszczew

Akcja specjalna Poczuj przygodę odkrywając Lubuskie pociągami POLREGIO
Lato to wspaniały czas! Idealny na zwiedzanie, plażowanie i odkrywanie swojego regionu. Jeśli masz duszę podróżnika, to nie zastanawiaj się ani chwili i już dziś zaznacz w swoim wakacyjnym kalendarzu kilka dat, by zaplanować wycieczki po Lubuskiem z POLREGIO. To wyjątkowa okazja, by odwiedzić najpiękniejsze zakątki województwa. Te bardziej i mniej znane perełki turystyczne naszego regionu.

V edycja akcji „Poczuj przygodę odkrywając Lubuskie pociągami POLREGIO” ruszyła na dobre. W ubiegłym tygodniu przewoźnik zabrał nas w podróż do Łagowa, a w sobotę 25 czerwca organizuje wycieczkę z Zielonej Góry do Pszczewa. Wakacyjny cykl podróży z POLREGIO cieszy się dużą popularnością już od kilku sezonów. Inicjatywa ta organizowana jest przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Jej celem jest promowanie naszego regionu, jego urokliwych zakątków oraz atrakcji, a także wyboru kolei, jako komfortowego i ekologicznego środka transportu.

Rusz z Zielonej Góry do Pszczewa

Przewoźnik POLREGIO zaprasza nas w podróż z Zielonej Góry do pięknego, otoczonego zielenią Pszczewa.

Wycieczkę zaplanowano na sobotę 25 czerwca. Pociąg z Zielonej Góry wyruszy o godz. 8.20. Następnie zatrzyma się na stacjach: w Czerwieńsku (godz. 8.29), Radnicy (godz. 8.38), Rzepinie (godz.9.22), Torzymiu (godz. 9.34), Świebodzinie (godz. 9.56), Zbąszynku (godz. 10.22), Międzyrzeczu (10.55), a na miejsce dojedzie o godz. 11.20.

Z kolei z Pszczewa pociąg wyjedzie o godz. 16.55 i zatrzyma się na stacjach: w Międzyrzeczu (godz. 17.30), Zbąszynku (godz. 18.01), Świebodzinie (godz. 18.16), Torzymiu (godz. 18.39), Rzepinie (godz. 19.02), Radnicy (godz. 19.30), Czerwieńsku (godz. 19.45). Do Zielonej Góry zajedzie na godz. 19.54.

Ceny biletów w dwie strony: z Zielonej Góry, Czerwieńska i Rzepina 65 zł, Torzymia i Świebodzina 55 zł, Zbąszynka 45 zł, Międzyrzecza 35 zł.

Pszczew zwiedzisz z przewodnikiem, później będzie czas na plażowanie

Urokliwie położona nad jeziorem Pszczewskim, jeziorem Duży Szarcz i wymarłym już jeziorem Mielno miejscowość, kusi zarówno ciszą jak i ciekawą historią. Jakie atrakcje czekają na podróżnych w Pszczewie? Jest ich naprawdę sporo, a oprowadzać po nich będzie przewodnik.

Uczestnicy wyprawy z POLREGIO z tarasu widokowego Szwedzka Górka, podziwiać będą m.in. jezioro Kochle i półwysep Katarzyna. Poza przyglądaniem się niesamowitej przyrodzie wycieczkowicze będą mieli również okazję do zwiedzenia zabytkowego, późnorenesansowego kościoła św. Marii Magdaleny. Zaplanowano też spacer uliczkami pszczewskiego rynku, na którym mieści się wiele zabytkowych zabudowań. Przewodnik poprowadzi grupę także do słynnego Domu Szewca i Folwarku Pszczew, który poszczycić się może wyjątkową historią. A po aktywnym spacerze będzie czas wolny na odpoczynek na malowniczej plaży.

Harmonogram wycieczek organizowanych przez POLREGIO

W kolejnych tygodniach odbędą się kolejne wycieczki, dzięki którym będzie okazja od odwiedzenia równie urokliwych i ciekawych miejsc. Przewoźnik zabierze nas do Parku Mużakowskiego, Bolesławca i Nietoperka.

Poniżej przedstawiamy rozkład jazdy tegorocznej edycji cyklu „Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami POLREGIO”

  • 16.07.2022 Zielona Góra Gł. - Przewóz / Park Mużakowski
  • 23.07.2022 Gorzów Wielkopolski - Pszczew
  • 20.08.2022 Zielona Góra Gł. - Bolesławiec „Święto ceramiki”
  • 27.08.2022 Zielona Góra Gł. - Przewóz / Park Mużakowski
  • 17.09.2022 Zielona Góra Gł. - Nietoperek
  • 17.12.2022 Zielona Góra Gł. – Goerlitz (Jarmark Świąteczny)

Bilety w ofercie specjalnej są dostępne w kasach POLREGIO w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze. Więcej szczegółów na stronie internetowej: TUTAJ oraz w kasach biletowych POLREGIO w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze.

Dołącz do nas: Poczuj przygodę, odkrywając lubuskie pociągami POLREGIO – sezon V

Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami POLREGIO. Tym razem możesz odwiedzić malowniczy Pszczew

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska