Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policjanci z Międzyrzecza ruszyli z pomocą małej Gabrysi. Uzbierali dla niej ponad 120 kg nakrętek!

(sndr)
Policjanci z Międzyrzecza wraz z mieszkańcami uzbierali ponad 120 kg nakrętek dla Gabrysi.
Policjanci z Międzyrzecza wraz z mieszkańcami uzbierali ponad 120 kg nakrętek dla Gabrysi. Lubuska Policja
W Międzyrzeczu policjanci, pracownicy policji i mieszkańcy „nakręcili się na pomaganie”. Wielkie metalowe serce stojące pod komendą zostało wypełnione po brzegi nakrętkami. Tym razem pomogą one małej Gabrysi w walce z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu systematycznie włączają się w akcje charytatywne organizowane dla osób chorych i potrzebujących.

- Tym razem wielkim sercem wykazała się dzielnicowa młodszy aspirant Agnieszka Chmielewska, na której rewirze służbowym mieszka mała Gabrysia chora na dziecięce porażenie mózgowe. Dziewczynka w walce z chorobą wymaga stałej i kosztownej rehabilitacji oraz terapii logopedycznej ma bowiem problemy z mówieniem i chodzeniem - informuje młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk, rzecznik międzyrzeckiej policji.

W charytatywną akcję, którą rozkręciła dzielnicowa, włączyli się wszyscy funkcjonariusze i pracownicy cywilni komendy. Stale uzupełniali metalowe serce, a jego wnętrze rosło w oczach. Mł. asp. Maksimczyk podkreśla też, że wielkim zaangażowaniem okazali się również mieszkańcy Międzyrzecza, którzy od pierwszych dni akcji dołączyli się do zbiórki nakrętek.

Zebrano ponad 120 kg nakrętek

We wtorek 9 maja policjantki przekazały Gabrysi worki po brzegi wypełnione nakrętkami oraz drobne upominki, aby pamiętała, że nie jest pozostawiona sama w chorobie. W sumie zebrano ponad 120 kilogramów nakrętek.

- Chęć niesienia pomocy płynie we krwi każdego funkcjonariusza, a treść przekazu: „Pomagamy i Chronimy” udowadniamy nie tylko w codziennej służbie, ale i poza nią - dodaje rzecznik KPP w Międzyrzeczu.

Odkręcasz nakrętkę i pomagasz. To proste!

Sukces tej akcji pokazuje, że każdy z nas, niewielkim nakładem, może komuś pomóc i to w znaczący sposób.
- Wystarczy jedynie segregować nakrętki po butelkach, by przekazać je do specjalnie przygotowanych pojemników. Dzięki takiej postawie nie tylko pomagamy, ale i dbamy o środowisko, albowiem nakrętki zostaną poddane procesowi recyklingu - informuje mł. asp. Mateusz Maksimczyk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska