Przystanek Woodstock zmienia nazwę. Od dziś nazywa się...

  Przystanek Woodstock zmienia nazwę. Od dziś nazywa się PolAndRock Festival Kostrzyn nad Odrą. Jurek Owsiak tłumaczy powody zmiany

  (vp)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Taki był Przystanek Woodstock 2017 w Kostrzynie nad Odrą. Od teraz nazywa się PolAndRock Festival Kostrzyn nad Odrą
  1/48
  przejdź do galerii

  Taki był Przystanek Woodstock 2017 w Kostrzynie nad Odrą. Od teraz nazywa się PolAndRock Festival Kostrzyn nad Odrą ©Szymon Starnawski /Polska Press

  Jak poinformował na czwartkowej konferencji prasowej w Warszawie szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak, festiwal Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą zmienia nazwę. Od teraz festiwal, który co roku odbywa się w woj. lubuskim nazywa się PolAndRock Festival Kostrzyn nad Odrą. Co było powodem zmiany nazwy festiwalu?
  Dlaczego 24. edycja festiwalu odbędzie się już pod inną nazwą „PolAndRock Festival”?

  Jak poinformował szef WOŚP, Jurek Owsiak, przez 23 lata, dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstock, organizatorzy polskiego festiwalu korzystali z tej nazwy, konsekwentnie budując jednak swoją własną, niezależną wizję tego, jak ta impreza ma wyglądać.

  Zobacz też: Przystanek Woodstock 2018. Znamy pierwszego gościa Akademii Sztuk Przepięknych. Kto jeszcze wystąpi na Dużej Scenie w tym roku? [ZDJĘCIA]
  Zobacz galerię
  "Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nie nastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu. A przecież siłą naszego spotkania w Kostrzynie nad Odrą jest niezależność! Nadszedł więc czas na zmianę i na nową nazwę. Wróciliśmy więc całkowicie swojej, autorskiej marki, do której mamy wszelkie prawa.

  Do nikogo nie mamy pretensji. Taki jest dziś standard, taki jest świat. Bardzo doceniamy życzliwość Michaela Langa, jego przyjaźń i to, że przez tyle lat dzielił się z nami swoim historycznym osiągnięciem, jakim było stworzenie marki i festiwalu Woodstock. Dla nas klimat zwłaszcza tego pierwszego, amerykańskiego Woodstock’69, jego rock’n’rollowa energia i umiejętność zbudowania wielotysięcznej wspólnoty wolnych ludzi – to cały czas inspiracja do myślenia o tym, w którą stronę rozwijać będziemy naszą imprezę. Bo przecież osobiście widziany przez nas Woodstock w roku 1994 to był już festiwal stricte komercyjny, organizowany w sytej i bogatej Ameryce. Tej sytości tak bardzo im wtedy zazdrościliśmy! Ale też widzieliśmy, że pewne wartości pierwszego, legendarnego Woodstock już zniknęły. Albo nawet inaczej – zostały opakowane, wycenione i stały się elementem ceny biletu.
  Zobacz galerię
  Kiedy w 1995 roku spotykaliśmy się po raz pierwszy na Przystanku Woodstock, wiedzieliśmy już, że nie chcemy by był to festiwal komercyjny, biletowany, który można kupić. To się nigdy nie zmieni. Nasz festiwal organizujemy dla Was! Chcemy Wam podziękować za Wasze serca, za Waszą energię i Wasz najpiękniejszy sukces, jakim był miniony 26 Finał WOŚP. Nie wygłupiamy się z żadnymi biletami czy chęcią wyciągania od Was kasy za każdy detal. Festiwal musi się utrzymać, ale w tym pomagają nam sponsorzy, którzy korzystają z naszej marki, ale także już na miejscu wpisują się w atmosferę całego spotkania. I za to wielki im szacunek.

  Przybywajcie do nas w sierpniu! Znów poczujemy tę radość bycia ze sobą. Znów zostawimy na kilka dni wszelkie troski, problemy, zmęczenie polską codziennością. Wspólnie z Wami zbudujemy tak cudowny świat społeczeństwa obywatelskiego. Świat tolerancji, otwartości, szacunku i wolności.
  Zobacz galerię
  Liczymy na Waszą pomoc. Przystanek Woodstock przez 23 lata bardzo mocno zadomowił się na mapie europejskich festiwali. Pomóżcie nam, by dziś także, mimo nowej nazwy, wszyscy wiedzieli, że przyjeżdżają na ten sam festiwal, że spotkają się z ta samą publicznością, że przeżyją te same co każdego lata cudowne emocje.

  Bądźcie z nami!" - czytamy na oficjalnej stronie PolAndRock Festival.pl

  Jurek Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy & Przyjaciele

  Przypomnijmy, że w 2018 roku festiwal PolAndRock Festival Kostrzyn nad Odrą (dotychczasowy Przystanek Woodstock) ma się odbyć w terminie 2, 3, 4 sierpnia.

  Organizatorzy Przystanku Woodstock co roku podkreślali, że rozmowy na temat każdego kolejnego festiwalu zaczynają się na poważnie dopiero po zakończeniu styczniowej zbiórki pieniędzy. Po zakończeniu ostatniej edycji festiwalu Jurek Owsiak nie wykluczał, że kolejny festiwal się nie odbędzie. Szef WOŚP i organizator Woodstocku w Kostrzynie nad Odrą mówił, że wiele zależy od charakteru imprezy, czy znów zostanie zakwalifikowana jako impreza podwyższonego ryzyka i co się z tym będzie wiązać.

  Woodstock 2018: Booze & Glory zagra na Dużej Scenie Przystanku Woodstock. Poznaliśmy też pięciu laureatów eliminacji
  Zobacz galerię
  Zobacz też: Mieszkańcy Kostrzyna nad Odrą popierają organizację w mieście kolejnych edycji Przystanku Woodstock. Miasto zleciło profesjonalne badanie opinii publicznej


  Polecamy również:

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Mapa PolAndRock 2018

  Mapa 24. PolAndRock Festiwalu (Przystanku Woodstock 2018)

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Nasze Dobre Lubuskie 2018. Szukamy najlepszych lubuskich produktów i usług.

  Nasze Dobre Lubuskie 2018. Szukamy najlepszych lubuskich produktów i usług.

  Odkrywamy Lubuskie Koleją

  Odkrywamy Lubuskie Koleją

  Chcesz kupić BMW? Nie musisz już jechać do Lubina.

  Chcesz kupić BMW? Nie musisz już jechać do Lubina.