Radni PiS krytykują marszałka lubuskiego

WAK
Radny PiS Robert Paluch zarzucił marszałkowi lubuskiemu, że brak 30 km wałów, bo w budżecie zostało 30 mln zł, może sprawić, iż część naszego regionu zostanie zalana.
Radny PiS Robert Paluch zarzucił marszałkowi lubuskiemu, że brak 30 km wałów, bo w budżecie zostało 30 mln zł, może sprawić, iż część naszego regionu zostanie zalana. fot. Czesław Wachnik
Dziś radni samorządu województwa, członkowie Prawa i Sprawiedliwości: Zbigniew Kościk i Robert Paluch, zarzucili marszałkowi Marcinowi Jabłońskiemu, że zbyt dużo zapłacił za markę województwa.

Ponadto samorząd nie wykorzystał w 2009 roku ponad 30 mln zł zarezerwowanych w budżecie na budowę wałów przeciwpowodziowych. Przypomnijmy, że za utworzenie strategii marki województwa i hasła ,,Lubuskie warte zachodu'' marszałek lubuski zapłacił około 430 tys. zł. - To zbyt dużo - przekonywał Zbigniew Kościk.

- Inne regiony, chociażby Śląsk zapłaciły kilkakrotnie mniej. Inne zarzuty to: zarówno logo marki jak też hasło są niewiele warte i niezrozumiałe. Ponadto ich opracowanie powinno się zlecić Lubuszanom np. z Uniwersytetu Zielonogórskiego a nie firmie Bakalia, która jest z zewnątrz. Kościk zarzucił też marszałkowi Marcinowi Jabłońskiemu, że to z jego inicjatywy herb województwa jest zastępowany znakiem marki. A w innych regionach herb znajduje się obok znaku. Radnemu nie spodobały się też uroczystości, związane z prezentacją marki. - Była to nachalna promocja marszałka, w której radni PiS mimo zaproszenia, nie chcieli uczestniczyć, dodał Kościk.

Z kolei Robert Paluch skrytykował wykonanie budżetu za 2009 rok. Zapisano w nim 30 mln zł, i pieniędzy tych nie wykorzystano. - To tak jakby nie zbudowano 30 km wałów, co oznacza, że w najbliższych dniach tych wałów może zabraknąć, dodał Paluch. Zarzucił on też marszałkowi, że od 2007 roku, w Lubuskiem nie zrobiono nic dla rozbudowy sieci wałów przeciwpowodziowych.

Wideo

Komentarze 61

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

j
jon65
W dniu 25.05.2010 o 16:31, zielony napisał:

Twoja teza jest oparta o fakty, moja również, podawano te dane po poprzednich wyborach - 96% pacjentów szpitali psychiatrycznych oddało głos na PiS. To są dane z tego samego źródła, co Twoje Widziałem wczoraj u Lisa wyborców PiS, ja bym się wstydził identyfikować z ta grupą... jeśli Polska ma tak wygladać, jak podczas wiecu, jeśli prawdziwi Polacy tak się zachowują, to ja wam szczerze współczuję... Mam nadzieję, że tą relacje będą powtarzać wszystkie TV, ludzie powinni wiedzieć, jak wygląda, jak się zachowuje i co mówi przeciętny wyborca PiS.


Nie oglądałem Lisa, chociaż skądinąd wiem, że jego programy nie słyną z obiektywizmu, wolę programy Pośpieszalskiego, Wildsteina. Co do elektoratu w psychiatrykach to uwierz mi chorzy psychicznie mają zupełnie inne problemy i twoja statystyka się nie obroni tak ilościowo jak i stopniem zaangażowania. Więźniowie są żywotnie zaangażowani w to jakie prawo będzie stanowione. Wiesz wstydzić można się za własne słowa i czyny, cudze można rozumieć bądź nie.
Powiedz mi czy naprawdę uważasz, że u nas wszelkie instytucje państwowe działają właściwie, nie ma zakulisowych, nielegalnych interesów, sądy działają uczciwie i sprawnie, lekarze traktują pacjentów z szacunkiem i są rozliczani ze swoich błędów, jeśli tak to wybacz, że zajmowałem twój czas.
z
zielony
W dniu 25.05.2010 o 08:44, jon65 napisał:

w przeciwieństwie to twojej tezy moja jest oparta o fakty, 95% głosów oddanych w zakładach karnych oddano na PO, kogo wybierzemy tego będziemy mieli. Dla mnie bardziej wiarygodna jest teza Polska jest najważniejsza niż Europa gwarantem naszej niezależności, ale ty możesz uważać inaczej.



