MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Półmaraton Przytok 2024 już w przyszłym tygodniu. Piekła Przytoku nie będzie!

(b)
Wideo
od 12 lat
Tylko do piątku, 12 kwietnia potrwają zapisy chętnych do udziału w Półmaratonie Przytok. To już 22. edycja tej popularnej imprezy. Bieg odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia. Niestety, kolarski wyścig Piekło Przytoku, który zawsze towarzyszył biegowej imprezie, nie odbędzie się.

Zawodników będzie można dopingować w kilku miejscowościach

Bieg odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia w gminie Zabór. Zawodnicy będą rywalizować na dystansie 21,097 km, na trasie o nawierzchni asfaltowej.

Start i meta będą zlokalizowane przy pałacu w Przytoku, w którym mieści się Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii. Trasa biegu poprowadzi przez Droszków, Czarną, Zabór i Łaz. Różnica wysokości wynosi około 56 m. Punkty z napojami będą w miejscowościach Czarna (9,4 km) i Zabór (14,0 km).

Uczestnicy wystartują o godz. 11.00

Trasa biegu prowadzi przez kilka miejscowości w gminie Zabór
Trasa biegu prowadzi przez kilka miejscowości w gminie Zabór Archiwum GL

Zapisy tylko przez internet

Na zapisy zostało niewiele czasu. Uczestnicy mogą zgłaszać się do piątku, 12 kwietnia. Opłata startowa wynosi 75 zł. Obowiązuje limit 120 zawodników. Decyduje kolejność wpłat.

Zgłoszenia przyjmowane są tylko elektronicznie za pośrednictwem strony: maratonczykpomiarczasu.pl

Uczestnicy muszą być pełnoletni. W dniu zawodów, przed wydaniem pakietów startowych, będą musieli okazać dokument tożsamości i podpisać oświadczenie o dobrym stanie zdrowia.

Klasyfikacje generalne i wiekowe

W Półmaratonie Przytok prowadzone będą indywidualne klasyfikacje generalne kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych. Zawodnicy, którzy zajmą miejsca I – III w klasyfikacjach generalnych, nie będą klasyfikowani w kategoriach wiekowych.

Podczas biegu odbędą się także VII Mistrzostwa Polski Adwokatów w Półmaratonie. Dla tej grupy zawodników będzie prowadzona dodatkowa klasyfikacja z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Nagrody

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg, otrzymają pamiątkowe medale. Dodatkowo:

  • Zawodnicy, którzy zajmą trzy czołowe miejsca w klasyfikacjach generalnych, otrzymają puchary wójta gminy Zabór i nagrody rzeczowe.
  • Najlepsi zawodnicy w kategoriach wiekowych otrzymają medale i nagrody rzeczowe.
  • Zwycięzcy klasyfikacji generalnych kobiet i mężczyzn Mistrzostw Polski Adwokatów otrzymają nagrody zgodnie z regulaminem
  • Najlepszy zawodnik i zawodniczka – mieszkańcy województwa lubuskiego otrzymają puchary wojewody lubuskiego.
  • Najstarsza zawodniczka, która ukończy bieg, otrzyma upominek prezesa Zarządu Okręgu Lubuskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego, a najstarszy zawodnik, który ukończy bieg, otrzyma upominek nadleśniczego Nadleśnictwa Przytok.
  • Zawodnicy, którzy nie wezmą udziału w dekoracji, utracą prawo do upominków.

Nie będzie Piekła Przytoku

Dla sympatyków kolarskich zawodów na wyboistej drodze koło Przytoku mamy złą informację. W tym roku impreza się nie odbędzie.

Organizatorzy tłumaczą swoją decyzję niewielkim zainteresowaniem zawodników w 2023 roku i obawą, że sytuacja mogłaby się powtórzyć. Nie chcą ponosić wysokich kosztów, nie mając pewności, jaka będzie frekwencja.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska