Rajd Koziołka w Dąbrówce Wielkopolskiej przyciągnął tłumy...

  Rajd Koziołka w Dąbrówce Wielkopolskiej przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA]

  Alicja Kucharska

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Rajd Koziołka Dąbrówka Wlkp.
  1/41

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Alicja Kucharska

  Bieg, trucht, marszobieg, spacer… sposobów na pokonanie trasy podczas Rajdu Koziołka nie brakowało. Najważniejsze było odnalezienie wszystkich punktów kontrolnych i dotarcie do mety. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, ale nie zabrakło sportowej rywalizacji.
  W sobotni poranek do Dąbrówki Wielkopolskiej zjechali uczestnicy z całego województwa. Indywidualiści, rodziny, grupy przyjaciół. Każdy idealnie odnalazł się podczas I edycji Rajdu Koziołka.

  Do wyboru były dwie trasy. Pierwsza, 13-kilometrowa, dla grup, które chciały spędzić aktywnie sobotni dzień, spacerując razem po lesie. Zadaniem uczestników było odnalezienie dziewięciu punktów kontrolnych. Druga trasa liczyła 25 kilometrów, a do odszukania było aż 17 punktów. Błądząc po lesie w poszukiwaniu oznaczonych na mapie miejsc liczba kilometrów wzrastała.
  Na chwilę przed startem, zawodnicy zostali wyposażeni w mapy, na których kropkami oznaczono punkty, w których znajdowały się lampiony z perforatorami. Tam biegający na orientację musieli przekłuć swoją kartę, która była dowodem, że dotarło się do wszystkich miejsc. Niewątpliwie przydatne były dobra orientacja w terenie, umiejętność poprawnego czytania mapy oraz… kondycja, gdyż z rekreacyjnym i powolnym spacerem po lesie rajd nie miał nic wspólnego. Uczestnicy poczuli ducha rywalizacji, choć w miłej i przyjaznej atmosferze. – Pomysłodawcą zorganizowania rajdu jest Rafał Kucharski, który cyklicznie bierze udział w podobnych przedsięwzięciach. To nie tylko sam rajd, ale i promocja naszego regionu, gdyż przy okazji uczestnicy poznają piękno naszej przyrody, lasów i ruin, które się w nich znajdują – wyjaśniał Marek Pych, współorganizator.

  Zobacz też: Cały pokój ma w pucharach! Bo jego życie to bieganie

  Skwierzynę i Międzyrzecz reprezentowały Anna Hałęza oraz Edyta Dudek. – Co jest dla nas najważniejsze? Nie zabłądzić i odnaleźć punkty kontrolne. Nie traktujemy rajdu jako wyścigu a jak spacer rekreacyjny w otoczeniu przyrody – mówiły przed startem. – Takich przedsięwzięć brakuje w naszym regionie, a mamy tak piękne okolice – zaznaczył Tomasz Kufel. I dla niego najważniejsza była dobra zabawa, a nie wynik sportowy. Kibicowały mu żona Dorota oraz dzieci. Wiktoria, Antosia i Gracjan.
  Z 13-miesięczną Antosią i 2,5 letnim Andrzejem wystartowali Agata i Piotr Łukejko. Sportowy wózek przystosowany do leśnych duktów pomógł maluchom pokonać trasę. – Tak naprawdę to nasz debiut. Liczymy na świetną zabawę. Zależało nam, by sobotni dzień spędzić inaczej niż zwykle – zaznaczyli.

  - Porywamy się na nieznane i pierwszy raz startujemy w tego typu imprezie. Najważniejsza jest dobra zabawa, ale będziemy starali się odnaleźć wszystkie punkty kontrolne w możliwie szybkim czasie – mówili Emilia i Mateusz ze Świebodzina.
  Na mecie na wszystkich uczestników czekały lokalne przysmaki. Zupa niebecz oraz ciasto kołocza z okruchelą. Imprezę patronatem honorowym objęła Marszałek Województwa Lubuskiego – Elżbieta Anna Polak.

  Choć Rajd Koziołka zorganizowano po raz pierwszy, to impreza ściągnęła do Dąbrówki Wlkp. około 100 zawodników. Sukces może sprawić, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja. – Mam nadzieję, że tak właśnie będzie, ale zastanawiamy się nad tym, by impreza co roku odbywała się w innych miejscach – zdradził M. Pych.


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Małe Mądrale odc.4

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Jest praca w świebodzińskiej firmie SECO/WARWICK

  Jest praca w świebodzińskiej firmie SECO/WARWICK

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Tu znajdziesz kandydatów w wyborach samorządowych 2018

  Tu znajdziesz kandydatów w wyborach samorządowych 2018