Twoja teza jest oparta o fakty, moja również, podawano te dane po poprzednich wyborach - 96% pacjentów szpitali psychiatrycznych oddało głos na PiS. To są dane z tego samego źródła, co Twoje Widziałem wczoraj u Lisa wyborców PiS, ja bym się wstydził identyfikować z ta grupą... jeśli Polska ma tak wygladać, jak podczas wiecu, jeśli prawdziwi Polacy tak się zachowują, to ja wam szczerze współczuję... Mam nadzieję, że tą relacje będą powtarzać wszystkie TV, ludzie powinni wiedzieć, jak wygląda, jak się zachowuje i co mówi przeciętny wyborca PiS.
t
taś taś
W dniu 25.05.2010 o 08:44, jon65 napisał:

w przeciwieństwie to twojej tezy moja jest oparta o fakty, 95% głosów oddanych w zakładach karnych oddano na PO, kogo wybierzemy tego będziemy mieli. Dla mnie bardziej wiarygodna jest teza Polska jest najważniejsza niż Europa gwarantem naszej niezależności, ale ty możesz uważać inaczej.



Ja będę mniej elegancki a to dlatego że jestem pod wrażeniem wczorajszego programu u Tomasza Lisa,uzurpuję sobie prawo do mówieniem co najmniej językiem Palikota.
A więc takie pieprzenie jak twoje to głupota pierwszej wody.
To gdyby tak po twojemu ciągnąć dalej ten idiotyczny wywód to można dojść w końcowej fazie do tego że ci którzy w ostatnich wyborach głosowali na PO to 'potencjalni,przyszli pensjonariusze zakładów karnych"??

NIGDY STARY PORĄBANY NIE ZNAJĄCY ŻYCIA (a jeżeli to tylko z kazań ) RAMOL NIE BĘDZIE PASKUDZIŁ PRZYSZŁOŚCI MOIM DZIECIOM I WNUKOM!
j
jon65
W dniu 24.05.2010 o 15:57, zielony napisał:

A kto wybrał PiS? Starcy i pacjenci szpitali psychiatrycznych.... Po co Ty takie bzdury piszesz, nawet w to przecież nie wierzysz... na co liczysz, że ktoś zagłosuje na Kaczyńskiego, bo Ty powiedziałeś, że na PO głosuja kryminaliści? Myśl czasem, człowieku... sam


w przeciwieństwie to twojej tezy moja jest oparta o fakty, 95% głosów oddanych w zakładach karnych oddano na PO, kogo wybierzemy tego będziemy mieli. Dla mnie bardziej wiarygodna jest teza Polska jest najważniejsza niż Europa gwarantem naszej niezależności, ale ty możesz uważać inaczej.
z
zielony
W dniu 21.05.2010 o 21:41, żw napisał:

przeciętny wyborca POjest pracowity jak Tusk,wykształcony jak Bartoszewskiuprzejmy jak Niesiołowski,obiektywny jak TVN24 i gw,prawdomówny jak Michnik,kulturalny jak Palikot,zorganizowany jak Pitera,przystojny jak Ćwiąkalski,skromny jak Wałęsa,kochliwy jak SawickaPO prostu nadczłowiek



Przeciętny wyborca PiS
jest pracowity jak Jarosław (chowający się przed wyborcami)
wykształcony jak Lepper (kiedy zmieniał Polskę z Jarosławem)
uprzejmy jak Kempa
obiektywny jak Rydzyk
kulturalny jak Cejrowski
zorganizowany jak Lipiec
przystojny jak Gosiewski
skromny jak Ziobro
kochliwy jak Szczypińska (romansująca z księdzem, który w zębach trzymał róże, w ręku szampana i spędził całą noc w jej pokoju hotelowym)
Po prostu "nadczłowiek".
z
zielony
W dniu 24.05.2010 o 13:39, jon65 napisał:

przyjrzyj się PO-elektoratowi z ostatnich wyborów- szczawie i kryminały tę władzę wybrały



A kto wybrał PiS? Starcy i pacjenci szpitali psychiatrycznych.... Po co Ty takie bzdury piszesz, nawet w to przecież nie wierzysz... na co liczysz, że ktoś zagłosuje na Kaczyńskiego, bo Ty powiedziałeś, że na PO głosuja kryminaliści? Myśl czasem, człowieku... sam
a
analityk

Kiedy UW i PC straciły racje bytu, posłowie podzieli sięna dwie partie. Powstała jedna partia o programie sPiSkowym a druga przyjęła program odPOwiedzialności za kraj. Czas pokazał, ze pogram sPiSkowy bardziej podoba sie wyborcom i trzeba tę decyzję uszanować.

j
jon65
W dniu 23.05.2010 o 14:36, zielony napisał:

Oni tam wszyscy byli jacyś nawiedzenie... To nie była spontaniczny wiec, tam byli ludzie dowożeni autobusami. Na pokaz wszystko. A ten żałosny transparent widziałem, każdy ma taki elektorat, na jaki zasługuje i tyle


przyjrzyj się PO-elektoratowi z ostatnich wyborów- szczawie i kryminały tę władzę wybrały
j
jon65
W dniu 21.05.2010 o 22:33, zielony napisał:

lol... chyba założyciel tego tematu pluje sobie teraz w brodę. Myślał, że dokopie PO a się okazało, że Naród nie taki głupi i strzelił sobie w kolano


co do narodu jako ogólności to statystyka stoi wbrew tej tezie, statystycznie głupich jest jednak więcej, więc jeśli PO-parcie jest liczniejsze to też niższego autoramentu. To wielki dramat demokracji
j
jon65
haha Niepopularne? Czyli przyznajesz, że Kaczyński to tchórz? Bo nie dość, że się boi spotkań z wyborcami, to jeszcze zupełnie zmienił światopogląd. Już nie ma układu, nie chce IV RP, nie ma korupcji ani Oligarchów... jest piękna Polska, której nie trzeba naprawiać, ale kontynuować dzieło brata. Nie widzisz, jakie to wszystko zakłamane? Kto tu ściemnia, Komorowski, który od wielu lat nie zmienia poglądów, czy Kaczyński, który je nagle zmienił i to wszystkie?
Nie zmienia poglądów??????????????????????????????prześledź jego tzw.drogę polityczną i wyłącz tv, każda frakcja była dobra byle się utrzymać w sejmie. Myślę, ze nie rozumiesz pojęcia haseł wyborczych, to że na bilbordach jest hasło "Polska jest najważniejsza" w żadnym razie nie jest w sprzeczne z oceną III RP, kontynuacja dzieła brata z którym wspólnie wprowadzali koncepcję IV RP nazywasz zmianą poglądów? A jeżeli Miro, Zbycho, i Grzechu nie tworzyli układu w tym dzikim kraju to ty naprawdę jesteś zielony.
s
szalony0511
W dniu 21.05.2010 o 21:41, żw napisał:

przeciętny wyborca POjest pracowity jak Tusk,wykształcony jak Bartoszewskiuprzejmy jak Niesiołowski,obiektywny jak TVN24 i gw,prawdomówny jak Michnik,kulturalny jak Palikot,zorganizowany jak Pitera,przystojny jak Ćwiąkalski,skromny jak Wałęsa,kochliwy jak SawickaPO prostu nadczłowiek



Prawdziwa rzeczywistość.
s
szalony0511
W dniu 21.05.2010 o 19:46, Sąsiad Palucha napisał:

Ile wałów i zabezpieczeń powodziowych powstało kiedy Paluch z Kościkiem i Płonkową byli w koalicji i rządzili województwem??? No ile pytam was pisowskie hieny powodziowe???



Nie urągaj.
s
szalony0511
W dniu 21.05.2010 o 19:40, Karol - przedsiębiorca napisał:

A to cyniczne, zakłamane hieny powodziowe. Mieli pożywkę po katastrofie w Smoleńsku a teraz wykorzystują powódź do swoich brudnych gierek politycznych. Żenada



Poważnie myślisz,czy kpisz?
s
szalony0511
W dniu 21.05.2010 o 18:40, zielony napisał:

A Radny jest od czego, od chodzenia i siania zamętu, czy opiekowania się regionem, w którym dostał mandat? Marszałek ma jeździć po wałach, a Radny, który mieszka obok wału ma wszystko w nosie, bo jak kogoś zaleje, to i tak zrzuci odpowiedzialność na Marszałka. Porażka...



Poniekąd prawda.
s
szalony0511
W dniu 21.05.2010 o 19:19, uwazny napisał:

Masz rację zielony. WŁADZA TO RADNI a marszałek, burmistrz czy wójt, to organ wykonawczy. Słowem - mają wykonywać to co rada postanowi. Ale widać pisowcy przywykli, że władza to "prezes".



Mylą pojęcia.
Dodaj ogłoszenie